Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

No to lecimy z tematem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1
mantes

mantes

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 64 postów
Cześć wszystkim,

odkryłem to forum wpisując "kalistenika" do googli. Zainspirowałem sie książka "Zaprawa więzienna" i fajnie że jest tu takie miejsce w którym można powymieniać się doświadczeniami.

Na codzień zajmuje się rozwojem osobistym i marketingiem sieciowym, w wolnym czasie studiuje finanse i ćwicze ciało.

Wzrost: 181cm
Waga: 68kg

Drążek: podciągam się max 10 razy szerokim nachwytem
Pompki: Wykonuje pompki nierówne (z piłką do kosza) i mimo że osiągnałem już próg przejścia, to jeszcze podszlifuje technike i porobie to ćwiczenie

Nogi: Doszedłem do połprzysiadów na jednej nodze ale po drodze pojawił się ból w lewym kolanie i za ***a nie wiem co z nim jest

Barki: Jestem na etapie półpompek przy ścianie, max 3-4 więc tutaj będe "smarował gwinty"

Reszta na niższym poziomie.


Pozdro
  • 0

#2
Revo

Revo

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 659 postów
Zwróć uwagę czy podczas przysiadu kolano nie ucieka ci na bok, nawet lekki odchył może po czasie spowodowac kontuzję. Kolano zawsze powinno być nad palcami stopy i przesuwać się tylko w tym kierunku, nigdy na boki.
  • 0

#3
szymonzleszna

szymonzleszna

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 86 postów
  • LokalizacjaLeszno

Kolano zawsze powinno być nad palcami stopy i przesuwać się tylko w tym kierunku, nigdy na boki.


Tego za boga nigdy nikt mi nie powiedział.
Czy zatem stopy zawsze powinny być równolegle do siebie i całe nogi również?

  • 0

#4
Revo

Revo

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 659 postów
A kto niby miałby Ci to powiedzieć, jak prawie 20 lat się tym zajmuje nie widziałem trenera który by zwracał uwagę na czystość techniki, wszyscy tylko wymądrzają się o napierdalaniu cieżarami w bezmyślny sposób.

Ustawienie stóp względem siebie ma być naturalne, jedyne co to trzymaj kolana nad palcami a zdecydowanie zmniejszysz ryzyko kontuzji.

To bardzo częsta przyczyna kontuzji podczas ćwiczeń na nogi. Słabość mięśni prostujących powoduje, że pracę przejmuje na chwilę w krytycznym punkcie przywodziciel, najczęściej w momencie wstawania z dolnej pozycji jest ta tendencja, że kolano wychyla się do wewnątrz. Drobny ruch na który nie zwracasz uwagi a w dłuższej perspektywie narobi problemu.
  • 0

#5
Invis1ble

Invis1ble

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 1 postów
Uważaj na kolano bo jego kontuzja może skończyć się dla Ciebie długą przerwą w treningach. Zawsze rozgrzewaj dobrze nogi zwracając baczną uwagę właśnie na kolana.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych