Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Witam!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1
Synaptic

Synaptic

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 39 postów
Witam wszystkich na imię mam Marcin mieszkam w Warszawie mam 26lat kalisteniką interesuję się od niedawna nawet nie zacząłem jeszcze poważnych treningów jestem na etapie zbierania informacji i pochłaniania wiedzy po tym jak przypadkowo odnalazłem w empiku książkę Paula Wada. Samą książkę odebrałem bardzo pozytywnie i zauważyłem, że wszystko to co robiłem wcześniej było błędne, więc postanowiłem, to zmienić. Całość zaczynam od zera, mimo że mam siły na to, aby zacząć 2, czy trzeciego etapu postanowiłem być cierpliwym, poza tym zauważyłem, że nawet te pompki przy ścianie zrobione poprawnie technicznie są odczuwalne. A co będzie dalej zobaczymy..

Pozdrawiam
  • 0

#2
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Witaj Marcin, życzę Ci wytrwałości w ćwiczeniach :)
  • 0

#3
Synaptic

Synaptic

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 39 postów
Oj tak ja sobie też tego życzę. Dzisiaj uświadomiłem sobie że zaczynanie od zera faktycznie może się opłacić jednak mamy tendencje do przecenienia własnych sił :)

Nie będę zakładał nowego wątku może ktoś bardziej doświadczony mi odpowie czy tydzień przerwy od ćwiczeń danej partii faktycznie ma zbawienny wpływ na rozwój siły?
  • 0

#4
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Rozwijaliśmy ten temat wielokrotnie na tym forum. W dużym skrócie chodzi o to, by nie przetrenować mięśni. Ponieważ jesteś początkującym wystarczą niewielkie bodźce, by pobudzić mięśnie do wzrostu i uzyskać dużo większą siłę. Oczywiście zaawansowani mogą ćwiczyć częściej, ale też muszą dbać o unikanie przetrenowania (choć są programy pozwalające wykorzystać przypadkowe przetrenowanie). Ja ćwiczę kalistenikę od lipca ubiegłego roku. Wcześniej wiele lat trenowałem też sztuki walki, więc nie można powiedzieć, by pompki, czy przysiady były mi obce. Nie mniej jednak do dziś dnia każdą grupę mięśniową ćwiczę raz w tygodniu. Nie przesadzam z ilością. Robię tylko tyle, ile mogę zrobić technicznie poprawnie. I cały czas czuję progres zarówno jeśli chodzi o siłę, sprawność, czy sylwetkę. Od kwietnia zacząłem nowy program "weteran" w którym ćwiczy się 6 razy w tygodniu, ale też każdą grupę mięśniową raz na tydzień. Mnie ten system bardzo służy i teraz dopiero zrozumiałem jak często w przeszłości się przetrenowywałem.
  • 0

#5
Synaptic

Synaptic

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 39 postów
No właśnie człowiek czuje wewnętrznie że to mało a tak naprawdę to wystarcza po prostu trzeba się do tego przyzwyczaić.
  • 0

#6
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Po prostu daj sobie trochę czasu i obserwuj efekty :)
  • 0

#7
dragon

dragon

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 109 postów
A propos witania, to ja jestem Kacper z Lewina Brzeskiego, choc częściej bywam w Opolu. Cwiczę już od dłuzszego czasu, ale większość na zasadzie prób i błędów. Dostałem ostatnio książkę Paula Wade'a i ćwiczę jego systemem od ok. 2 m-cy.
Pytanie do Zahira11. Jaką sztukę walki trenowałeś, bo też się trochę w to bawię:)
  • 0

#8
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Około 18 lat ju jitsu (japońskie), do tego krav maga, combat 56, ESDS, boks
  • 0

#9
dragon

dragon

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 109 postów
Sporo tego i długo. Brat ćwiczy ju jitsu japońskie, ja natomiast capoeire, ale z racji kontuzji kostki i kolana maiłem niestety sporo przerw, a teraz finanse uniemożliwiają mi powrót do academia'i :(. Troche też ćwiczyłem z bratem na wakacjach, ale nie wiele tego było.
Co to combat 56 i ESDS bo pierwszy słyszę?
  • 0

#10
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Są to bojowe systemy walki.Combat 56 powstał na potrzeby 56 kompanii specjalnej a ESDS (explosiv self defence system) został stworzony w Szwecji na potrzeby policji. Ciekawostką jest, że twórcą był policjant polskiego pochodzenia Slavo (Sławomir) Goździk. Styl jest bardzo ciekawy. Ponieważ w pracy policji niepożądane jest używanie kopnięć i pięści, czerpie on między innymi z tai chi i preferuje uderzenia otwartą dłonią. Wiem jak to brzmi, ale jest niezwykle skuteczne. Mistrzowie ESDS potrafią uderzeniem otwartej dłoni rozbić szybę samochodową, albo utrącić dno od butelki coca coli. W czasach kiedy zaczynałem przygodę ze sztukami walki, systemy bojowe były bardzo popularne. Dziś są ćwiczone głównie w formacjach specjalnych, bo popularność MMA spowodowała, że wszyscy ćwiczą tylko to. Nie mam nic przeciwko MMA, to piękny sport, ale niestety tylko sport. Do walki realnej nie ma jak dobry system bojowy;)
  • 0

#11
dragon

dragon

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 109 postów
Chętnie bym spróbował ale nie bardzo mam z kim ćwiczyć sztuki walki:(
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych