Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Yo


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1
Krakers

Krakers

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 77 postów
Witam wszystkich, ciesze się bardzo że znalazłem forum skupiające gości dźwigających swoje ciało a nie złom. Treningiem Kalistenicznym na poważnie (regularnie) "zajmuje się" +/- rok. Mam 22 lata, 185 cm, 95kg.
Mój trening to. Pompki, brzuszki, bieganie, basen. Podciąganie nadchwytem - dopiero zaczynam. Ćwicze codziennie, co 7 dni treningowych robie 2 dni przerwy.

pozdrawiam


  • 0

#2
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Witaj Krakers, jak oceniasz swoje efekty treningowe po upływie roku?
  • 0

#3
Krakers

Krakers

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 77 postów
Przez ok 6 miesięcy trenowałem "nieszczęsnym" dla mnie treningiem 100pompek który przynosił bardzo wymierne efekty. Teraz sam tworze swój trening, wygląda on następująco codziennie: rano 2h basen,
po południu
500 pompek 1 seria max, kolejne max, staram się nie schodzić poniżej 15 w serii,
300 - 500 brzuszków Serie po 40, staram się nie schodzić poniżej 20 w serii
Bieg, bezpośrednio po treningu 3000 m.
Taki trening daje w kość, po 7 dniach niekiedy wyglądam jak zombie, ratuje się wszelkiej maści "kwasami"...
Po Tygodniu takiego treningu, widać efekty siłowe, wytrzymałościowe, jeśli chodzi o "przyrost/rzeźbę masy mięśniowej" - po miesiącu widać znaczny efekt(ale nie po to ćwiczę)

Teraz do treningu dojdą jeszcze podciągnięcia - ilość powtórzeń w ciągu dnia ustalę sam poprzez test, oraz trening parkour - ok 2,3 razy w tygodniu.
Co 2 tydzień treningowy pompy robię z +/- 20 kg na plecach - wszystko boli jak cholera, o wiele ciężej się oddycha podczas treningu - ale trzeba dbać o mięśnie, co by się nie nudziły;- )

Przez pewien okres swojego treningu wdrażałem wielką 6, ale postanowiłem to troszkę przeciągnąć w czasie, najpierw sprawdzonym dla siebie treningiem osiągnę określony pułap, a potem zacznę się "doszlifowywać".
  • 0

sam sie z nim nie zgadzam ale jest tam rowniez opisana prawda


#4
gsmt

gsmt

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 137 postów
Takim treningiem wkoncu sie wypalisz
  • 0

#5
Krakers

Krakers

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 77 postów

Takim treningiem wkoncu sie wypalisz


Kolega chyba nie doczytał do końca mojego poprzedniego posta... Pisząc

ratuje się wszelkiej maści "kwasami"

miałem na myśli, odpowiedni dobrane żywienie oraz suplementacje. "Wypalałem się " waląc bezmyślnie co 2-dzień 100pompek.pl. A teraz...
wię-cej-głów-ku-je-wię-cej-pa-ku-je:blush:
  • 0

sam sie z nim nie zgadzam ale jest tam rowniez opisana prawda


#6
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Moim zdaniem gsmt ma rację. Chodzi o to, by mięśnie pobudzić do rozwoju a nie wykończyć. Moim zdaniem niepotrzebnie się przetrenowujesz. By mięśnie zmęczyć wystarczyło by 1/4 tego natężenia. Reszta Twojego wysiłku idzie według mnie na zmarnowanie:(
  • 0

#7
Krakers

Krakers

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 77 postów
Spokojnie, nie czuje przetrenowania, nie miewam zakwasów, niekiedy się nie wysypiam, ale...

Stajesz się kimś tylko w starciu z tym, co stawia ci opór. - Antoine de Saint-Exupéry


  • 0

sam sie z nim nie zgadzam ale jest tam rowniez opisana prawda


#8
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Dobrze, że obserwujesz reakcje organizmu. Zazdroszczę Ci też hartu ducha. Ja mam jednak inne motto: "minimum wysiłku - maximum efektu". Nie oznacza, to, że nie trenuję ciężko, ale że trenuję na tyle ciężko, ile konieczne by uzyskać efekt i ani trochę więcej. Zbyt leniwy jestem :D
  • 0

#9
Krakers

Krakers

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 77 postów
Tak jest. Każdy wojownik ma swoją drogę, i to należy szanować.
Apropo jeszcze "wypalania się" Intensywność mojego treningu wzięła się z rzeczy.
1. Cel oraz deadline.
2. Motywacja.

*1. postawiłem sobie za cel do września wyrobić sprawność, siłę oraz wytrzymałość... Która jest potrzebna do zdania egzaminów sprawnościowych do Jednostek Specjalnych. Taka moja zachcianka;- )

*2. Mój dobry kolega, idąc jeszcze cięższym treningiem, po roku podszedł do Selekcji Kupsa, i przeszedł ją za 1-wszym podejściem. Gość naprawdę ostro tyrał, postawił sobie cel i go osiągnął, ja robię tak samo ;- )

wiara jest najważniejsza. postawisz sobie cel to pokonasz ciało.
głowa decyduje nie ciało, cialo to tylko kupa miesni i ściegien i tłuszcz - ktore dzialaja zawiadowane ukladem nerwowym,
jak bedziesz panował nad mózgiem czyli zaadoptujesz go do warunków zblizonych to bedziesz mógł panować nad ciałem.
Wszystko musi być racjonalne. Ciało i ciao;)

Znacie to;- )

Jestem tu w jakimś celu i ten cel
Nie skurczy się do ziarenka piasku, lecz przemieni w górę.
Odtąd wszystkie wysiłki poświęcę, by stać się najwyższą ze wszystkich gór
I będę wykorzystywał swój potencjał do granic możliwości…
Aż zacznie błagać o łaskę.

(Og Mandino)


wiara jest najważniejsza. postawisz sobie cel to pokonasz ciało.
głowa decyduje nie ciało, cialo to tylko kupa miesni i ściegien i tłuszcz - ktore dzialaja zawiadowane ukladem nerwowym,
jak bedziesz panował nad mózgiem czyli zaadoptujesz go do warunków zblizonych to bedziesz mógł panować nad ciałem.
Wszystko musi być racjonalne. Ciało i ciao;)


Yo!
  • 0

sam sie z nim nie zgadzam ale jest tam rowniez opisana prawda


#10
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Masz rację Krakers. Jeśli taki jest Twój cel, to jedź ostro i nie zapominaj o biegach przełajowych, marszach po górach itp. Tak naprawdę to jest podstawą na selekcji. I czasem nie idź na nią w nowych butach.

Moje wcześniejsze posty wynikały z tego, że odnosiłem się wyłącznie do kalisteniki jako metody wyrabiania siły i sylwetki. w Twoim przypadku ważniejsza jest wytrzymałość i żelazna psychika. Poza tym ja jestem już stary:( W Twoim wieku, wprawdzie nie brałem udziału w selekcji ale zaliczyłem wiele stażów prowadzonych przez Arka z zakresu Combat 56. W efekcie zakolegowałem się z Arkiem Kupsem dla którego dokonań mam wielki szacun. Stworzył system bojowy który do dziś wymiata :D
  • 0

#11
Krakers

Krakers

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 77 postów
No zahir stary kojocie widzę ze Ty też z niejednego pieca chleb już jadłeś ;)
  • 0

sam sie z nim nie zgadzam ale jest tam rowniez opisana prawda


#12
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Bywało ;)
  • 0

#13
gsmt

gsmt

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 137 postów
Co do motywacji to Ci jej zazdroszcze, mialem kiedys podobna ale zaczalem sie wypalac z powodu zbyt wygorowanych celow. Moje ulubione przyslowie to "stal hartuje sie w ogniu" :)
  • 0

#14
Krakers

Krakers

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 77 postów

Co do motywacji to Ci jej zazdroszcze, mialem kiedys podobna ale zaczalem sie wypalac z powodu zbyt wygorowanych celow. Moje ulubione przyslowie to "stal hartuje sie w ogniu" :)


Stary...mnie cały czas cholera bierze, ale właśnie o to chodzi, żeby hartować się w ogniu "Drzewo nie smagane wiatrem rzadko kiedy wyrasta na silne i zdrowe" (Seneka)

Powinienem to wsadzić do działu "motywacja", ale że jeszcze go nie ma, i co by się moderatorowi nie nudziło potem - daje tutaj, speszyl for Ju:- )

"Pewnego razu był młody chłopak, który chciał zarabiać dużo kasy więc poszedł do swojego guru. Powiedział swojemu guru: "chce być na takim samym poziomie na jakim ty jesteś". Guru odpowiedział mu: "Jeśli chcesz być na dokładnie takim samym poziomie, na jakim ja jestem widzę cie jutro na plaży." Więc młodzik pojawił się na plaży o czwartej nad ranem, podekscytowany i gotowy do rozpoczęcia lekcji. Staruszek złapał jego ręce i spytał: "Jak bardzo tego chcesz?" Odpowiedział: "Bardzo mocno." Guru powiedział: "chodź wejdziemy do wody." Więc wchodzi do niej i mówi: "Patrz na to", po czym wchodzi do niej do pasa. Młodzik zdziwiony pomyślał: " ten gość jest szalony"
"Chce zarabiać hajs a nie uczyć się pływać nie prosiłem o zostanie ratownikiem" - pomyślał "Chce zarabiać kase!" Guru popchnął go dalej "chodź troszkę dalej." Poszedł dalej. Woda znalazła się na poziomie jego ramion. "Ten staruszek jest szalony, robi hajs ale jest szalony." Stwierdził: "Jeszcze tylko troszkę dalej." Poszedł dalej, woda była na poziomie ust. "Cholera muszę wracać ten gość postradał rozum." Staruszek powiedział: "Podobno słyszałem ze chciałeś osiągnąć sukces?!" Odpowiedział: "Chcę!" "To idź jeszcze troche dalej." Podszedł do niego złapał jego głowę, przytrzymał pod wodą. Dalej trzymał. Młody się nie wyrywał. Trzymał go dalej trzymał go tam pod wodą, a zaraz przed tym jak chłopak miał mdleć.. wyciągnął go. Powiedział: "Teraz mam do ciebie pytanie." Powiedział mu: "Jeśli chcesz osiągnąć sukces tak bardzo jak chciałeś oddychać, wtedy odniesiesz sukces. Masz w dupie mecz koszykówki, masz w dupie co leci w telewizji, masz w dupie czy ktoś do ciebie dzwoni, masz w dupie imprezy. Jedyne o co dbasz, podczas próby oddychania to dostać trochę świeżego powietrza. To jest to! I kiedy dojdziesz do momentu, ze jedyne co chcesz robić to osiągnąć sukces, tak bardzo jak chcesz oddychać - wtedy osiągniesz sukces.
Jeśli chcesz osiągnąć efekty, możliwe, że będziesz musiał nie spać. Musisz być gotowy do pracy przy 2-3 godzinnym śnie. Jeśli naprawdę chcesz osiągnąć sukces, któregoś dnia, będziesz musiał nie spać 3 dni pod rząd, ponieważ jeśli pójdziesz spać możesz przespać szanse, dzięki której osiągniesz sukces. Tak bardzo musisz tego chcieć!
Realizując cel często czujesz cierpienie i ból, a skoro już cierpisz - weź nagrode za swoje wysiłki."

Yo!
  • 0

sam sie z nim nie zgadzam ale jest tam rowniez opisana prawda


#15
dragon

dragon

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 109 postów
Wow! Mnie to już naprawdę zaimponowałeś. Nie wiedziałem, że są tu tacy ludzie. Na codzień nie spotykam takich ludzi i często sam słyszę, że mi zazdroszczą zawziętości, ale tak "żelaznej psychiki" to nie mam. Brawo! :)
  • 0

#16
Krakers

Krakers

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 77 postów
Dobra Pany, już mi tak nie cukrujcie, bo się w sobie zamknę;- )
Dołączona grafika
  • 0

sam sie z nim nie zgadzam ale jest tam rowniez opisana prawda


#17
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Ładnie wyszedłeś na zdjęciu Krakers ;)
  • 0

#18
Barkes

Barkes

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 259 postów
Witaj Krakers :)
  • 0

#19
Krakers

Krakers

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 77 postów
zahir: To była właśnie z wtedy kiedy się nie wyspałem;)
barkers: Yo;- )
  • 0

sam sie z nim nie zgadzam ale jest tam rowniez opisana prawda





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych