Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Miał ktoś tak? Silniejsza ręka, mocniej ściskam niż drugą? ;-/ Frustrujące.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Witam!

Do jakiegoś czasu taki defekt miałem z podciągnięciem, teraz mam we wszystkich ćwiczeniach. Mianowicie, Czuję, że zaciskam strasznie mocno prawą rękę przy podciąganiach i pompkach, a lewej prawie w ogóle nie czuję jakbym zaciskał ją. Podnoszę się i wszystko idzie na prawą rękę. Nigdy tak nie było. Czego jest to skutkiem?
  • 0

#2
Guest_DzikiCK_*

Guest_DzikiCK_*
  • Gość
Jesteś praworęczny ? To masz odpowiedź ;] ja też mam prawą silniejszą ponieważ w każdej czynności jaką wykonuje to właśnie prawa ręka dominuje i wykonuje najcięższą pracę nawet jak robię pompki czy coś innego to ona pierwsza rwie się do pracy bo jest silniejsza nawet wizualnie widać że mam lewą mniejszą od prawej myślę że jedynym sposobem na to jest przykładanie większej uwagi nie do liczenia sekund czy aby za szybko pompek nie robię czy też straszne skupianie się na innych mniej ważnych czynnikach a zwrócenie uwagi na technikę i czy przypadkiem nie oszczędzam za bardzo lewej strony wiadomo że będąc praworęcznym zawsze prawa strona będzie dominować czujesz się pewniej korzystając własnie z niej w niepewnych sytuacjach zauważ jak często się to dzieje nawet jeśli teoretycznie było by Ci wygodniej użyć do czegoś lewej ręki to i tak jako pierwszą wyciągniesz prawą tak już jest.
  • 0

#3
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Tak, tak. Rozumiem. ;) Ale wcześniej się to nie zdarzało.Od kiedy zaczynam się z pach podnosić, a nie z barków.
  • 0

#4
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Krzysiu, to się generalnie zdarza u początkujących. Natomiast w Twoim przypadku jest to zaskoczeniem. może odruchowo bardziej spinasz prawa rękę?
  • 0

#5
Dom

Dom

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 1 022 postów
Tak już jest w ćwiczeniach gdzie wykorzystujesz obie strony jednocześnie, zawsze mocniejsza strona przejmuje większy ciężar i dysproporcje się nie zmniejszą. Najlepiej ćwiczenia wykonywać jednonóż/jednorącz. Jak chcesz koniecznie na obie to zrób tak by świadomie mocniej angażować słabszą stronę.
  • 0

#6
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Heh, no faktycznie Zahir... Tylko jak to wyeliminować... ? Właśnie robię na jedną rękę itp. Ale dipsy, itp też robię...
  • 0

#7
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Trudniejszy wariant na rękę słabszą. Przy drążku wiadomo, przewieszasz ręcznik. Przy dipach - jedna ręka na poręczy a druga (słabsza) na kółku.
  • 0

#8
Guest_DzikiCK_*

Guest_DzikiCK_*
  • Gość
Wczoraj myślałem trochę o tym twoim dziwnym przypadku może to kwestia unerwienia. Jesteś w stanie określić czy jednakowo odczuwasz dane bodźce w obu rękach ? np czy jednakowo odczuwasz temperaturę wody albo mocno klaśnij w dłonie czy czujesz jakąś różnicę ???
  • 0

#9
Soundchaser

Soundchaser

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 34 postów
Najlepiej niech ktoś zrobi ci zdjęcie bo mi się tak też kiedyś wydawało ,że lewa ręka ma mniejszy triceps ale brat mi zrobił zdjęcie i odrazu zobaczył ,że poprstu niby ręce układałem na równym poziomie ale była troche odgięta i odrazu była różnica.
Czytałem w jednej książce ,że mięśnie posiadają "pamięć mięśniową" gdyż są w jakimś stopniu połączone (lewa ręka z prawą) i nawet jak masz jedną rękę w gipsie to potem przy treningu tamten mięsień będzie rósł szybciej aby nagonić drugi.
Ja jestem akurat oburęczny z lekką może przewagą prawej ręki i musiałbym się bardzo starać żeby jakoś widoczniej mieć większą prawą rękę.
  • 0

#10
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Dziki, jak zwykle czuję prawą rękę przy klaśnięciu, ale ten ruch już dawno zauważyłem. ;) Tj. dawno tak klaskałem. :D
  • 0

#11
Guest_DzikiCK_*

Guest_DzikiCK_*
  • Gość
Krzysiek idź że do lekarza i daj spokój :D
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych