Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Uszanowanie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1
Łukaszek

Łukaszek

    Brak

  • Użytkownik
  • 3 postów
Witam!
Łukaszek z tej strony.
Nareszcie jakimś cudem znalazłem motywację by zabrać się za siebie i rozpocząć ćwiczenia. Wybieram Kalistenike ponieważ wydaje mi się, że jest to najłatwiejszy domowy sposób na ćwiczenia a nie mam dostępu do siłowni.
W lutym kończę 18 lat, ważę 60kg i mam ok. 179 cm wzrostu.
Dzięki systematycznym ćwiczeniom mam zamiar wyrobić budowę ciała oraz poprawić jego wytrzymałość. Posiadam skoliozę kręgosłupa, która wynosi ok. 60 stopni. Mimo tego czuję się bardzo dobrze i nie mam zamiaru nic z tym robić (operacja), wydaje mi się że dzięki ćwiczeniom poprawie wytrzymałość kręgosłupa. Diety nie posiadam, z rana jem parę tostów, obiad i jakaś kolacja. Piję dużo Cisowianki i ograniczyłem słodkie do minimum. Nie posiadam drążka mimo, że stanowi on podstawę do ćwiczeń (może go zakupie).

To tyle z mojej strony.
Bardzo bym prosił o wszelkie porady oraz propozycję co do ćwiczeń/diety/planu jakie powinienem zastosować by stać się lepszym :)

Pozdrawiam serdecznie !
  • 0

#2
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów

Witaj. Dobrze, że postanowiłeś coś z sobą zrobić, tym bardziej, że masz wadę postawy, powody z jakich zacząłeś ćwiczyć nie mają znaczenia, najważniejsze, żebyś nie tracił motywacji i nie przestawał ćwiczyć.

Widzę, że bardzo chudziutko :D ale w kalistenice to nie zła rzecz, szybciej będziesz mógł dojść do bardziej zaawansowanych elementów. 

Chcesz porad - przeczytaj pigułkę wiedzy w zasadzie znajdziesz tam wszystko czego potrzebujesz.

Przy wadach postawy szczególnie ważne jest pilnowanie, aby w każdym ćwiczeniu i przez całą jego długość zachowywać prawidłową technikę, jakoś ponad ilość. Do tego możesz dodać jakieś ćwiczenia korekcyjne/wzmacniające, choć 60 stopni to naprawdę dużo i nie będę się bawił w lekarza.

 

Drążek na pewno jest bardzo ważny i niezastąpiony, bo ile można podciągać się w poziomie do stołu, i na Twoim miejscu nie zwlekał bym z zakupem. Wspomniałem, że nie będę się bawił w lekarza, ale zwisy jak i podciąganie na drążku (prawidłowo technicznie) na pewno nie zaszkodzi, a powinny pomóc.


  • 1




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych