Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Witam wszystkich


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#1
RafisLSP

RafisLSP

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 14 postów
Witam wszystkich. Mam 25 lat i treningiem na drążku zajmuję się od około 2,5 roku. Wcześniej miałem trochę do czynienia z siłownią i innymi sportami jak parkour czy akrobatyka. Niestety kontuzja pleców sprawiła że musiałem zakończyć przygodę z tymi formami ruchu. Miałem około roku przerwy w treningach przez leczenie pleców i kolejny rok bez ruchu z powodu załamki że nie mogę robić tego co uwielbiałem.
Jakoś tak się złożyło że gdzieś kiedyś przypadkiem zobaczyłem w necie filmik hannibala i wtedy się zaczęło... znalazłem motywację i nowy cel w życiu.
Efekty treningu można zobaczyć tutaj

http://www.facebook...._count=1&ref=nf

Sądzę że na forum znajdę ludzi dzięki którym będę mógł się dalej rozwijać i myślę także że sam będę mógł pomóc innym początkującym. Mam trochę wiedzy w temacie odżywiania się.

Na razie tyle w ramach przywitania.
Pozdrawiam.
  • 0

#2
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Wow. :D Jaka przemiana :D Gratuluję i zapraszam do ćwiczenia. ;) MOC! ;)
  • 0

#3
Orel

Orel

    Szeryf :D

  • Administrator - Boss

  • 582 postów
Witam, powiem Ci, że jestem pełen podziwu:D Oby tak dalej. Wytrwałości i powodzenia w treningach. Dzięki ćwiczeniom z wielkiej szóstki o ile zamierzasz zacząć te treningi według Paula Wade'a, to bardzo wzmocnisz swoje plecy.
  • 0

#4
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów
@RafisLSP Offline:
Graty!!
Nauczaj!!
Zwłaszcza tego, co zrobiłeś w temacie odżywiania!
Samo wywalenie śmieci to chyba zbyt mało dla takiego efektu..?

I jaka była waga początkowa i jaka jest aktualna?
  • 0

#5
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Ahoj Rafi
Widzę że bardzo ciężko pracowałeś na sylwetką. Ile kilo zrzuciłeś?
Masz ode mnie rep. za wygląd.
Życzę dalszych sukcesów ;)
  • 0

#6
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Witaj, co to była za kontuzja pleców? I jak ją leczyłeś?
  • 0

#7
RafisLSP

RafisLSP

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 14 postów
Dzięki wszystkim za miłe słowa.
Początkowa waga była w granicach 110 kg, aktualnie jest 84 kg.
Ostatnio podliczyłem i w ciągu dwóch lat przebiegłem ponad 2500 km.

Moja dieta jest dość ścisła gdyż od małego mam skłonność do tycia.
Podstawową sprawą jest zmniejszenie węglowodanów, a zwiększenie tłuszczów.
Brzmi to może dziwnie, ale naukowo udowodnionym faktem jest twierdzenie, że jeśli chcemy spalić tłuszcz to trzeba jeść tłuszcz. Nazywa się do dietą CKD.

zahir11
Podczas treningu na siłce robiłem martwe ciągi mając ponad 100 kg na sztandze no i plecy nie wytrzymały. Rehabilitacja plus masa maści. Aktualnie mam niewielkie skrzywienie pleców w dolnym odcinku, jednak jest na tyle niewielkie że lekarz stwierdził że jak nie odczuwam bólu to nie ma sensu nic robić.
  • 0

#8
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
No tak, martwy ciąg to wspaniałe ćwiczenie, jednak stosunkowo kontuzjogenne:) Obejrzałem Twoje zdjęcia:) Imponujące:) Proponuję je wrzucić w temacie foto kiedyś/ dziś. Twoje zdjęcia będą niezłą motywacją i inspiracją a w tamtym wątku będą bardziej widoczne dla każdego nowego forumowicza.
  • 0

#9
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów
A w dziale dieta, może coś o CKD??

Co na tym drążku robiłeś, przez te 2,5 roku, bo efekty imponujące!
Rozumiem, że w dużej mierze przyczyniła się do tego dieta.

Szacun!! I faktycznie +1 rep :)


miałem trochę do czynienia z siłownią i innymi sportami jak parkour czy akrobatyka


Podbudowę masz konkretną!!
  • 0

#10
RafisLSP

RafisLSP

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 14 postów
Jeśli chodzi o drążek to marzeniem było wykonanie muscle up. Jednak 5 zwykłych podciągnięć było zadaniem któremu nie byłem w stanie podołać. W tym czasie korzystałem z planu "arm strong" i mogę go polecić z czystym sumieniem bo daje wspaniałe efekty. Robiłem zwykłe treningi podciągań w różnym rozstawie rąk i masę wariacji po kilka seri zawsze ile się dało. Rok temu w wakacje udało się zrobić wejście siłowe na drążek, co prawda wyglądało komicznie(machanie nogami i inne dziwne ruchy :). Doszedłem do około 8 powtórzeń i stwierdziłem że muszę opanować to bez jakiejkolwiek pomocy nóg( tutaj przykład hannibala) bo dopiero wtedy można to nazwać prawdziwym "muskul apem"


  • 0

#11
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów
U mnie takim wyzwaniem jest front lever :) Drążek w futrynie nie nadaje się do muscle up'a ;)

No i tak samym podciąganiem i dietą zrobiłeś sobie -26kg i kratę??

Jestem (i pewnie nie tylko ja!) ciekaw konkretów. Jak myślisz, to raczej zasługa diety, czy aż tyle ćwiczyłeś?? Jeden forumowicz robi 3-4-godzinne treningi kali, ale nie każdy może sobie na takie coś pozwolić (ja bym nawet nie chciał!) - wa każdym razie redukcja mu idzie :)
  • 0

#12
RafisLSP

RafisLSP

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 14 postów
W skrócie mój plan którym zaczynałem przygodę z kali
1.podciągania na drażku szeroko
2.dipsy
3.brzuch partie dolne
4.podciągania podchwytem
5.pompki wąsko
6.brzuch partie górne
7. podciagania wąsko
8.pompki szeroko
9.brzuch partie skośne
10.pompki normalne

Nie jest idealny ale dał mi dużo siły Jest dobry zwłaszcza dla początkujących. Ułożyłem go sam bez żadnej wiedzy ale dawał rade. Zawsze robilem od 5 do 15 powtórzeń. Całe 10 ćwiczeń to jedna seria i na trening robiłem 3 serie.
Ćwiczę w sumie mało bo max 5 godzin tygodniowo i w niedziele bieganie.

Utrata wagi to zasługa dobrego dobrania treningu diety i odpoczynku
Dopiero dzisiaj odkryłem to forum i raczej zabawię tu na dłużej wiec trochę postaram się napisać.
  • 0

#13
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Rafi, napisz proszę więcej o planie arm strong. Możesz to od razu umieścić w dziale poświęconym treningowi, żeby była większa przejrzystość. Ode mnie też masz repa, bo wnosisz wiele dobrego na to forum. I sugeruję wrzucić zdjęcie do avatara, bo naprawdę masz co pokazywać. Jesteś żywą reklamą kalisteniki :)
  • 0

#14
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów
SUPER!
Czyli podstawy działają i niczego nie trzeba udziwniać - mimo, że to wiem - cięgle coś kombinuję.. Zamiast uczciwie zabrać się za trening.

Do ćwiczeń na nogi można się przyczepić, bo nic na nie nie widać.. No, ale to plan który BYŁ, więc nie ma co gderać:)

Czekam na coś w dziale diety! :)
Zdrówka!
  • 0

#15
RafisLSP

RafisLSP

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 14 postów
Z nogami to fakt bo na początku trochę je zaniedbałem. Teraz jest to norma. Przysiady na jednej nodze do samego dołu, narazie z asystą bo bez nie daję rady jeszcze.
  • 0

#16
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Rafi to się nazywa wejście :)
Jakie ćwiczenia stosujesz lub stosowałeś na dolne partie brzucha.
Miałeś wcześniej problem z odkryciem dolnych partii brzucha?
Wiem, że dużą zasługą jest dieta CKD i dalej jesteś na niej?
Jeszcze mam jedno dobra 2 pytania
Ile masz w pasie i wzrostu?
  • 0

#17
RafisLSP

RafisLSP

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 14 postów
Na diecie CKD byłem tylko jakieś 6 tygodni i połączyłem to z bieganiem 3 razy w tygodniu po 8 km. Dodatkowo na brzuch poświęciłem parę złotych i zakupiłem trening brzucha KILLER ABS PART 3 The Absassionation. Przez pierwsze dwa tygodnie chodziłem praktycznie cały czas z zakwasami na brzuchu.Teraz nie ma już takiego mocnego kopa bo mięśnie już się dostosowały, ale plan ogólnie godny polecenia.Spalanie tłuszczu w ten sposób szło bardzo szybko.
Mój rozwój brzucha wyglądał tak:
unoszenia kolan do klatki w leżeniu-> unoszenie prostych nóg w leżeniu-> unoszenie kolan w zwisie->unoszenie prostych nóg w zwisie -> unoszenie nóg w zwisie tak aby stopami dotknąć drążka-> front leaver.....i tu powinna być kolejna strzałka czyli trzymanie parę sekund front leaver jednak nie udało mi się tego jeszcze ugryść.

Wzrost 184 a pasa nie mierzyłem nigdy
  • 0

#18
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów

pasa nie mierzyłem nigdy


To jak kupujesz spodnie?? :)

Front lever w treningu na brzuch - no niezły program :)

CKD - 6tyg, ale tych 26kg w 6tyg chyba nie zrzuciłeś??
  • 0

#19
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Czyli ten program Killer Abs3 zakupiłeś ze strony Calisthenics Kingz.
Przez ile czasu ćwiczyłeś tym programem.
Czy codziennie?
Ciekawy jest też program ABS1 i ABS2 próbowałeś?

  • 0

#20
RafisLSP

RafisLSP

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 14 postów
Tak, zakupiłem na stronie Calisthenics Kingz.
Ćwiczyłem 3 razy e tygodniu przez 6 tygodni.

ABS1 znam ale nie próbowałem
ABS 2 znam i trochę nim ćwiczyłem.Program dobry na siłę i masę mięśni brzucha.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych