Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Sportowe zegarki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1
Arte

Arte

    It's Not Over Until I Win

  • Użytkownik
  • 171 postów
  • LokalizacjaWrocław
Cześć wszystkim, korzysta ktoś z was z zegarków sportowych aby monitorować aktywność? albo ćwiczenia cardio?
co polecacie ?

słyszał ktoś może o zegarku który budzi nas w odpowiednim momencie w odpowiedniej fazie snu żeby być lepiej wyspanym?

ja szukam czegoś do treningów ale także takiego którego na codzień mogę nosić, czyli żeby normalnie wyglądał ;)

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
  • 0

“Whether you think you can, or you think you can't--you're right.” ― Henry Ford

 

Work until your idols become your rivals


#2
KAzet

KAzet

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 143 postów

Jeśli chodzi o pulsometry kup lepiej z znanych firm i koniecznie z opaską na klatkę nigdy nie z pomiarem tętna w nadgarstku.A pro po budzenia w fazach snu serio uważasz, że to ci coś potrzebne ? Ja polecam firmy polar i garmin. Jeśli uważasz, że potrzebny jest ci gps mogę polecić polara m400 nie jestem pewien ale chyba najtańszy a dobry. 

Nie kupujj w żadnych biedronkach i innych supermarketach bo pomiar tętna może różnić się nawet do 15 uderzeń.


  • 1

#3
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
Jesli chodzi o pomiar tetna spoczynkowego, aktywnosci w ciagu dnia 24/24h, 7/7 dni w tygodniu, fazy snu, jakosc i ilosc przespanych godzin w ciagu dnia, tetno mierzone w lekkich aktywnosciach jak spacery, jazda na rowerze etc to moge ci polecic garmin fenkx 5x. Badz Fenix 5.

Akurat posiadam Fenix 5x. I sie fajnie sprawdza w tym co wyzej napisalem.

M400 tez fajnie mierzy ilosc przespanych godzi, fazy snu głębokiego i płytkiego, aktywność 24/24 etc... Tańsza zabawka i dobra tez.

Lecz garmin posiada lepszy i bardziej rozbudowany dziennik treningowy na stronie garmin connect i jak w aplikacji na androida.

Jesli chodzi o budzenie w odpowiednie fazie snu, to fajnie sprawdza aplikacja na androida sleep with android. Budzi cie okolo 30 minut przed nastawionym budzikiem, zalezy w jakiej fazie akurat sie znajdujesz kiedy masz ustawiony budzik, i ta aplikacja inteligentnie zacznie wybudzac cie wtedy kiedy trzeba.

Smartfon musi byc podłączony do lądowali i musi lezec na lozku pod poduszka ( u mnie tal lezal), nie bylo problemy ze spadnie, przydusze czy co innego.

Zegarek raczej tego nie posiada.

I jak wyzej napisane zostało, celuj w sprawdzone marki - polar, garmin, suunto ew timex, sigma (do tych dwoch ostatnich pewnosci nie mam czy mierzą aktwynosc 24/24h.

Tak czy siak, musialbys nosic zegarek caly czas. A
Jak zdejmiesz to nic mierzyc nie będzie.

Aha pomiar z nadgarstka kiepsko sie sprawdza w takich sportach jak crossfit, bieganie, tabata etc... Do tego potrzebny jest zewnętrzny pasek.

I tez zalezy jaka kwote mozesz przeznaczyć na zegarek.

Najlepszy wybor cena/ jakosc to polar m400 badz tańszy brat fenixa 5 - frenix 3hr.

Wysłane z mojego SM-T113 przy użyciu Tapatalka
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#4
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
Zapomnia-em napisac, zeby patrzec na swoje potrzeby, bo nie ma co kopuwac, z czego nie bedzie sie korzystac.

**
I zegarek najlepiej kupowac w sklepie sportowym (decathlon, intersport, sklep dla biegaczy etc)

Fenixy są dla osob bardzo aktywnych. Do samej kalisteniki moze mieć za duzo wodotrysków.

Wysłane z mojego SM-T113 przy użyciu Tapatalka
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#5
Arte

Arte

    It's Not Over Until I Win

  • Użytkownik
  • 171 postów
  • LokalizacjaWrocław
dzięki za informację jeśli chodzi o kwotę to tak do 2 tysięcy. myślałem na fenix 3. różne są opinie na jego temat i na temat mierzenia z nadgarstka a nie paska. w zależności kto jak się poci. niektórym to z nadgarstka się sprawdza. niektórzy potrzebują pasek na klatke. raczej cardio mało robię ale chciałbym sprawdzać swoją aktywność jaką wykonuje przez cały dzień dodatkowo na treningach. dzięki za porady ;)

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
  • 0

“Whether you think you can, or you think you can't--you're right.” ― Henry Ford

 

Work until your idols become your rivals


#6
KAzet

KAzet

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 143 postów

Tylko  odpowiedz sobie na pytanie po co ci to ? I czy warto pakować w to aż tyle pieniędzy. Jeśli trenujesz na amatorskim poziomie ( dla siebie) to moim zdaniem nie warto takie pieniądze w to ładować. A propo pomiaru z nadgarstka to właśnie tylko topowe modele bo tam nie masz tylko jednego czujnika jak w tych tańszych a kilka, swoją drogą Marcin Świerc     ( Mistrz Polski w biegach górskich) testował w tym roku właśnie jakiś zegarek z suunto z pomiarem z nadgarstka i podobno go chwalił. Powtórzę jeszcze raz jeśli nie trenujesz zawodowo kup tańszy a sprawdzony, będziesz potem żałował, że po co tyle hajsu wydałeś no chyba, że kasę i chcesz poszpanować.


  • 0

#7
PodRockRox

PodRockRox

    Brak

  • Użytkownik
  • 5 postów

Tylko  odpowiedz sobie na pytanie po co ci to ? I czy warto pakować w to aż tyle pieniędzy. Jeśli trenujesz na amatorskim poziomie ( dla siebie) to moim zdaniem nie warto takie pieniądze w to ładować. A propo pomiaru z nadgarstka to właśnie tylko topowe modele bo tam nie masz tylko jednego czujnika jak w tych tańszych a kilka, swoją drogą Marcin Świerc     ( Mistrz Polski w biegach górskich) testował w tym roku właśnie jakiś zegarek z suunto z pomiarem z nadgarstka i podobno go chwalił. Powtórzę jeszcze raz jeśli nie trenujesz zawodowo kup tańszy a sprawdzony, będziesz potem żałował, że po co tyle hajsu wydałeś no chyba, że kasę i chcesz poszpanować.

Nie sposób się z kolegą nie zgodzić. Sam kupiłem dość drogi sprzęt, a trenuję bieganie w dość amatorski sposób i koniec końców szukałem kupca na swój zegarek, bo większość funkcji była mi po prostu niepotrzebna. Jedyne co mógłbym od siebie dodać, to że faktycznie chcąc tańszy sprzęt, lepiej chyba wybrać ten z paskiem na klatce piersiowej. Jedna czujka na nadgarstku nie robi swojej roboty w odpowiedni sposób.


  • 0

Betoniarnia Gliwice - https://jdtrade.com.pl/oferta/beton





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych