Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Piłka lekarska i ćwiczenia ,,szkolne''


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1
Macieju93

Macieju93

    Brak

  • Użytkownik
  • 6 postów

Siema, ciekawy jestem czy ktoś z forumowiczów wdrożył do swojego planu treningowego bądź rekreacyjnie wykonuje ćwiczenie rodem z lekcji WF jakim jest rzut piłką lekarską w tył (nie wiem jak to się fachowo nazywa)? Czy może mi ktoś napisać w jakim celu wykonuje się to ćwiczenie i jakie partie mięśniowe ono ćwiczy? Swoją drogą pamiętacie jeszcze jakieś wartościowe ćwiczenia z lekcji wychowania fizycznego? Pozdro.


  • 0

#2
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów

Ja nie pamiętam, żebym to w szkole wykonywał, chyba tylko dziewczyny. Wiem, że jest ono w testach sprawnościowych na policję (u kobiet), ale czy warto inwestować w piłkę i nią rzucać to nie wiem, niby poprawia koordynację i siłę eksplozywną, ale nie w taki stopniu jak ćwiczenia kalisteniczne. Pracuje dużo partii mięśniowych, w małym stopniu to prawie całe ciało, plecy, barki, nogi, core, ale nie zajmował bym się tym jeśli celem nie jest poprawienie wyniku w tym ćwiczeniu.


  • 0

#3
undercover

undercover

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 38 postów
Jak trenowałem lekkoatletykę to robiliśmy tego typu ćwiczenia, żeby poprawić dynamikę. Tak jak James napisał - jeśli chcesz lepiej rzucać to rzucaj sprzed klatki (z pozycji przysiadu), "spod jaja" do tyłu (również z przysiadu) i zza głowy. Jeśli masz ścianę której Ci nie szkoda to można też wykonywać rzuty z leżenia tyłem - piłka przed klatką, robisz brzuszka i rzucasz. To ostatnie daje w kość, tylko przydaje się ktoś do podawania ;)

Wysłane z mojego SM-A310F przy użyciu Tapatalka

Użytkownik undercover edytował ten post 06 września 2016 - 17:31

  • 0

#4
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
Ehh, ja robilem to cwiczenie ciezkim kamieniem/cegla w parku, czasamu na sali powale w ten sposob o sciane pilka od 3 do 10kg.
Po prostu dla sprawnosci wykonuje. Xd co tu dozo sie rozpisywac.
Byc moze pod zapasy dobre cwiczenie.

Wysłane z mojego SM-G360F przy użyciu Tapatalka
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#5
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów

 ciezkim kamieniem/cegla w parku

 

A czy to bezpieczne? :D Nie trafiłeś nigdy nikogo? xD


  • 0

#6
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL


 ciezkim kamieniem/cegla w parku
 

 
A czy to bezpieczne? :D Nie trafiłeś nigdy nikogo? xD

Pewnie, że jest to mega niebezpieczne, a na poważnie, ćwiczę tam gdzie nie ma ludzi. XD.
Trzeba być skoncentrowanym na ćwiczeniu i na otoczeniu :)

Wysłane z mojego SM-T113 przy użyciu Tapatalka


  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych