Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Witam.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1
Wasyl82

Wasyl82

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 30 postów
Witam wszystkich, jestem Maciek mam 34 lata 181cm i 96kg także jak widać spory niepotrzebny balast. Powoli chciałbym pozbyć się tego zbędnego tłuszczu, zacząłem szukać różnych ćwiczeń dla początkujących i tak trafiłem tutaj. Trochę już poczytałem skusiłem się nawet na kupno "Skazanego ..." i zacząłem stosować plan świeża krew. Mam jednak pytanie, w pracy mam możliwość też trochę poćwiczyć jakieś pompki na podwyższeniu przysiady czy nawet podciągania(tych jednak nie daje rady), ćwiczyć też w ten sposób czy raczej trzymać się tego co w skazanym i tylko 2x w tygodniu ? Z góry dzięki za podpowiedzi i pozdrawiam.

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#2
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Hej, witamy na forum

 

Ewentualne ćwiczenia w pracy zależą od miejsca tej pracy, tj. jeśli pracujesz w biurze to zawsze warto na chwilę odejść od biurka i pobudzić nieco mięśnie i stawy "naoliwiając" je ruchem. Natomiast na początku nie przesadzałbym z pompkami czy przysiadami. Zainteresowałbym się resetami - rocking, baby crawl czy rolling (osobny pkt w pigułce wiedzy, polecam się zapoznać). Mogą się świetnie przydać w przyszłości, szczególnie dla wzmocnienia nadgarstków i kolan. Ponadto mogą wpłynąć pozytywnie na treningi "Skazanego" z uwagi na pobudzanie układu nerwowego, którego stymulacja może się okazać zbawienna w różnych aspektach życia.

 

Proponuję ćwiczyć technikę, czyli robisz kilka ruchów z maksymalną percepcją i świadomością wykonywanej czynności.Zważaj na wszelkie błędy i wychwytuj ewentualny brak mobilności - to bardzo istotne na początku. "Skazany na trening" jest odpowiedni na początku, z czasem trzeba będzie przejść na inny schemat. Natomiast nie obciążałbym bardziej organizmu dodatkowymi ćwiczeniami w tej pierwszej fazie treningów, po miesiącu czy dwóch gdy nieco zaadoptujesz się do treningu i opanujesz technikę podstawowych ćwiczeń, będzie można dodać jakieś treningi.

 

Pamiętaj również aby być bardzo cierpliwym - przy nadwadze łatwo obciążyć stawy. Pomyśl nad odpowiednim odżywianiem, na forum najczęściej polecana jest tłuszczówka którą i ja sam mogę zarekomendować. W zasadzie na skutek tego odżywiania powinieneś być w stanie wrócić do swojej naturalnej wagi. Również poczytaj o tym na forum. W razie pytań śmiało zadawaj je na forum, z pewnością znajdą się osoby chętne podzielić się swoją wiedzą.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#3
Wasyl82

Wasyl82

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 30 postów
Dzięki za odpowiedź. Co do odżywiania to od jakiegoś miesiąca staram się jeść przede wszystkim zdrowiej, liczenie kalorii mi nie wychodzi chociaż mam rozpisaną dietę zawsze brakuje mi tych zjedzonych kalorii (nie jestem już głodny) a nie chce jeść na siłę więc może faktycznie trochę więcej tłuszczy nie zaszkodzi. A co do ćwiczeń zrobię jak mówisz i przez jakiś jeszcze miesiąc zostanę tylko przy schemacie ze "Skazany ..." przez ten czas uda mi się może zgubić trochę cm z pasa bo teraz pierwsze etapy wznosów nóg i przysiadów to koszmar dla mnie.

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#4
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Co do pierwszego etapu przysiadów to polecam go ominąć, nic nie wnosi w kontekście przysiadów. Jeśli chcesz wzmocnić kolana jakimś delikatnym ćwiczeniem to wypróbuj rocking zamiast tego pierwszego kroku.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych