Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

GŁOSOWANIE - SKAZANY NA TRENING 2


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
34 odpowiedzi w tym temacie

#1
Barkes

Barkes

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 259 postów
Zapraszamy wszystkich forumowiczów do uczestnictwa w głosowaniu. Ocena pomysłów osób ubiegających się o książkę "Skazany na Trening 2" i "Super stawy" jest w Waszych rękach.

[ODNOŚNIK DO KONKURSU]



Prosimy o wpisanie numeru pomysłu w poście, wybór jest tylko jeden, a głos liczony tylko raz :)

Przykład:

[quote]Numer # - świetny pomysł![/quote]

Pomysły które wygrają postaramy się zrealizować!

Głosujemy do 20.03.2013. Książki polecą do 6 zwycięzców. Najlepsze 3 zostaną nagrodzone książką Paul'a Wade, następne wyróżnione Pavla Tsatsouline.

Numer 1.

[quote]Dział/temat w którym znalazły by się nazwy ćwiczeń i filmiki jak wykonywać każdy krok po kroku. Do każdego przydała by się krótka notatka i ważne żeby był poziom trudność. Wtedy osoby początkujące mogą sobie wybierać spośród takich ćwiczeń i dążyć do ich wykonywana. Filmiki będą pomagać w poprawnym wykonywaniu.[/quote]

Numer 2.

[quote]Zaangażowanie większej ilości ludzi jest konkurs, a konkretnie: rywalizacja miała by polegać na przedstawieniu na konkretnym filmie jak najbardziej liczną grupę ćwiczących w danym miejscu. Film, na którym wyraźnie widać najwięcej osób zostałby nagrodzony w odpowiedni sposób (niekoniecznie w postaci rzeczowej). Można dodać do tego warunek (nie jest to konieczne), że osoby na filmie, by wygrać powinny być zarejestrowane na forum kalistenikapolska.pl i potwierdzić swój udział w filmie. Miałoby to swoje plusy w postaci liczniejszej grupy na forum, wypromowania kalisteniki i uświadomienie ludziom, że prawdziwą siłę można zdobyć przez ćwiczenie z ciężarem własnego ciała. W pewnym sensie nie jest to łatwe zadanie, gdyż osoby z mniejszych miejscowości mogłyby mieć problem - ale w tym sens, by się wysilić i zwerbować jak najwięcej ludzi, zarazić ich nasza pasja, a kto wie, być może zajawka na ten piękny sport nie minie nowoprzybyłym po kilku dniach!

PS. Zamiast filmu dobrą alternatywą mogłoby być zdjęcie. Można przewidzieć „kopiowane obrazki z Google” i dać warunek by na zdjęciu widniała kartka z napisałem kalistenikapolska.pl [/quote]

Numer 3.

[quote]Zamieszczać porady jak ćwiczyć dla ludzi, którzy potrzebują ruchu i mają kłopoty z ciśnieniem. Fajnie by było żeby skonsultować ćwiczenia z kardiologiem, wbrew pozorom takich ludzi jest bardzo wiele i są bardzo oddani koncepcjom, które pomagają. Proponuję wprowadzić na facebook -a tygodniowe zestawy ćwiczeń dla początkujących najlepiej wideo krok po kroku ale w takiej ilości żeby nie zniechęcić ludzi do próbowania i nie za mało, żeby było widać progres. Przydały by się profesjonalne porady na temat diety.[/quote]

Numer 4.

[quote]Myślę, że można byłoby stworzyć coś w rodzaju "wikipedii" ćwiczeń kalistenicznych. Każde ćwiczenie byłoby szczegółowo opisywane, dołączane by były filmy, opisana progresja i wszystko co jest związane z danym ćwiczeniem, od metodyki i "definicji" do ciekawostek czy historii ćwiczenia. Pisać w tej "wikipedii" mógłby każdy, ale zatwierdzić opis czy zmiany mogli by tylko wybrani przez administrację ludzie. Moderatorami takiej "wikipedii" musieliby by zostać Ci, którzy posiadają największą wiedzę spośród członków naszej społeczności:) Na pewno byłaby to duża rozbudowa obecnego słownika ćwiczeń.[/quote]

Numer 5.

[quote]1) Ranking - rozwinięcie:
Obecnie wprowadzony ranking ogranicza liczbę startujących do tych którzy coś już osiągnęli i chcą się pochwalić swoimi super wyczynami albo do tych którzy są wystarczająco odważni. Ci mnie odważni czyli przeciętni użytkowniy przy swoich 3 sekundach nawet nie będą nagrywać filmiku aby nie ośmieszyć się na forum pomimo ogólnej życzliwości i miłych motywujących słów których na forum mnóstwo.
W profilu każdego użytkownika forum jest możliwość wprowadzenia najlepszych osiągów odnośnie muscle-up, pompek, przysiadów itd. Dane te mogłyby być weryfikowane (aby nie oszukiwać od pewnej ilości dajmy na to od 19 i aby nie było to 5 pompek na filmiku.. ) na podstawie postu / filmiku w którym użytkownik prezentuje wykonanie danego ćwiczenia określoną przez siebie ilość razy i jeśli wartość ta zostanie zatwierdzona( zweryfikowana przez użytkowników forum przyjmijmy na początek 2-3 ) wtedy trafia do ogólnego rankingu danej konkurencji na przykład przysiadów. Użytkownicy weryfikując czyjeś ćwiczenia mogliby jednocześnie zdobywać za powiedzmy 20 weryfikacji czyichś ćwiczeń zdobywać punkt reputacji/ co zapewniłoby szybką weryfikacje wprowadzonych danych . Na podstawie wszystkich wprowadzonych danych można by zbudować kilka rankingów wykorzystując już dostępne dane. Co więcej przechowywanie danych historycznych pozwoliłoby w ciekawy sposób zobrazować postęp użytkownika i dodatkowo zmotywować do dalszego jeszcze cięższego treningu ;) Myślę że tego typu rankingi zwiększyłyby znacząco ilość zainteresowanych rankingiem nie tylko jako obserwatorów ale również uczestników. Ranking taki mógłby być tak długi jak ilość użytkowników forum a nie jak obecnie kilkanaście pozycji.

2) Aplikacja [moblina / webowa] śledząca postępy w ramach Skazanego na trening. Od momentu gdy dotarłem w książce Paula Wade do spisu ćwiczeń zacząłem zastanawiać się nad prostą aplikacją pozwalającą na śledzenie przebiegu treningu ze skazanego, to jest wprowadzanie kolejnych treningów użytkownika z możliwością zaznaczania jak przebiegł trening czy jest progres do następnego kroku i pozwalającej na śledzenie historii treningów. Wiadomo każdy może prowadzić dziennik treningowy ale nie każdego chce się żmudnie notować każdy swój trening i opisywać jakie ćwiczenie zrobił ile razy. Zatem aplikacja pozwalająca wyklinanie treningu i wprowadzenie krótkiego opisu mogłaby być bardzo użyteczna i zwiększyć grono potencjalnych zainteresowanych Kalisteniką ;) [/quote]

Numer 6.

[quote]Według mnie świetnym pomysłem byłoby nagranie pełnometrażowego filmu, trwającego ponad godzinkę na temat kalisteniki. Można by zrobić film, na którym użytkownicy prezentowaliby swoje umiejętności, tryb życia, o raz korzyści płynące ze stosowania treningu bez sprzętu. Dobrym pomysłem, byłyby wypowiedzi użytkowników na temat tego jak zaczynali, co osiągnęli, i przedstawienie ich celów, do których dążą. Drugim pomysłem byłby też film, lecz taki, który miałby konkretny scenariusz oraz fabułę. Przykładowy scenariusz to taki, że chłopak np. przechodzi ciężką chorobę, ale dzięki determinacji i kalistenice udaje mu się pokonać chorobę, i poświęca całe swoje życie treningom, po czym staje się legendą. Wiem, że to wymagałoby ogromu czasu i pracy, ale byłoby warto, gdyż film zainteresował by wielu ludzi, a przy odrobinie chęci, przy wsparciu takich organizacji jak np. Drużyna mistrzów, można by osiągnąć sukces. A chętnych znalazłoby się bardzo dużo. Mam nadzieję, że pomogłem, i nie jestem pazerny na książkę, tylko chciałem pomóc w sporcie, który jest lepszy niż siłownie wypchane po brzegi potem.[/quote]

Numer 7.

[quote]Witam, moj pomysl to rozpisanie gotowych zestawow cwiczen podzielonych na kategorie:
- budowania sily
- spalania tkanki tluzczwej
- trening kondycyjny/ wydolnosciowy
- leczenie/ zapobieganie kontuzjom
Tak, wiem ze macie swietne rozpiski, ale pod względem poziomu doświadczenia. Dodatkowym atrybutem byloby tez pisac o zasadach zywieniowych, ale troche bardziej sie w nie zaglebiajac niz podstawowe kategoryzowanie
jak to robi wiele stron o tematyce treningowej.[/quote]

Numer 8.

[quote]Umieszczanie na stronie małej "księgi mistrzów street workout". W zakładce tej mogłyby byc umieszczane sylwetki, zdjęcia, informacje o najbardziej znanych sportowcach, którzy swoje sukcesy osiągnęli przez kalistenikę. Użytkownicy napewno byliby tym zainteresowani. Może poprzez pokazywanie tych osób częściej w internecie wielu ludzi korzystających z siłowni, sterydów, używek, skomplikowanych i drogich maszyn wreszcie zrozumiałoby ideę "prawdziwego piękna i siły". najbardziej znane postacie ze świata street workout, ich umięśnione ciała oraz motywacja do ciężkiej pracy mobilizowałaby ludzi pragnących osiągnąc podobne efekty. Może pomysł ten był już gdzieś podawany, jeśli tak to przepraszam :)[/quote]

Numer 9.

[quote]Stworzenie konkursu, swego rodzaju konkurencje gdzie wcześniej zapowiecie na facebooku, forum etc. że do wygrania jest XYZ. Polegać to będzie na wyrobieniu sylwetki w ciągu np. 2 miesięcy. Podajecie informacje że konkurs zaczyna się 1 kwietnia i każdy 1 kwietnia wstawia swoje aktualne zdjęcie na forum, następnie po miesiącu bądź dwóch wklejają aktualne. Wygrywa ten który osiągnie najlepszy rezultat (można zrobić jakąś ankietę itd) Myślę że nie zły motywator do treningu :)[/quote]

Numer 10.

[quote]
1.
Proponuję wprowadzenie medali dla zwycięzców wyzwań. Medale będą wyświetlane pod nickiem użytkownika. Za miejsce pierwsze medal złoty, drugie srebrny, trzecie brązowy. Po najechaniu kursorem na ikonkę wyświetla się info za które wyzwania to medal.
MyBB posiada odpowiedni plugin, który to umożliwia:
http://community.myb...ead-116840.html
https://forum.mybboa...ighlight=My++ad

2.
Proponuję wprowadzenie wizualizacji rang użytkowników (administratorów, modów, technicznych, zasłużonych) - coś jak kolorki nicków, które były ale za pomocą obrazków wyświetlanych pod nickiem.
Tu przykłady ale pewnie najlepiej będzie zrobić coś samemu.
https://forum.mybboa...instalacyjne_41
http://grafifor.pl/Forum-rangi[/quote]

Numer 11.

[quote]1.Happening Kalisteniki - Co roku organizowane są różne imprezy zrzeszające daną grupę ludzi o podobnych zainteresowaniach i celach. Przykładem mogą być różne maratony i inne imprezy, ale i również takie imprezy jak Jarocin czy Woodstock oraz Selekcja. Biorąc przykład z takich imprez można by zorganizować podobną imprezę ukierunkowaną dla fanów kalisteniki obejmującą 2-3 dni i zrzeszającą ludzi z całej Polski. Podczas imprezy zostałyby zaprezentowane miedzy innymi różne techniki ćwiczeń, sposoby układania treningów, można by przeprowadzić różnego typu seminaria, a co ważniejsze pozna się ludzi o podobnych zainteresowaniach i wymieni się z nimi doświadczeniem.
Większość ludzi od razu powie, że to są duże koszty. Jednak można je zmniejszyć poprzez:
- nocleg w namiotach ( jak na Woodstocku)
- do wykonywania ćwiczeń potrzebna jest przestrzeń ( w okresie letnim wystarczy znaleźć równy teren i to wystarczy)
- koszty organizacyjne ( wykorzystać można wolontariat młodych ludzi oraz sponsoring głównie media, dając prawa do nakręcenia programu i emitowania go oraz innych instytucji propagujących zdrowy tryb życia).

2.Kwestia graficzna strony.
Strona jest ciekawie i innowacyjny sposób zaprojektowana, jednak ja dostrzega parę wad kwestii praktycznej. Najbardziej uderza mnie jej jasne tło i szarawe napisy, zmuszające mnie do wysilenia wzroku, aby przeczytać coś w dni bardziej słoneczne.

3. Dział "Historii ludzi sportu".
Na stronie jest prezentowane dużo odnośnie ćwiczeń, społeczności, galerii, forum na i ostatnio pojawił się dział sklepu. Moim zdaniem mógł by się pojawić jeszcze dział "Historia ludzi sportu", bo skąd brać przykład i inspiracje jak nie z dawnych mistrzów świata w sporcie. Nie mówię tu o piłkarzach czy koszykarzach a o ludziach sukcesu takich jak Bruce Lee.
[/quote]

Numer 12.

[quote]Zrobić dobre czytelne plany treningowe i zestawy ćwiczeń w graficznej formie autoryzowane przez was. Coś jak tutaj, wg mnie świetny pomysł: http://madbarz.com/all-routines.html
może i też coś związanego z dietą, wiem że w kalistenice nie potrzeba na nią dużego nakładu jak np na kaleczni ale zawsze warto coś zjeść pod sport, może przepisy jakieś.[/quote]

Numer 13.

[quote]Mam 6 pomysł Każdy użytkownik ma Panel Checkpoint'ów który ukazywał by jego stopień zaawansowania. Oddzielny dla dwóch płci oczywiście np. L-sit 2pkt. Back-Lever 5pkt. Poprawnie wykonany Pistolet 2 pkt. itd. po uzyskaniu danej liczby pkt. użytkownik wchodzi poziom wyżej. Przy X poziomie ma dostęp do forum tylko dla danych użytkowników coś jak dział dla VIP.[/quote]

Numer 14.

[quote]Atlas Ćwiczeń nie byłby złym pomysłem. Wiem, że wszystkie są zebrane w jednym z tematów na forum, ale nie każdy tam wchodzi i coś takiego mogłoby znaleźć się na głównej w wyszczególnionej kategorii.
Mam w głowie m/w taki koncept, że pod każdym ćwiczeniem kilka grafik pokazujących krok po kroku jak dane ćwiczenie wykonać, ujednolicone np. do jednego 'modela' -> Ha! Pomysł na kolejny konkurs -> "Wyślij zdjęcia przedstawiające wykonanie każdego ćwiczenia z danej 'kategorii' !! Najciekawsze otrzyma wszystkie książki o tematyce kalisteniki z półki Admina!"
[/quote]

Numer 15.

[quote]Najważniejszą rzeczą byłoby zmienienie szaty graficznej na forum jak i na stronie kalistenikapolska.pl. Na forum przydałoby się rozgraniczyć działy. Osobno te dotyczące treningu, osobno odżywianie itd. oraz dodać poddziały, pomogłoby to w przeglądaniu forum. Można by było również rozbudować naszą 'wizytówkę' na forum w opcję pozwalającą udostępniać zdjęcia. W opcjach "edytuj profil" przydałoby się zmienić to jak wybieramy nasz staż treningowy. Przypuszczam że po wpisaniu np. 'miesiąc', po miesiącu nie zmieni się to na '2 miesiące', więc lepiej by było wybrać datę dokładną lub jedynie miesiąc. [/quote]
  • 0

#2
Świstak

Świstak

    Świstu

  • Użytkownik
  • 101 postów
  • LokalizacjaBusko - Zdrój
Numer 4 - świetny pomysł!
  • 0
"Siła pochodzi z nóg ale uderzenie z serca, atakuj kiedy to tylko możliwe i broń każdego centymetra swojego terenu!"

#3
orba

orba

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 430 postów
  • LokalizacjaPoznań
Numer 9
  • 0
Każdy ma swego uciekającego króliczka

#4
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
numer 12 - podoba mi się z tymi planami :)
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#5
aquaknight

aquaknight

    aqua

  • Użytkownik
  • 366 postów
Numer 10 - wg mnie
  • 0

#6
looozaq

looozaq

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 10 postów
numer 4- przyda sie poczatkujacym
  • 0

#7
Rafiki

Rafiki

    KalistenikaPolska

  • Użytkownik
  • 131 postów
  • LokalizacjaSzczytno
Numer 10- jestem za :)
  • 0

#8
Robert

Robert

    Overcoming Gravity

  • Użytkownik
  • 254 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
Numer 7
  • 0

#9
darmed73

darmed73

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 49 postów
  • LokalizacjaZąbki
Numer 12 - wiele osób jest wzrokowcami
  • 0
Szybkość w walce nie jest dobra bez siły ,która powinna iść z nią w parze.

#10
ssmanbor

ssmanbor

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 6 postów
Numer 6.
  • 0

#11
vanthomas

vanthomas

    Nieustający w zdobywaniu celów

  • Użytkownik
  • 173 postów
Numer 4 - Bardzo mi się podoba taka forma, czysto i przejrzyście :P
  • 0

#12
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Numer 4. ;)
  • 0

#13
jasiek

jasiek

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 169 postów
Nr.4 jest najlepszy.
  • 0

#14
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
No tak, nr 4 to świetny i przemyślany pomysł :)
  • 0

#15
Don Mateo

Don Mateo

    Brak

  • Użytkownik
  • 1 postów
Numer 7 - świetny pomysł!
  • 0

#16
Wues

Wues

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 22 postów
Numer 2 - może wpłynąć znacząco na rozwój społeczności :)
  • 0
"Każda rzecz którą budujemy w finale buduje nas samych."

#17
tetezz

tetezz

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 26 postów
Numer 1 - przydatne :)
  • 0

#18
Przemix

Przemix

    I'm alone because i'm so misunderstood.

  • Użytkownik
  • 42 postów
Nr 2.
  • 0
"Zatrzyj ręce i weź się do roboty. Krew zacznie ci lepiej
krążyć, a umysł lepiej pracować. Przepływ życia w tkankach
szybko wypędzi z twojego umysłu zmartwienia. To najtańsze
lekarstwo jakie istnieje na ziemi - i jedno z najlepszych."


~Bernard Shaw.

#19
Guest_DzikiCK_*

Guest_DzikiCK_*
  • Gość
Numer 4 - bardzo dobra koncepcja dla wszystkich użyteczny pomysł. Reszta pomysłów jest albo pokrewna albo pielęgnuje to nasze święte kółko wzajemnej adoracji mistrze, medale, odznaczenia, konkursy na naj na super na extra... itd itp mam prośbę zajmijcie się czymś bardziej konstruktywnym...
  • 0

#20
Ruda_Roxa

Ruda_Roxa

    Dobra Kobieta :]

  • Użytkownik
  • 125 postów
  • LokalizacjaSGL
Numer 3 - podoba mi się konsultacja z lekarzem. Profesjonalne porady na temat diet - jestem jak najbardziej za! Żywienie w sporcie jest często sprawą problematyczną.
  • 0

STOP wishing. START doing.

Skinny girls look good in clothes. Fit girls look good naked. :D

https://www.facebook...483996105024969





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych