Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Dobre Sprawowanie - Różne Wersje!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1
char

char

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 18 postów
Witajcie
Sam Paul Wade w swojej książsce stwierdza że najlepszym wśród jego programów Skazanego (przynajmniej dla średniozawansowanych) jest Dobre Sprawowanie i zgadzam się z nim lecz pierwsza wersja opisana w pierwszej książce niektórym nie wystarcza z powodu zbyt małej intesywności, w FAQ Paul poruszył ten problem wypuszczając troche bardziej intesywne programy niż Dobre Sprawowanie i troche mniej niż Odosobnienie, a należą do nich Świeża Krew 2.0, Dobre Sprawowanie 2.0, Hard Time i Revolving Door. Hard Time nie różni się intesywnością od Dobrego Sprawowania 1.0 a Revolving Door wymusza 3 główne ćwiczenia jednego dnia - nie każdemu to pasuje. Samo Dobre Sprawowanie 2.0 jest jednak zbyt ciężkie do udźwignięcia dla większości ludzi.

Co więc robić? Ano Dobre Sprawowanie nmożna tak zmodyfikować aby pogodzić zbyt małą intesywność z wersji 1.0 ze zbyt dużą z wersji 2.0, wystarczy zmienić troche schemat treningu i opracowałem kilka takich wersji: 1.16, 1.33, 1.4, 1.55, 1.66, 1.75, co oznaczają te liczby ? Mowią nam ile średnio razy w tygodniuwykonujemy każde ćwiczenie, czas na przykład:

Dobre Sprawowanie 1.4, wersja 3-2.
Ta wersja opiera się na tym że ćwiczymy trzy dni pod rząd następnie dwa dni odpoczywamy i tak w kółko

Dołączona grafika
A- Podciąganie, Przysiady
B- Pompki, Wznosy nóg
C- Pompki WSNR, Mostek

Jak widać tutaj na obrazku cykl trwa 5 tygodni, to znaczy że w 6 tygodniu znowu zaczynamy A,B,C w Poniedziałek,Wtorek i Środe tak jak w 1 tygodniu czyli jak by zaczynamy od początku, a dzięki tej wiedzy możemy wyliczyć że każde ćwiczenie wykonujemy 1.4x na tydzień, mam nadzieje że to zrozumiałe.

Wersje 1.16
1. 2-2 (dwa dni ćwiczeń dwa wolnego A-B-wolne-wolne-C-A-wolne-wolne-B-C itd.)
2. 3-3
3. 1-1

Wersja 1.4
1. 3-2

Wersja 1.55
1. 2-1

Wersja 1.75
1. 3-1

Ci którzy lubią lub muszą cwiczyć tylko w określone dni mogą wybróbować:
1.33(4 razy w tygodniu) i 1.66 (5 w tygodniu), np. ktoś może tylko w Pon, Wto, Śro, Pią więć leci tak:
Pon A B
Wto B C
Śro C A
Pią A B
itd.

Ktoś inny w Pon, Wto, Czw, Pia, Sob
Pon A C
Wto B A
Czw C B
Pia A C
Sob B A
itd.

Mam nadzieje że wszystko jest jasne.
  • 0

#2
mantes

mantes

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 64 postów
Teraz cały luty trenowałem w systemie:

Wersja 1.75
1. 3-1


czyli 3 dni treningu, 1 dzień przerwy, 3 dni treningu.. itd

Dla tych którym trening 1 raz w tygodniu nie wystarcza a 2 razy to za duzo, to bardzo dobra opcja. Polecam
  • 0

#3
char

char

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 18 postów
Nie było problemów z regeneracją? Powtórzenia szły do góry? Co prawda napisałem ten temat ale sam niewiem czy będe z tego korzystał:D bo o ile narazie nie jest źle to za jakiś czas prawdobodobnie obok mojej zwykłej pracy fizycznej będe po godzinach robił na budowie i może być krucho z regeneracją a więc możliwe że zjade do 1.0 lub do Weterana.
  • 0

#4
Joke

Joke

    Member

  • Użytkownik
  • 13 postów

Dlaczego treningów A i B jest 9, a c 8 ? Przepraszam pomyłka, nie chcący wziąłem 6 tydzień pod uwagę. A o co chodzi z tym 1.4 x na tydzień 


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych