Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Witam Wszystkich mam parę pytań i problemów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1
gitarnik

gitarnik

    Brak

  • Użytkownik
  • 3 postów

Witam 

Postanowiłem coś w końcu zrobić ze sobą. Mam na imię Łukasz i mam 32 lata. Przy 182 cm wzrostu ważę 114 kg. Czy z moja nadwagą mogę zacząć pompować i czy w ogóle zacząć uprawiać kalistenikę. Boję się trochę o stawy zwłaszcza w kostkach i kolanach. 


  • 0

#2
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Witamy

 

Kalistenika należy do dość bezpiecznych sportów, szczególnie jeśli zaczniesz od stosunkowo prostych odmian. Polecam zacząć od ćwiczeń wymienionych w "Skazanym na trening", czyli od podstaw. Zapoznaj się z tematem Powadziego odnośnie kształtowania siły mięśniowej (znajdziesz w pigułce, bodajże pkt 7). Na pewno dodanie resetów jak Baby Crawl, rocking czy rolling również będzie korzystne (przejrzyj tematy o resetach, osobny punkt w pigułce).

 

Przede wszystkim nie należy się obawiać podejmowania aktywności fizycznej jeśli będzie ona dopasowana do możliwości - tak jak już wspomniałem musisz zacząć od bardzo łatwych odmian (takich, w których robisz około 15 powtórzeń bez większego zmęczenia), a organizm z czasem się zaadoptuje do wysiłku i wzmocnisz swoje stawy. Na pewno unikałbym póki co odmian plyometrycznych (z wyskokiem, wykonywanych eksplozywnie).

 

Poniżej podam linki do tematów Kamaza, który miał bardzo podobną sytuację do Twojej. Osiągnął spore postępy:

 

Metody i ćwiczenia polecane dla Kamaza: http://kalistenikapo...ita/#entry98395

 

Dziennik Kamaza: http://kalistenikapo...zeń/#entry98485

 

Tutaj kolejne porady kierowane do Kamaza (a w zasadzie jego żony) odnośnie ćwiczeń sprzyjających kręgosłupowi: http://kalistenikapo...aga#entry102182


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#3
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
Gitarnik.
Aktywności fizyczna jest bardzo ważna ale musisz uwazac i dopasować ja do swoich możliwości.

I przede wszystkim odchudzić sie, ale wiedz ze sport (w tym kardio) nijak ma sie do tracenia tkanki tłuszczowej, jest tylko narzędziem, i powinien byc dodatkie do tracenia tkanki tłuszczowej (pisze to w oparciu o tracenie tkanki tłuszczowej), lecz kazda aktywność fizyczna jest bardzo dobra, i posiada wiele zalet.

Jesli myslisz onodchudzaniu musiałbyś cos zmienic w swoim stylu żywieniowym.

Są pewne zle nawyki żywieniowe ktory kazdy moze popełniać nie zagłębiając sie w fizjologię czy biochemie.

Radze ci w dziale dieta rozpisać to co spozywasz na codzień to ktos ci doradzi.

Badz jak masz mnostwo czasu i checi, poczytać mozesz ciekawy temat o tłuszczowce, ma ponad 110 stron xs.
I kazde pytanie (mam nadzieje) ktore masz teraz w glowie i myslisz nad nim, są juz zadane i są zapewne odpowiedzi na nie.

Trzeba czytac i szukac.

Wysłane z mojego SM-T113 przy użyciu Tapatalka
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#4
gitarnik

gitarnik

    Brak

  • Użytkownik
  • 3 postów

Dzięki wielkie za taki odzew. Człowiekowi robi się wtedy  bardzo fajnie gdzieś tam w serduchu.

Moja największą klęską jest żarcie po 20 i słodkie napoje. Ale chyba czas to gówno (coca cola) odstawić i brać się za siebie. Zazdroszczę wam, że potraficie tak dbać o swój wygląd i zdrowie (też tak chcę). Zacznę powoli tak jak Kamaz. Założę dziennik i będę się z wami dzielił wynikami i osiągnięciami. Jestem zmotywowany, żeby zmienić swoje życie. Mam dość docinek, że gruby, opasły, wyglądasz jak w ciąży, który miesiąc itp. Troszkę to mi na psychikę zaczęło wchodzić. Zaraz idę się przejść. 


  • 0

#5
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Nie ma nic złego w jedzeniu po 20, zależy o której kładziesz się spać.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#6
gitarnik

gitarnik

    Brak

  • Użytkownik
  • 3 postów

wróciłem po pierwszym spacerze, piździ jak w kieleckim ale powiedziałem sobie albo od dzisiaj albo nigdy. Do roboty !!!!

https://drive.google...w?usp=sharing.

 

Dodałem w trakcie intensywnego spaceru streching, plus krażenie stawami łokciowymi, barkowymi, i nadgarstki. 


  • 0

#7
Bueno

Bueno

    May the force be with you!

  • Bywalec
  • 314 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Na forum znajdziesz dużo przydatnych i wartościowych informacji. Ja polecam rozeznać się w temacie Żywienia Optymalnego (Dieta tłuszczowa lub LCHF - pod takimi nazwami krąży to w sieci). Tkanka tłuszczowa powinna ładnie zlecieć. Do tego dodasz trening: czy to kalistenika (streetworkout) czy jakieś bieganie, pływanie (co tam lubisz) oraz trochę determinacji i systematyki i będziesz zadowolony z rezultatów bankowo. Powodzenia i wytrwałości! 


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych