Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

pomoc


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1
mareckidoch

mareckidoch

    Brak

  • Użytkownik
  • 2 postów

Hej. Mam problemy z siłą, mam słabe plecy, nogi. Doradzono mi pilates, co o tym myślicie?


  • 0

#2
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
Tak pilate jest doskonałym uzupełnieniem treningu siłowego.

Napewno na tym skorzystasz.
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#3
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów

Są lepsze sposoby wzmocnienia nóg i pleców niż joga, nigdy się nie zagłębiałem w ten sport, ale wygląda mi jak taka typowa Chodakowska czy inne głupoty. Żeby nie było, nie neguję żadnej formy ruchu, ale jak już wspomniałem są lepsze metody, przede wszystkim trening siłowy, czy to z ciężarami, czy z masą ciała można wszystkie partie dobrze przećwiczyć i na pewno będzie to efektywniejsze. Coś a la joga-pilates można wykonywać w formie rozgrzewki w celu aktywacji lub zwiększenia mobilności, a nawet w osobnych sesjach, ale tak jak wyżej kolega napisał - jako uzupełnienie treningu siłowego, nie na odwrót ;)


  • 0

#4
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
JamesFranek,
Pilates to nie yoga, i to nie jest trening ala chodakowska.
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#5
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów

Pilates – system ćwiczeń fizycznych wymyślony na początku XX wieku przez Niemca Josefa Humbertusa Pilatesa, którego celem miało być rozciągnięcie i uelastycznienie wszystkich mięśni ciała. System pilates to połączenie jogi, baletu i ćwiczeń izometrycznych.

 

 

Ty sobie uważaj co chcesz, ale to nie zmieni faktu, że pilates nie jest najskuteczniejszym narzędziem do budowania siły. Niemniej jak ktoś chce to ćwiczyć to niech ćwiczy. 


  • 0

#6
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL

Ty sobie uważaj co chcesz, ale to nie zmieni faktu, że pilates nie jest najskuteczniejszym narzędziem do budowania siły. Niemniej jak ktoś chce to ćwiczyć to niech ćwiczy.

Byles na pilates?

Nie napisalem, ze poprzez pilates zbuduje sile czy cokolwiek chcesz.


Kolega ze stresu napisal temat tam gdzie nie trzeba.
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#7
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów

Nie byłem :P Już raczej powiedziałem wszystko co chciałem, chyba że autor mareckidoch ma jeszcze jakieś pytania.


  • 0

#8
mareckidoch

mareckidoch

    Brak

  • Użytkownik
  • 2 postów

No to się grubo kompromitujecie teraz swoją wiedzą. Chodzę już jakiś czas, bo wysłał mnie fizjoterapeuta. Mówicie, że pilates i joga to jakieś pierdoły, na których nie zbuduje się siły, i mówicie to na forum kalisteniki... no ręce opadają... Pilates to połączenie jogi, baletu i ćwiczeń izometrycznych - brzmi komicznie dla niektórych, ale jak pójdzie się na porządne zajęcia, gdzie grupa jest zaawansowana to zajęcia wcale nie są proste. Co jest najśmieszniejsze, jest to trudne dla kulturystów, bo nie budują oni mięsni wewnętrznych, tylko zewnętrzne ciąglym powtarzaniem danego obciazania, przy jeszcze nieopanowanym calkowicie ciezarem wlasnego ciala. Kalistenika sie opiera na własnym ciężarze, to powinno być dla was logiczne, że wiele tego co się robi z własnym ciałem buduje pilates. To nie jest jakieś leżenie i wdech wydech i tyle... ciekawe, czy potraficie stojąc na jednej nodze, drugą podniesioną do góry i ustawioną zgiętą pod kątem prostym prowadzić w bok, nie ruszając przy tym bioder i obciązać pleców? trzymać równowagę? całe mnóśtwo ludzi ma z tym problem, nie mówiąc o tych, co dźwigają ogromne ciężary...


Użytkownik mareckidoch edytował ten post 20 lutego 2018 - 16:42

  • 0

#9
Jakub Girya

Jakub Girya

    Member

  • Użytkownik
  • 18 postów

Tym którzy wyrażają opinię na tematy na których się nie znają proponuję zajrzeć tutaj [link]


  • 0

#10
iamtheweakone

iamtheweakone

    Fanatyk

  • Bywalec
  • 1 017 postów
  • LokalizacjaSieradz
Sądzisz, że zbuduję siłę na jodze i pilatesie? 20 sekund dragon pressa, grubo ponad 30 sekund front levera, 8 sekund full planche i wiele innych elementów, po co ja to robię skoro pilates da mi siłę. :D

Przepraszam za taką odpowiedź lekceważącą te sporty, ale ktoś kto ma normalną siłę core nie zbuduje nic więcej na pilatesie i jodze. Jak ktoś się nie ruszał przez ostatnie 10 lat to jasne, zauważy wzrost siły, ale podejrzewam, że jakby ktoś normalny tam poszedł kto ćwiczy sw chociaż rok to nawet by się nie zmęczył za bardzo. Bez spiny to tylko moje zdanie. ;)
  • 0

#11
Krzepki Paweł

Krzepki Paweł

    "Jesteśmy tylko marionetkami własnego umysłu"

  • Bywalec
  • 341 postów

czy potraficie stojąc na jednej nodze, drugą podniesioną do góry i ustawioną zgiętą pod kątem prostym prowadzić w bok, nie ruszając przy tym bioder i obciązać pleców? trzymać równowagę? całe mnóśtwo ludzi ma z tym problem, nie mówiąc o tych, co dźwigają ogromne ciężary...

 

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem specyfikę tego ruchu, ale jeśli tak, to nie ma tutaj mowy o sile w prawdziwym tego słowa znaczeniu, a raczej chodzi o rozciągnięcie/gibkość.
 
Także radziłbym samemu trochę zainwestować w wiedzę odnośnie cech motorycznych człowieka, a nie rzucać oskarżenia i robić burzę o nic.
 
Franek przecież napisał, że są lepsze sposoby na budowanie siły i to prawda.

Prosty przykład ode mnie: spróbuj dojść od poziomu zwykłej pompki do pompki na jednej ręce zajęciami pilates. Albo do front levera, flagi, planche czy muscle upa.

Także warto wejść głębiej w temat zamiast pisać głupoty i się podniecać czyjąś "kompromitacją" w momencie, gdy samemu się mało wie o kalistenice, bo takie dywagacje powstać mogą tylko wtedy, gdy ktoś pod pojęciem siły rozumie rozciągnięcie/gibkość/koordynację ruchową.

  • 0

#12
DzikiB

DzikiB

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 102 postów
  • LokalizacjaŁódź

No to się grubo kompromitujecie teraz swoją wiedzą. Chodzę już jakiś czas, bo wysłał mnie fizjoterapeuta. Mówicie, że pilates i joga to jakieś pierdoły, na których nie zbuduje się siły, i mówicie to na forum kalisteniki... no ręce opadają... Pilates to połączenie jogi, baletu i ćwiczeń izometrycznych - brzmi komicznie dla niektórych, ale jak pójdzie się na porządne zajęcia, gdzie grupa jest zaawansowana to zajęcia wcale nie są proste. Co jest najśmieszniejsze, jest to trudne dla kulturystów, bo nie budują oni mięsni wewnętrznych, tylko zewnętrzne ciąglym powtarzaniem danego obciazania, przy jeszcze nieopanowanym calkowicie ciezarem wlasnego ciala. Kalistenika sie opiera na własnym ciężarze, to powinno być dla was logiczne, że wiele tego co się robi z własnym ciałem buduje pilates. To nie jest jakieś leżenie i wdech wydech i tyle... ciekawe, czy potraficie stojąc na jednej nodze, drugą podniesioną do góry i ustawioną zgiętą pod kątem prostym prowadzić w bok, nie ruszając przy tym bioder i obciązać pleców? trzymać równowagę? całe mnóśtwo ludzi ma z tym problem, nie mówiąc o tych, co dźwigają ogromne ciężary...

 

Stary - dwie sprawy:

1. Może powinieneś się zastanowić, czy będąc dość świeżym na tym forum warto tak z grubej rury. Nie wiem jak dobrze znasz użytkowników tego forum i czy chociaż na chwilkę spojrzałeś na to co piszą w innych postach. Wbrew temu co napisałeś sporo osób z tego forum ma duży staż treningowy i dużą wiedzę odnośnie kalisteniki, więc ręce opadają Ci chyba tylko dlatego, że są jeszcze słabe. Ale spokojnie, zamień na miesiąc, czy dwa, klawiaturę na drążek i wszystko będzie ok.

2. Zechciej czytać ze zrozumieniem to co ludzie do Ciebie piszą. 

 

Tak pilate jest doskonałym uzupełnieniem treningu siłowego.

Napewno na tym skorzystasz.

 

Do tego już się nie odniosłeś bo po co, nie?

 

 

Ty sobie uważaj co chcesz, ale to nie zmieni faktu, że pilates nie jest najskuteczniejszym narzędziem do budowania siły. Niemniej jak ktoś chce to ćwiczyć to niech ćwiczy. 

 

Trochę Ci pomogę - z tego postu nie wynika, że pilates siły nie buduje - wynika tylko to, iż da się nad tą siłą pracować znacznie lepiej i dojść znacznie dale korzystając z innych "narzędzi". Osoba, która wejdzie na zajęcia pilates z ulicy przeżyje szok - będzie jej ciężko bo nie ćwiczyła nic i każda aktywność ruchowa wyda się jej bardzo ciężka i jakąś tam siłę zbuduje dzięki pilates; osoba, która regularnie ćwiczy kalistenikę/siłowo przez przynajmniej pół roku będzie miała na pierwszych zajęciach nieco inne odczucia - owszem, może takiej osobie brakować gibkości/mobilności (ale też wcale nie musi - mógłbyś się mocno zdziwić) ale raczej nie będzie miała problemów z brakiem siły i zajęcia pilates dla takiej osoby nie będą pomocne w budowaniu tejże.

 

I na koniec bezpośredni odnośnie Twojego postu.

Jak już wcześniej napisał Krzepki - podany przez Ciebie przykład ma się nijak do budowania siły. Celem edukacji podpowiem Ci, że nie mówimy o mięśniach zewnętrznych i wewnętrznych tylko np. o mięśniach głębokich. Ciekawe czy potrafisz zrobić pełne podciągnięcie z dodatkowym obciążeniem wynoszącym 50% Twojej obecnej masy. Całe mnóstwo ludzi ma z tym problemy, nie mówiąc o tych co chodzą na pilates.


Użytkownik DzikiB edytował ten post 21 lutego 2018 - 11:16

  • 3




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych