Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Witam ;)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1
tMk

tMk

    Brak

  • Użytkownik
  • 5 postów
  • LokalizacjaKRK

Witam, mam na imię Tomek i mam 23lata. Street Workout zacząłem ćwiczyć połtora roku temu, do tej pory skupiałem sie na samej bazie, zaczynałem od trzech podciągnieć teraz myśle, że 22-23 zrobie, chociaż nie lubie robić maxów.

Aktualnie zaczynam powoli wprowadzac figury, L-sit, V-sit, Backlever, Dragon Flag i Handstand mam opanowane, teraz skupiam sie na Fladze i Frontleverze, ale 2x w tyg a poza tym to dalej baza na pierwszym miejscu. Trenuje 5/6x w tyg i zawsze FBW.

Jestem Ektomorfikiem i w dodatku mam IBS wiec trudno mi jest przytyć, ale też jakoś specjalnie sie do tego nie przykładam bo mam inne cele, a rzeźbe i tak będzie widac, waże 63kg i mam 176cm wzrostu, chcialbym kiedys ważyc lekko ponad 70kg i mysle ze to by była dla mnie idealna waga ;) Na forum jestem zarejestrowany od 2015r, ale szczerze mówiac bardzo rzadko wchodzilem, teraz postanowilem sie troszke wiecej udzielac. ;)

Przez ten okres czasu ćwiczyłem planami m.in. zaczynalem od Madbarz, Kury, rutynami z BarBrothers, Planem z Fabryki Siły.

No to chyba jak na razie tyle o sobie, mam nadzieje, że swoim "doswiadczeniem" bede w stanie cos pomoc jak i Wy mi pomożecie.

 

Pozdrawiam  tMk!

 


  • 0

#2
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Hej

 

Treningi FBW 5-6 razy w tygodniu muszą być niezłym wyzwaniem dla Twoich zdolności do regeneracji - nie odczuwasz zmęczenia? Jak wygląda Twoja sesja FBW?


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#3
tMk

tMk

    Brak

  • Użytkownik
  • 5 postów
  • LokalizacjaKRK

Hej

 

Treningi FBW 5-6 razy w tygodniu muszą być niezłym wyzwaniem dla Twoich zdolności do regeneracji - nie odczuwasz zmęczenia? Jak wygląda Twoja sesja FBW?

  

Nigdy nie jade na maxa, często cwicze systemem drabinkowym 2/4/6/8/10 każdego cwiczenia, np. Podciagniecia, Dipy, Pompki...  do tego dorzucam po 10x Pike Push Ups, HSPU (przy scianie), Rozjazdy na kółku i tak np 3-4 serie, ale nigdy do spalonej serii.. Czasami dorzucam troche obciążenia do podciagniec i dipów. Brzuch, lędzwia katuje w dni w ktorych sie skupiam pod figury statyczne. Teraz przez zime to nie jade konkretnym planem tylko czesto urozmaicam sobie treningi i wykonuje różne ćwiczenia. Jesli chodzi o regeneracje to aktualnie mam dużo czasu wolnego wiec tez dużo odpoczywam, korzystam z rollera. Nie czuje sie przemęczony. 
Już tak sie przyzwyczailem, że nie potrafie wytrzymac dnia bez treningu. Nawet jak sie gorzej czuje to jakiś lekki zawsze zrobie, chociażby, żeby tylko klatke podpompować  :D


  • 0

#4
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Jeśli czujesz się dobrze to w porządku, osobiście nie wytrzymałbym sesji FBW 5-6 dni w tygodniu, chyba że trenowałbym wyłącznie pod siłę z niewielkim natężeniem i do tego byłbym wolny od obowiązków, plus mógłbym ułożyć sobie harmonogram dnia pod treningi ;)

 

Jak wygląda u Ciebie kwestia z odżywianiem?


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#5
tMk

tMk

    Brak

  • Użytkownik
  • 5 postów
  • LokalizacjaKRK

Tutaj jak wspomnialem wyżej pojawia sie niestety problem, Ekto + IBS, za nic przytyc nie moge i w dodatku dochodzi stres... Nie chce z tym na sile walczyc. Staram sie tylko jesc regularne posilki 5x dziennie, tak żebym sie po prostu dobrze czuł, jem często ale w małych ilościach. 


  • 0

#6
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów

To może właśnie zmień dietę i zacznij jeść 3 razy dziennie do syta? Nie licz kalorii tylko jedz tyle na ile czujesz potrzebę, odstaw wysokoprzetworzoną żywność, staraj się jeść więcej mięsa i ogólnie produktów odzwierzęcych. Ja powiem z doświadczenia, że moja waga szła w górę jak tylko zwiększyłem ilość zbóż, kilka lat temu rano jadłem duże ilości owsianki, dosładzanej cukrem i w miesiąc poszło kilka kilo w górę, niestety duża z tego część to bym tłuszcz. Podobnie, rok temu zawsze wieczorem po treningu jadłem płatki jaglane z jogurtem lub z mlekiem, dosładzane cukrem i znów waga poszła w górę.

Zakładam jednak, że nie interesuje Cię masa tłuszczowa, bo tą zbuduje każdy zdrowy człowiek, nie ważne czy ektomorfik czy cośtamorfik, tylko mieśniowa. Więc tak jak już powiedziałem postaraj się jeść wartościowsze jedzenie, często będzie to się wiązało z czymś tłustym (jednak uważaj żebyś nie miał proporcji BTW mniej więcej 1:1:1 bo są to idealne warunki do rozwoju miażdżycy, chyba że zdecydujesz się na dietę tłuszczową) to wtedy proporcje wyglądają podobnie do diety węglowodanowej, tylko ilość spożywanych węglowodanów zamienia się z ilością spożywanych tłuszczy, to tak w wielkim skrócie). Przede wszystkim jednak aby przybrać masę mięśniową musisz odpowiednio trenować, pompować mięśnie na stosunkowo wysokich ilościach powtórzeń (8-12) ze stosunkowo małymi przerwami oraz zapasem, dobrze się wysypiać i dawać mięśniom czas na regenerację 48-72h.


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych