Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

SW - Naturalność a Sylwetka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#1
Dom1nus

Dom1nus

    Padre

  • Moderator Fanpage
  • 223 postów
  • LokalizacjaKielce

Witam, nie widziałem nic podobnego na forum.

Aczkolwiek interesuje mnie strasznie wasza opinia na temat sylwetek niektórych zawodników i o ich naturalności. Wiadomo, że w kulturystyce każdy kto chce coś osiągnąć, już nawet amatorzy sięgają po sterydy anaboliczne. Jak się miewa sprawa ze street workout'em?

W gimnastyce możemy zaobserwować zawodników posiadających olbrzymich rozmiarów barki z niskim procentem tłuszczowym ciała na których widać nawet włókna mięśniowe. Dla zainteresowanych można na internecie znaleźć mnóstwo zdjęć.

 

2eSJAqy.jpg

 

 

Kolejna kwestia już związana ze światem SW - Bar Brothers. Tutaj też są liczne spekulacje na ten temat. Dla jednych chłopaki po prostu zrobili sylwetki za pomocą sterydów, założyli Bar Brothers i czerpią kase ze swojej działalności.

 

TimfkVl.jpg

 

UAEcZWW.jpg

 

mjM6qDm.jpg

 

Czy sylwetki tak odtłuszczone i z taką masą mięśniową są realne do zrobienia naturalnie? 

Przejdźmy w końcu do sedna, do postaci które mnie najbardziej nurtują.

Pierwszą z nich jest Daniel Lisek Lis.

Oto jego sylwetka którą uzyskał w 17 miesięcy trenowania SW:

 

71HAtBp.jpg

 

VaUAeu6.jpg

 

JraxZpQ.jpg

 

Pod jego zdjęciami można zauważyć komentarze na które Lisek odpowiada, że jest naturalem. Co o tym sądzicie? Sylwetka według mnie jedna z lepszych na polskiej scenie, lecz czy w tak krótki czas można zrobić tak wiele? Wiadomo, że są geny i "geny", się zapier*ala i "zapier*ala". Na jego FP można zoabczyć jego zdj przed po których można wywnioskować, że żadnym kulturystą nie był.

Kolejną postacią jest Maksym Riznyk. Osoba chyba jedna z najbardziej rozpoznawalnych u nas. Co do jego sylwetki również podchodze sceptycznie, lecz on jednak ma staż liczony w latach (jeśli się nie myle to trenuje 9 rok). Jego sylwetka jest również imponująca.

 

d9jSsyU.jpg

 

Co wy o tym sądzicie? Myślicie, że w zawodnicy w czołówce SW jednak biorą jakieś ilości jakiegoś typu sterydów? Czy po prostu dieta + trening? 

Chętnie chciałbym wysłuchać waszych opini z racji, że na forum są osoby które temat napewno ogarniają lepiej odemnie i od dużej części społeczeństwa, które łyka wszystko jak pelikan.

 

Chciałbym podkreślić, że post nie ma na celu obrazy żadnej osoby. Maksyma oraz Liska osobiście szanuje i podziwiam za to co robią bo napewno nie siedzą na przysłowiowych czterech literach. Pozdrawiam.

 

 

 


  • 0

#2
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów

Jak dla mnie to nie są jakieś wybitne sylwetki, to znaczy są bardzo dobre, ale jak najbardziej do osiągnięcia, może jedynie tak dobre wycięcie (niski poziom BF) może być zasługą jakiś spalaczy, no i nikt nic nie mówi o rzeczach typu kreatyna, które sterydami nie są, ale pozwalają się bardziej spompować i zrobić więcej masy. Gimnastycy korzystają jak najbardziej z siłowni, dużo machają hantlami, trenują siłę prostych rąk, ale tutaj już nie wykluczam sterydów i itp. bo profesjonalni sportowcy mają zbyt wiele do stracenia i często się na takie rzeczy decydują. Najbardziej nienaturalnie wygląda tutaj lisek, ale to pewnie zasługa treningu. Maksim Riżnyk  trenuje już sporo lat, do tego na zdjęciu nie jest wcale taki duży, taka sylwetka jest możliwa do zbudowania naturalnie, ale czy te osoby ją tak zbudowały - nie mam pojęcia i szczerze mnie to mało interesuje, niech jedzą jak chcą, suplementują co chcą i wstrzykują co chcą :P


  • 0

#3
Dom1nus

Dom1nus

    Padre

  • Moderator Fanpage
  • 223 postów
  • LokalizacjaKielce
@JamesFranek według mnie sylwetki są na wysokim poziomie. Maksym broni się swoim stażem co napewno przez te lata się faktycznie przekłada na sylwetkę. Ale najbadziej nurtujący jest lisek. Każdy w innym tempie zrobi progres i wgl ale możliwe jest to, ze w ciągu kilkunastu miesięcy jego sylwetka pójdzie aż tak? Na zdjęciach które kiedyś zamieścił widać, że wcześniej nie uprawiał sportu sylwetkowego więc pamięć mięśniowa tu tez nie wchodzi w grę. Suplementy swoją drogą. Ponadto nawet niektórzy kulturyści się nie przyznają że są na cyklu a jak jest to można zauważyć. A co dopiero w takim sporcie jak sw.

Czym jest spowodowane aż taka widoczność żyły na lewym bicepsie na pierwszym zdj liska?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 0

#4
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów
Ja sobie tym głowy zawracać nie zamierzam, taka jak jego sylwetka jest do zrobienia w 2 lata na siłce (tak mówią ziomki z siłowni :D) to dlaczego miałaby nie być do zrobienia na kalistenice ;) Ale jak szukasz czegoś na niego to ostatnio wrzucał na fb że jego siostra wygrała jakieś tam zawody w trójboju, więc może mieć dostęp do takich substancji xD

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#5
Dom1nus

Dom1nus

    Padre

  • Moderator Fanpage
  • 223 postów
  • LokalizacjaKielce
I to podziwiam, że siostra mimo młodego wieku już osiągnięcia w trójboju. Nie, nie zamierzam szukać na siłę czegoś by go oczerniać. Jest to tylko czysta ciekawość z mojej strony. :D Tym bardziej, że sterydy są w tym momencie łatwo dostępne. ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 0

#6
sokol

sokol

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 120 postów
  • LokalizacjaWrocław

Ja bym dodal tutaj jeszcze Dejana Stipica :) fakt ze duzo trenuje kalisteniki z ciezarami, ale chlop jest po prostu przeeeooggromny.

O Lisku warto tez wspomniec ze za wyjatkiem takiego wygladu, w dosc krotkim czasie ogarnal mase ciezkich elementow sw :)


  • 0

#7
Dipsiarz

Dipsiarz

    Pracuj ciężko w ciszy, niech efekty robią hałas!

  • Bywalec
  • 586 postów

Moim zdaniem Lazar Novovic z Bar Brothers jest na konkretnym "soku" ten drugi to nie wiem, ale lazar ciągnie równo;) wystarczy spojrzeć na sylwetkę jego a na innych mniej znanych z BB:) Lisek moim zdaniem też jest na "teściu" choćby i liczyć co do kalorii to nie zrobi się takiej sylwetki w 17 mies. Zdecydowanie uważam jednak że Maksym jest w pełni naturalny, koleś ćwiczy tyle czasu i ma dużo starych filmików na kanale na yt i widać że przyrost jego masy mięśniowej był liniowy a u liska wystrzelił w górę jak szalony. Nie jeden w polsce postanowił już "zostać kimś" i złapać solidną dietę, trening itp a mimo to nie miał efektu nawet zbliżonego do liska, więc moim zdaniem po prostu nawija makaron na głowę. Dejan Stepić bardzo możliwe, że jest naturalny, bo to po prostu widać po sylwetce


  • 1

#8
Szymaniak

Szymaniak

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 109 postów

Widziałem Liska i gadałem z nim. Ostatnia rzecz, jaką mógłbym powiedzieć, to że wygląda naturalnie. Jest niski, max 170cm. Wyglądał jak krasnolud ze świata J.R.R. Tolkiena. Niestety nie jestem w stanie uwierzyć, że ktoś osiąga takie rezultaty bez soku. Nie chcę go oczerniać, też nie mogę powiedzieć, że nie trenuje ciężko bo tego nie wiem. Robił wtedy elementy na poziomie niższym niż wskazywałby na to jego muskulatura, która miałaby być zbudowana tylko dzięki nim. To nie była naturalna sylwetka. Przykro mi.


  • 2

#9
JoteMSW

JoteMSW

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 239 postów
  • LokalizacjaLBC

Lisek makaronu nie nawija, bo chyba nigdy nie mówił że nie bierze (chociaż nie mówił też że bierze) XD, Jego sylwetka faktycznie nie wygląda na zbyt naturalną... ale to jego ciało, jego organizm i jego zdrowie


  • 2

#10
MikeR34

MikeR34

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 67 postów
  • LokalizacjaŚląsk
Szkoda tylko mlodych którzy zafascynowani wyglądem idoli zaczynają zapieprzać na treningu a sylwetki nie osiągną nawet zbliżonej do idoli na witaminie s.
  • 0

#11
iamtheweakone

iamtheweakone

    Fanatyk

  • Bywalec
  • 1 017 postów
  • LokalizacjaSieradz

Dlatego lepiej ćwiczyć na siłę/wytrzymałość, a z czasem mięcho samo wpadnie i nawet nie zauważymy kiedy. Co jak co, ale skoro przez jakiś czas np. z wyniku 16x20kg. w pompkach na poręczach dojdę np. do 30 powtórzeń to nie ma szans żebym nie nabrał masy, albo tak samo w sile, jeżeli jesteś szczuplakiem i robisz np. martwy ciąg ze 70kg. to jak dojdziesz do 150 kg. na raz to na pewno nie będziesz ważył tyle samo. Ciężki i mądry trening, a masa w końcu przyjdzie. ;)


  • 2

#12
Krzepki Paweł

Krzepki Paweł

    "Jesteśmy tylko marionetkami własnego umysłu"

  • Bywalec
  • 341 postów

@Miker34
No a to już przez to, że są najzwyczajniej w świecie niedoinformowani, a najczęściej ktoś jeszcze na tym zarabia np. promując suplementy dzięki rzekomo którym osiągnął obecny poziom, a tak naprawdę wiadomo... teściu był grany.
@Mateusz01
Dokładnie, czy siła czy wytrzymałość bodziec to bodziec. Mięśnie prędzej czy później same przyjdą, a jak ma się zamiar ćwiczyć latami a nie kilka miechów to i tak to większej różnicy nie
robi czy ktoś pod siłę leci bo i tak po dłuższym czasie wygląd mu przyjdzie. Dlatego lepiej obrać sobie np. wykonywanie jakichś elementów gimnastycznych za cel niż sam pusty wygląd, bo ten i tak się pojawi jako efekt uboczny.

ps. No chyba że tak jak większość moich znajomych, szybka masa przed wakacjami, (czyli szybkie zalanie się tłuszczem przed wakacjami), potem trochę redukcji i koniec treningu.. No i wtedy faktycznie, po co komu siła? haha. Skoro szybciej można mieć większe mięśnie zalane tłuszczem. Zawsze mnie bawi to podejście. No ale ja jestem jakiś dziwny bo nie pompuje na siłce na maszynach ani nie biorę kreatyny i supli a siłą miażdżę wszystkich znajomych którzy to robią. Chyba muszę oszukiwać bo przecież pompki  są dla dzieci w podstawówce i nic nie dają. 

ps2. sorry ale musiałem to z siebie wyrzucić :D


  • 1

#13
Dom1nus

Dom1nus

    Padre

  • Moderator Fanpage
  • 223 postów
  • LokalizacjaKielce

Lisek makaronu nie nawija, bo chyba nigdy nie mówił że nie bierze (chociaż nie mówił też że bierze) XD, Jego sylwetka faktycznie nie wygląda na zbyt naturalną... ale to jego ciało, jego organizm i jego zdrowie

 

Nawija makaron, niejednokrotnie pisał na fb czy instagramie, że jest naturalny ;)


  • 1

#14
sokol

sokol

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 120 postów
  • LokalizacjaWrocław

Patrzcie też trochę z innej strony. Pamiętacie w podstawowce, gimbazie itp. zawsze byl taki koles ktory wymiatal we wszystkich dyscyplinach (albo wiekszosci) ? :P Chodzil na wszystkie zawody, stal poziom wyzej od reszty rowiesnikow, nie robiac nic szczegolnego, zero dodatkowych treningow, zaciagiwany przez w-fistow na sksy. Ot co po prostu geny "sportowca". Moze Lisek jest wlasnie taka osoba tylko polaczyl to z sumienny treningiem, dieta :) biorac pod uwage jeszcze to ze ma chyba dwie siostry i obie stoja na podium przy zawodach ogolnopolskich, bodajze w trojboju silowym oraz biegach (z tego co pamietam z jego fb, jesli sie myle niech ktos poprawi mnie), cos musi byc z tymi genami. 


  • 0

#15
iamtheweakone

iamtheweakone

    Fanatyk

  • Bywalec
  • 1 017 postów
  • LokalizacjaSieradz

Skoro trzy osoby w jego rodzinie trafiają na takie same "dobre geny" to wiadomo właśnie o co chodzi. :D


  • 0

#16
eragon3d

eragon3d

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Bywalec
  • 748 postów

Zabawna ta dysputa.

 

Do pierwszej klasy gimnazjalnej przyszedł do nas nowy kolega. Mając 13 lat był niewiele gorzej zbudowany od Liska. Podciąganie było dla niego pestką, największe jednak wrażenie wtedy zrobił na mnie gdy wspiął się na samych rękach po ukośnym słupku do tablicy od kosza do gry. Bez najmniejszego drgnięcia ciałem. Pompki trzaskał dziesiątkami w serii. Twierdził, że tylko pływał, od lutego/marca do listopada, i że tak wyrobił siłę i muskulaturę. Gdybyście go zobaczyli też byście posądzili go o szprycowanie się.

 

Brat opowiadał historę gościa którego mięśnie były tego samego typu co mięsień sercowy, ot taki wybryk natury. Siy miał jak tur. Ale łatwiej takiego posądzić o doping.

 

Przestańcie analizować zdjęcia bo to bez sensu. Wprawny fotograf z kurczaka zrobi bysiora. Są ludzie którzy mają po prostu predyspozycje do takich a nie innych dyscyplin sportowych.

 

Pomijam przypadki niektórych kulturytów, którzy z chuderlaka przeistaczają się w bestie większe o 20-30 kg w rok czy półtora.

 

Jak dla mnie BB czy Lisek wyglądają normalnie. ak dla mnie od większości ludzi bije po oczach żal i ból d..y że oni robią to co lubią i koszą na tym kasę. Ktoś uważa się za lepszych od niech? Niech zrobi to samo. Następnego dnia obsmarują go, że jest koksiażem i oszukuje.

 

Lisek jest niski, krępy. Idealne warunki do sportów siłowych. Krótki zakres ruchu i krótsze dźwignie ułatwią ćwiczenie i szybszy progres. Nie wiem czemu uważacie że oszukuje. Najlepeij złapcie go jak sie kłuje, wtedy napiszecie bezkarnie że się kłuje i już. Ale łatwiej napisać, że gość się szprycuje nie mając na to dowodów.

 

Zacznijcie analizować fakty, a nie Wasze spekulacje. Zakrawa to o mechanizm przeniesienia.

 

Edit. Dodam jeszcze takie jedno małe przemyślenie. Opisując dane zjawisko czy osobę musimy brać pod uwagę wszystkie czynniki zewnętrzne i wewnętrzne wpływające na daną sytuację. Osoba niższa przy tej samej wadze i poziomie otłuszczenia będzie sprawiała wrażenie bardziej nabitej lub grubej niż osoba wysoka. Tak samo wspomniany przeze mnie typ umięśnienia, a ogólniej rzecz ujmując cechy anatomiczne danej jednostki. Spójżcie chociażby na Usaina Bolta. Koleś jest tak zbudowany, że guruje nad pozostałymi biegaczami i choćby się tamci starali jak mogli to mu niedorównają. Michael Phelps. To samo. Pomijając katorżniczy trening, koleś jest wprost stworzony do pływania, długie ręde i nogi, ogromne dłonie i stopy. Piłkarze z terenów górzystych będą mieli ułatwione zadanie kondycyjne podczas meczy rozgrywanych na nizinach. Przykłady można mnożyć.

 

Fizyki, chemii czy biologii nie oszukamy. A bezsensem jest przypisywanie wszystkiego farmaceutykom. Kulturyści, zwłaszcza ci PRO oprócz farmakologii ćwiczą naprawdę dużo. Sama chemia niczego nie załatwi. Nie ma zapisanego kodu, dziś idę w biceps a jutro pójdę w troceps a za tydzień w czworogłowy. I nawet jakby BB czy Lisek się szprycowali, to co z tego. Czy dlatego mamy ich dyskredytować bo się wspomagają. oglądałem kiedyś filmik na kanale bigmotherfuckers. Tam jeden z prowadzących kanał mówł że osoba na dopingu ma trudniej. Po jego argumentach i przemyśleniu tego co mówił zgadzam się z nim. Sterydy/dodatkowe hormony poprawią twój potencjał ale musisz jeszcze więcej trenować żeby wykorzystać ten potencjał. Jeszcze więcej ciężkiej pracy. Pomijam tutaj aspekty zdrowotne bo każdy oczywiście doping buerze na własne ryzyko.

 

Także na drugi raz zastanówcie się czy krytyka takiej osoby jest na miejscu. Zwłąszcza, że w iększości przypadków nie wieci czy naprawdę się szprycuje czy nie.


  • 2

#17
Dipsiarz

Dipsiarz

    Pracuj ciężko w ciszy, niech efekty robią hałas!

  • Bywalec
  • 586 postów

Eragon, jak ktoś od dziecka ma mocną styczność ze sportem to chyba zrozumiałe że ma łatwiej, ja miałem kolegę który był niski i też pomimo że ćwiczył mało to miał sporo siły i ogólnie był ubity więc to też gra jakąś rolę ale bez przesady.. Lisek zrobił taką formę w półtora roku i narzucił na szkielet czyściutkie 15-20 kg bez tłuszczu i serio myślisz, że nic nie brał?... Progres jest uzależniony od wielu czynników ale nie uwierzę w taki przyrost suchej masy, no sory... Ludzie mają ból dupy bo koszą kasę na kłamstwie. Nikogo nie złapiesz jak się kłuje, ale 3/4 "naturali" ze sportów siłowych jest na koksie.. przykład Warszawski koks, widziałeś kable robura? cała klata, bary, brzuch w kablach, to nie jest naturalne..
To z mięśniem sercowym jest akurat niemożliwe, mięsień sercowy to mięsień poprzecznie prążkowowany i ma budowę zupełnie inną niż inne mięśnie, i zużywa znacznie więcej energii, gdyby ludzkie ciało składało się tylko z tych mięśni to człowiek mógłby przebiec 4 kilosy sprintem niesamowicie szybko bez najmniejszego problemu i bez zadyszki ale widoczne byłoby że spalił tkankę tłuszczową i to nie mało, bo energia z pożywienia wystarczyłaby tylko na chwilę. Plus zaszkodziłoby to znacznie zdrowiu takiej osoby

Krytyka jest jak najbardziej na miejscu, ponieważ media sportowe robią nam wodę z mózgów i pokazują że jak będziemy ćwiczyć to będziemy mieli takie i takie rezultaty, ćwiczymy i nie mamy nawet połowy tego, bo nas oszukano.


  • 1

#18
MikeR34

MikeR34

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 67 postów
  • LokalizacjaŚląsk
Zgadzam się z każdym słowem Dipsiarza.
  • 0

#19
eragon3d

eragon3d

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Bywalec
  • 748 postów

Mieśnie szkieletowe i mięsień sercowy to mięśnie poprzecznie prążkowane. To nie jest tak, że ten koleś o którym mówił mój brat był zbudowany dokładnie z mięśni poprzecznie prążkowanych typu sercowego. Może źle się wyraziłem, więc teraz doprecyzuję moją wcześniejszą wypowiedź. Jego mięśnie szkieletowe działały w sposób zbliżony jak mięsień sercowy, dzięki czemu miał dużo więcej siły i był dużo wytrzymalszy niż przeciętny kowalski.

Wybryki natury mogą się pojawić wszędzie. Ludzie mają pozrastane palce, po 6 palców a to tylko dwie z niezliczonej ilości kombinacji różnych anomalii anatomicznych które mają ludzie. Także ten przykład wcale nie jest niemożliwy, czego przykładem jest przytoczony przeze mnie Usain Bolt, który ma zupełnie inne mięśnie niż większość sportowców co daje mu niebotyczną przewagę nad innymi i dlatego wygrywa.

 

Nie wiem co Lisek brał, a czego nie brał. Nie wiem co i jak ćwiczył. Nie znalazłem jego wcześniejszych zdjęć, zanim tak urósł więc nie jestem w stanie stwierdzicz czy narzucił na siebie 15-20kg czystego mieśnia w półtora roku.

 

Media sportowe będą brały uśrednionego kowalskiego a nie dipsiarza czy eragona. Każdy jest pod tym względem inny, wpływają na każdego z nas inne czynniki wewnętrzne i zewnętrzne więc i efekty nie mają prawa być takie same. Jak gazeta napisze, że robiąc podany przez nich trening urosną ci mieśnie to myślisz, że to nie prawda? Oczywiście że urosną tylko jak sam napisałeś zależy to od bardzo wielu czynników więc i efekt będzie różny, jeden zrobi 1kg czystego mięśnia i 0kg tłuszczu, a drugi 3kg czystego mięśnia i 2kg tłuszczu. Od tego mamy mózgki żeby analizować to co czytamy i robimy. A że niektórzy tego nie robią to już nie jest wyna gazety, książki, moja czy Twoja.

 

Z krytyką oszustów zgadzam się jak najbardziej. Tylko pytanie kto jest oszustem. Jeżeli jesteś w stanie stwierdzić patrząc tylko na kogoś to gratuluję. Ja niestety nie mam tego daru więc podaruję sobie spekulacje i domysły. Za dużo tego robimy w dzisiejszych czasach, mnie również to nie ominęło, chociaż staram się z tym walczyć.

 

I tak na koniec w związku z tym, że 3/4 naturali jest na koksie. Dziennikarz GW który wysmarował się pastą do butów i robił za "murzyna" i poszedł na marsz niepodległości też czuł wokół siebie nienawiść. Mimo iż jej w większości przypadków nie było, ale on ją czuł przez duże C... obyśmy wszyscy za dużo nie czuli...


  • 0

#20
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
A nie mozna bylo by np spytac jego o badania krwi i hormonów? Moze akurat beda jakies anomalie w analizie krwi?

Wysłane z mojego SM-G360F przy użyciu Tapatalka
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych