Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

warsztaty Bar-barians (Manchester)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1
Mr.Burns

Mr.Burns

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 89 postów
.


Dwudniowe warsztaty z członkami Bar-barians

17-18 Listopad - Manchester


http://youtu.be/fA75JCJpQ9k

Jeśli macie możliwość wzięcia udziału - myślę że warto.

Poniżej wrzucam relacje z poprzedniej edycji warsztatów (Czerwiec 2012 / Northampton), gdybyście chcieli zobaczyć jak to mniej więcej wygląda:

Dzień 1

http://youtu.be/cvjRObz0aD0

Dzień 2

http://youtu.be/fsYrBa2rdbo


  • 0

#2
Emil

Emil

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 662 postów
Wygląda super. Ciekawe czy oni po prostu pokazują im techniki i poszczególne kroki, a potem ludzie próbują czy robią to w ramach jakiegoś planu treningowego z konkretną liczbą powtórzeń, serii itd.
  • 0
Dołączona grafika

#3
Mr.Burns

Mr.Burns

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 89 postów

Wygląda super. Ciekawe czy oni po prostu pokazują im techniki i poszczególne kroki, a potem ludzie próbują czy robią to w ramach jakiegoś planu treningowego z konkretną liczbą powtórzeń, serii itd.


Jedno i drugie. Tzn. głównie prezentacja technik, oraz szczegółowe demonstracje progresji, dzięki którym można do tego wszystkiego dochodzić. Niemniej, jest to też jak najbardziej wspólny, intensywny trening - z tym, że nie na jakąś zadaną liczbę powtórzeń, tylko w zależności od poziomu umiejętności uczestników. Forma tych warsztatów i atmosfera na nich jest naprawdę spoko.
  • 0

#4
Emil

Emil

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 662 postów
Miałeś okazję brać w nich udział? :)
  • 0
Dołączona grafika

#5
Mr.Burns

Mr.Burns

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 89 postów
Tak. Zapomniałem dodać, że to nie jakaś zasłyszana opinia, a z pierwszej ręki :)
  • 0

#6
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Mr. Burns, podziel się więc z nami zdobytym tam doświadczeniem. co najbardziej cię zaskoczyło, zainspirowało itp.
  • 0

#7
Mr.Burns

Mr.Burns

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 89 postów

Mr. Burns, podziel się więc z nami zdobytym tam doświadczeniem. co najbardziej cię zaskoczyło, zainspirowało itp.


Podejrzewam, że nie jestem zbyt obiektywny, bo mam regularny kontakt z tą ekipą także poza takimi imprezami (mieszkam w UK), ale te warsztaty na których byłem zrobiły na mnie bardzo dobre wrażenie. Pomijam nawet kwestie tego, co można było się na nich nauczyć, ale sam klimat i format tych spotkań jest naprawdę świetny. Było to bardzo inspirujące, bo raz - że można się uczyć od najlepszych, a dwa - że robisz to w towarzystwie dużej grupy osób konkretnie zainteresowanych tematem, więc jest to ciekawa zmiana w stosunku do tego jak ćwiczymy normalnie (małe grupy, solo, itd).

Co mnie najbardziej zaskoczyło - na warsztatach było kilku trenerów crossfit. Jak na tryb ćwiczeń opierający się, z tego co rozumiem, na wszechstronnonej wytrzymałości, nie dotrzymywali często kroku prowadzącym warsztaty w takich podstawowych kwestiach jak pompki, że nie wspomnę o podciąganiu, ale tutaj znowu jestem trochę uczulony, bo moim zdaniem kipping pull-ups to jest zło, a dla nich to chleb powszedni.

Co mnie najbardziej zainspirowało - dwie sprawy. Po pierwsze, kalistenika daje szansę ludziom z bardzo różnym doświadczeniem i poziomem umiejętności. Na warsztatach byli oczywiście maniacy ćwiczeń na drążku, ale też osoby z innych klimatów - ludzie ćwiczący taniec, sporty walki, crossfit, itd. Moim zdaniem nie ma co się zamykać w jednej formie ćwiczeń i warto obserwować i różne sposoby trenowania. Kalistenika jest niedoktrynalna i myślę że to jest fajne. Po drugie, i to moim zdaniem jest jeszcze istotniejsze....



  • 0

#8
Mr.Burns

Mr.Burns

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 89 postów

Mr. Burns, podziel się więc z nami zdobytym tam doświadczeniem. co najbardziej cię zaskoczyło, zainspirowało itp.


Nie jestem zbyt obiektywny, bo mam regularny kontakt z tą ekipą także poza takimi imprezami (mieszkam w UK), ale te warsztaty na których byłem zrobiły na mnie bardzo dobre wrażenie. Pomijam nawet kwestie tego, ile można było się na nich nauczyć, ale sam klimat i format tych spotkań jest naprawdę świetny. Było to bardzo fajne, bo raz - że można się uczyć bezpośrednio od zawodników z najwyższej półki, a dwa - że robisz to w towarzystwie dużej grupy osób konkretnie zainteresowanych tematem, więc jest to ciekawa zmiana w stosunku do tego jak ćwiczymy normalnie (małe grupy, solo, itd).

Co mnie najbardziej zaskoczyło - na warsztatach było kilku trenerów crossfit. Jak na tryb ćwiczeń opierający się, z tego co rozumiem, na wszechstronnonej wytrzymałości, nie dotrzymywali często kroku prowadzącym warsztaty w takich podstawowych kwestiach jak pompki, że nie wspomnę o podciąganiu, ale tutaj znowu jestem trochę uczulony, bo moim zdaniem kipping pull-ups to jest zło, a dla nich to chleb powszedni.

Co mnie najbardziej zainspirowało - dużo było inspirujących rzeczy (np. mix ludzi - nie tylko maniacy ćwiczeń na drążku, ale też sporty walki, tancerze, crossfit, itd), ale numer jeden to fakt, że po raz kolejny w życiu przekonałem się o tym, że - jak ktoś kiedyś ładnie powiedział - "najlepsi nie mają nic do ukrycia". Ci goście dzielą się wszystkim co wiedzą, nie pozostawiają żadnych pytań bez odpowiedzi, są kontaktowi, skromni, naprawdę otwarci... bo nie mają żadnych sekretów, ani tajemnic. Treningi, wytrwałość, konsekwencja, cierpliwość. Tylko tyle ;)
  • 0

#9
Revo

Revo

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 659 postów
Od zawsze nie była to tajemnica tylko, że trening, wytrwałość, konsekwencja i cierpliwość, czyli to jak trzeba się poświęcić aby być dobrym w tym co się robi, przeraża większość ludzi a szczególnie młodzież.
  • 0

#10
Emil

Emil

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 662 postów
Z ciekawości - jaki jest koszt takich warsztatów i jak długo trwają? To znaczy ile godzin jednego dnia?
  • 0
Dołączona grafika

#11
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość

Nie jestem zbyt obiektywny, bo mam regularny kontakt z tą ekipą także poza takimi imprezami (mieszkam w UK)



Mr. Burns, na czym polega ten regularny kontakt? Bo jeśli jest to kontakt osobisty to chcieli byśmy Cię bezwzględnie wykorzystać zarówno w wyciągnięciu od Ciebie wiedzy, jak i powierzeniu Ci roli emisariusza w nawiązaniu kontaktów pomiędzy naszym forum a ekipą Bar - barians. Jesteśmy małym ale prężnie rozwijającym się forum i chcieli byśmy uczyć się od najlepszych. A w niedalekiej przyszłości pewnie organizować seminaria i inne imprezy z profesjonalistami:)
  • 0

#12
Revo

Revo

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 659 postów
Zahir mów wprost chcielibyśmy zorganizować miting z ekipą Barbarzyńców :-D
  • 0

#13
Mr.Burns

Mr.Burns

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 89 postów

Od zawsze nie była to tajemnica tylko, że trening, wytrwałość, konsekwencja i cierpliwość, czyli to jak trzeba się poświęcić aby być dobrym w tym co się robi, przeraża większość ludzi a szczególnie młodzież.


święte słowa. amen!

Z ciekawości - jaki jest koszt takich warsztatów i jak długo trwają? To znaczy ile godzin jednego dnia?


Na te najnowsze wjazd kosztuje 60 funtów za dwa dni, albo po 35 funtów za jeden dzień. Z tego co pamiętam codziennie jest około 5 godzin warsztatowych, a drugiego dnia jeszcze jam session w stylu wolnym po zakończeniu zajęć.

Mr. Burns, na czym polega ten regularny kontakt? Bo jeśli jest to kontakt osobisty to chcieli byśmy Cię bezwzględnie wykorzystać zarówno w wyciągnięciu od Ciebie wiedzy, jak i powierzeniu Ci roli emisariusza w nawiązaniu kontaktów pomiędzy naszym forum a ekipą Bar - barians.


Zahir mów wprost chcielibyśmy zorganizować miting z ekipą Barbarzyńców :-D


Wysyłam Wam oraz Emilowi PW w tej sprawie.
  • 0

#14
weyer

weyer

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 62 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
Takie warsztaty w Polsce... toby było coś :) Jakby co to ja się piszę :D
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych