Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Spora lista książek do zakupu o treningu siłowym i odżywianiu.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#1
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL

Za miesiąc bodajże będę kupował książki na temat treningu siłowego oraz odżywiania, i chciałbym abyście doradzili które wyeliminować, może coś dodać ? W niektórych książkach pewne informacje się powielają, i raczej chciałbym uniknąć takiego wyboru i nie kupować co jest w dwóch podobnych książkach.

 

Oto lista z aktualną ceną:

 

* Grain brain. Zbożowa głowa, David Prelmutter - 27pln
* Pierwotne ciało, pierwotny umysł – Nora Gedgaudas (2014)  - 42pln
* Życie bez pieczywa : jak dieta uboga w węglowodany może uratować życie
  Tyt. oryg.: "Life without bread".  - 32pln
* Paleo dieta. Zrzuć kilogramy, zbuduj formę, pokonaj choroby - Wolf Robb, Cordain Loren - 31pln
* Dieta optymalna - Kwaśniewski Jan, Chyliński Marek - 42pln
* Dieta dla aktywnych. Paleo dieta - Cardain Loren, Friel Joe - 36pln
* Jedz tłusto i bądź zdrowy - Perugini Billi Francesco - 35pln
* Żywienie optymalne - Kwaśniewski Jan - 29pln
* Tłuste Życie - Kwaśniewski Jan, Kwaśniewski Tomasz - 37pln
* Jaglany detoks. Oczyść organizm w 7 dni! -Zaremba Marek 45pln
* Dieta bez pszenicy - Davis William - 33pln
* Zdrowie zaczyna się od jedzenia - Hartwig Melissa, Hartwig Dallas - 44pln
* Dieta Paleo - Pete Evans - 41pln
* Jak żyć długo i zdrowo - Tombak Michał - 31pln
* Czy można żyć 150 lat? - Tombak Michał - 30pln
* Droga do Zdrowia - Tombak Michał - 34pln
* Niebezpieczne zboża - Przyjemska Bożena - 31pln
* Cukier, sól, tłuszcz - Moss Michael - 40pln
* Mleko cichy morderca - Sharma Nand Kishare [?]
* Nie jedz tego! - Grimm Hans-Ulrich - 35pln
* Żywność pełna kłamstw. Jak przemysł spożywczy świadomie rujnuje twoje zdrowie Grimm Hans-Ulrich - 36pln
* Jedzenie czy trucizna - Grimm Hans-Ulrich - 35pln
* cholesterol - naukowe kłamstwo - Jerzy Zięba
* Nasiona kłamstwa - Jeffrey M. Smith
* Pożegnaj się z nadwagą - Raymond Francis
* Mity medyczne które mogą zabić, kontra fakty mogące uratować życie - Katarzyna Świątkowska - 40pln
* suplementy żywnościowe dla sportowców -
* skuteczne odżywianie w treningu i sporcie - Olivier Lafay
* Ciało i ducha ratować żywieniem - dr Ewa Dąbrowska
* Podstawy fizjologii żywienia - Szczygieł Aleksander - 47pln
* Podstawy fizjologii żywienia człowieka - Janusz Stanisław Keller
* Biochemia Harpera - Murray Robert K. - 58pln
* Biologicznie aktywne peptydy i białka żywności - Dziuba Jerzy (red.) - 93pln
* Biochemia Harpera - Rodwell Victor - 30pln
* Zarys nauki o żywieniu - Aleksander Szczygieł
* Żywienie człowieka 1 Podstawy nauki o żywieniu - Jan Gawęcki - 59,90pln
* Żywienie w sporcie - Bean Anita - 58,99pln
* Antyrak. Nowy sposób życia - Servan-Schreiber David - 30,50pln 
* Zdrowiej. Pokonaj lęk, stres i depresję - Servan-Scheiber David  [?]
* Eat Stop Eat. Stosuj post, zgub zbędne kilogramy i osiągnij zdrowie - Pilon Brad - 32,90pln
* Dieta bez zbóż - Mercola Joseph [?]
* Życie bez pieczywa - Allan Christian B. Lutz Wolfgang [?]

  


* Super stawy. Sprawność sportowa w każdym wieku - Tsatsouline Pavel - 27pln
* Rozciąganie. Odprężone - Tsatsouline Pavel - 27pln
* Psychologia dla sportowców - Karageorghis Costas I., Terry Peter C. - 45pln
* Wielkie wejście odważników kulowych - Tsatsouline Pavel - 31pln
* Więcej niż bodybuilding 1. Najważniejsze pytania o trening na siłe i masę - Tsatsouline Pavel - 32pln
* Więcej niż bodybuilding 2 - Tsatsouline Pavel - 32pln
*  MEGATRENING 15-MINUTOWY - Paolo Roberto - 45pln
* Skazany na trening 2 - Wade Paul - 44pln
* Skazany na trening. Tom 3. Kalistenika eksplozywna - Wade Paul - 45pln
* C-Mass. Trening kalisteniczny na masę - Wade Paul Trener - 29pln
* Encyklopedia undergroundowego treningu siłowo-kondycyjnego - Even-Esh Zach - 49pln
* Podnoszenie poprzeczki - Kavadlo Al - 40pln
* Przesuwanie granic - Kavadlo Al - 40pln
* Rozciąganie granic. Trening gibkości w ćwiczeniach z masą ciała - Kavadlo Al - 40pln
* Sprawność. Siła. Witalność. Jak CrossFit zmienił moje życie - T. J. Murphy
* Bądź sprawny jak lampart - Kelly Starrett
* Siła bez siłki. Forma i sprawność w 30-minutowych sesjach bez sprzętu - Lauren Mark, Clark Joshua - 37,90pln
* Siła i sprawność. Kalistenika - Kalym Ashley - 58,90
* 90-dniowy program dla mężczyzn. Siła bez siłki - Lauren Mark, Galinski Julian - 39,90pln
* Trening wspinaczkowy - Horst Eric J.

 

 

Myślę, nad wyeliminowanie wszystkich książek Kavadlo. Coś jeszcze może usunąć ? Jakieś inne ciekawe propozycje się może znajdą, ciekawych autorów ?

 

I jeszcze jedno pytanie, może ktoś interesuje się psychologią i może polecić jakieś książki o psychologi, bardziej bym skupił się na psychologi niż socjologi.


  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#2
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów

Sporo z tego przeczytałem !! :-)

O paleo polecę jedną jeśli już -  Przeprogramuj swoje geny, by bez wysiłku schudnąć, zyskać zdrowie i urodę Mark Sisson
Ewentualnie Robba Wolfa. Podobne, dobre wyjaśnienie co i jak.

 

Te wszystkie gluten free, bez pszenicy, bez pieczywa - to też o tym samym ciągle.. Jedną sobie weź jak już musisz.. Grain brain, albo Daviesa...

 

Żywienie człowieka 1 Podstawy nauki o żywieniu - Jan Gawęcki - tę mi polecił dietetyk i kupiłem. Nie czytałem jeszcze. Klasyczna piramida żywieniowa tam jest, ale niby zależności i chemia wyjaśniona przyzwoicie. Wytyczne żywieniowe ciągle się zmieniają..

 

Wszystko naraz chcesz kupić?


  • 1

Ja bym tu widział jeszcze tureckie wstawanie poparte ostrym wymachem !!! :D


#3
deLuxe

deLuxe

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 142 postów

Piękna lista! Dzięki za to :P

 

Orientuje się ktoś może jeszcze czy któreś z książek Zaciorskiego i Werkoszańskiego są po polsku :D?


Użytkownik deLuxe edytował ten post 17 lipca 2016 - 17:27

  • 0

#4
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL

 
Wszystko naraz chcesz kupić?

Tak, wszystko od razu chce to kupić.
Ostatnio w Polsce byłem w 2011 roku, następnym razem nie wiem kiedy będę. Tak czy siak, zapas musi być.


Wysłane z mojego SM-T113 przy użyciu Tapatalka
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#5
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Wprawdzie nie czytałem, ale widziałem że przy wielu publikacjach na temat treningu ludzie posługują się książkami Vladimira Zatsiorsky'ego ("Science and Practice of Strength Training") oraz Thomasa Kurza ("The Science of Sports Training (stadion.com)"). Mankamentem jest fakt, że są one po angielsku (a przynajmniej nie znalazłem wersji polskiej). Oprócz tego cena jest dość spora.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#6
eragon3d

eragon3d

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Bywalec
  • 748 postów

Nie wiem czy już zamawiałeś te książki ale jeżeli jeszcze nie to polecam odwiedzić księgarnię internetową bonito.pl

Duży zbiór książek w sporo niższych cenach niż w normalnych księgarniach, dodatkowo w jeżeli odbiór jest w jednym z kilku punktów firmowych to nic nie płaci się za przesyłkę.

Zapewne wszystkich tych wymienionych nie będzie ale znaczna część z nich na pewno.


  • 1

#7
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
Wprawdzie nie czytałem, ale widziałem że przy wielu publikacjach na temat treningu ludzie posługują się książkami Vladimira Zatsiorsky'ego ("Science and Practice of Strength Training") oraz Thomasa Kurza ("The Science of Sports Training (stadion.com)"). Mankamentem jest fakt, że są one po angielsku (a przynajmniej nie znalazłem wersji polskiej). Oprócz tego cena jest dość spora.

Szkoda, ze nie w j. polskim x(

Nie wiem czy już zamawiałeś te książki ale jeżeli jeszcze nie to polecam odwiedzić księgarnię internetową bonito.pl
Duży zbiór książek w sporo niższych cenach niż w normalnych księgarniach, dodatkowo w jeżeli odbiór jest w jednym z kilku punktów firmowych to nic nie płaci się za przesyłkę.
Zapewne wszystkich tych wymienionych nie będzie ale znaczna część z nich na pewno.


Nie, nie zamawiałem nic jeszcze.
Strone sprawdzę jak najbardziej.


Wysłane z mojego SM-G360F przy użyciu Tapatalka
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#8
Salute!

Salute!

    Salute!

  • Zasłużony
  • 1 391 postów

Sila bez silki mam do pchniecia tanio , nowa raz czytana. "Kalistenike" Ashleya Kalyma tez


  • 0

#9
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów

bonito.pl i aros.pl - w sumie to chyba jedna firma, tak wynika z faktur.
Czasem w jednym sklepie jest promocja np. 35% a w drugim nie.
Dostawa do kiosku ruchu kosztuje 3zł...

 

Ile kasy chcesz wydać?
To postaram się napisać na co bym się zdecydował, jeśli moje zdanie Cię interesuje.


  • 0

Ja bym tu widział jeszcze tureckie wstawanie poparte ostrym wymachem !!! :D


#10
Ricko

Ricko

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 225 postów
  • LokalizacjaMarki

Zostawił bym wszystkie książki Tsatsoulina bo każda zajmuje się innym aspektem treningu no i merytorycznie dobrze napisane. Dodatkowo seria Skazanego będzie chyba dobrym wyborem.

Pominął bym te które próbują za jednym zamachem opisać wszystko o treningu, albo takie opisujące ćwiczenia i pomysły na plany treningowe, czyli te:

* Encyklopedia undergroundowego treningu siłowo-kondycyjnego - Even-Esh Zach - 49pln

* Siła bez siłki. Forma i sprawność w 30-minutowych sesjach bez sprzętu - Lauren Mark, Clark Joshua - 37,90pln

*  MEGATRENING 15-MINUTOWY - Paolo Roberto - 45pln
* Siła i sprawność. Kalistenika - Kalym Ashley - 58,90
* 90-dniowy program dla mężczyzn. Siła bez siłki - Lauren Mark, Galinski Julian - 39,90pln

W książkach Wadea i Tsatsoulina jest chyba wszystko co w tych powyżej. 

 

Zdecydowanie polecam książkę Starreta, jest naprawdę obszerna a żeby przerobić i sprawdzić ten materiał w praktyce trzeba poświęcić dużo czasu. Znajdziesz tam zarówno ciekawe podejście do treningu i zdrowia, bardzo ogólny ale wystarczający opis najbardziej funkcjonalnych ćwiczeń wykonywanych na treningach crossfit, ale przede wszystkim jak zadbać o pełne zakresy w stawach i jak leczyć większość urazów w sporcie czyli taka fizjoterapia w pigułce. Lektura na lata, a przynajmniej kilka lat :)

 

Jeśli interesują Cię historie sportowców konkretnie w crossficie to możesz zakupić Sprawność. Siła. Witalność. Jak CrossFit zmienił moje życie - T. J. Murphy albo Pierwszy. Tajemnica Zwycięstwa Rich Froning, David Thomas. Ale poza dodatkową motywacją do działania, nastawieniem mentalnym podczas zawodów i ciekawymi historiami z życia autorów chyba nie znajdziesz tam super nowych i istotnych informacji.

 

Jeśli chodzi o psychologię to interesuję się tematem bo skończyłem ten kierunek. Polecić mogę coś o rozwoju osobistym jak "7 nawyków skutecznego działania - Coveya" Albo "Sztuczki umysłu - Browna ". Może nie jest to tematyka sportowa ale można z tych książek wyciągnąć coś dla siebie, na pewno zmienia się po nich trochę podejście do rzeczywistości, można nauczyć się sposobów motywowania a w sztuczkach umysłu jest opisana świetna metoda wizualizacji.

 

Sam zastanawiam się nad jakąś książką dotyczącą biegania. Jeśli chcesz mieć kompletną biblioteczkę książek sportowych to taka też by Ci się przydała. Z tym że gotowy do biegu Starretta to w dużej mierze powtórka ze Sprawnego jak lampart ale z drugiej strony ma świetne opinie forum bieganie.pl.  Poza tym myślałem nad tą pozycją: SLOW JOGGING. JAPOŃSKI SPOSÓB NA BIEGANIE, ZDROWIE I ŻYCIE - HIROAKI TANAKA, MAGDALENA JACKOWSKA.


  • 0

#11
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
Zostawił bym wszystkie książki Tsatsoulina bo każda zajmuje się innym aspektem treningu no i merytorycznie dobrze napisane. Dodatkowo seria Skazanego będzie chyba dobrym wyborem.
Pominął bym te które próbują za jednym zamachem opisać wszystko o treningu, albo takie opisujące ćwiczenia i pomysły na plany treningowe, czyli te:
* Encyklopedia undergroundowego treningu siłowo-kondycyjnego - Even-Esh Zach - 49pln
* Siła bez siłki. Forma i sprawność w 30-minutowych sesjach bez sprzętu - Lauren Mark, Clark Joshua - 37,90pln
*  MEGATRENING 15-MINUTOWY - Paolo Roberto - 45pln
* Siła i sprawność. Kalistenika - Kalym Ashley - 58,90
* 90-dniowy program dla mężczyzn. Siła bez siłki - Lauren Mark, Galinski Julian - 39,90pln
W książkach Wadea i Tsatsoulina jest chyba wszystko co w tych powyżej. 
 
Zdecydowanie polecam książkę Starreta, jest naprawdę obszerna a żeby przerobić i sprawdzić ten materiał w praktyce trzeba poświęcić dużo czasu. Znajdziesz tam zarówno ciekawe podejście do treningu i zdrowia, bardzo ogólny ale wystarczający opis najbardziej funkcjonalnych ćwiczeń wykonywanych na treningach crossfit, ale przede wszystkim jak zadbać o pełne zakresy w stawach i jak leczyć większość urazów w sporcie czyli taka fizjoterapia w pigułce. Lektura na lata, a przynajmniej kilka lat :)
 
Jeśli interesują Cię historie sportowców konkretnie w crossficie to możesz zakupić Sprawność. Siła. Witalność. Jak CrossFit zmienił moje życie - T. J. Murphy albo Pierwszy. Tajemnica Zwycięstwa Rich Froning, David Thomas. Ale poza dodatkową motywacją do działania, nastawieniem mentalnym podczas zawodów i ciekawymi historiami z życia autorów chyba nie znajdziesz tam super nowych i istotnych informacji.
 
Jeśli chodzi o psychologię to interesuję się tematem bo skończyłem ten kierunek. Polecić mogę coś o rozwoju osobistym jak "7 nawyków skutecznego działania - Coveya" Albo "Sztuczki umysłu - Browna ". Może nie jest to tematyka sportowa ale można z tych książek wyciągnąć coś dla siebie, na pewno zmienia się po nich trochę podejście do rzeczywistości, można nauczyć się sposobów motywowania a w sztuczkach umysłu jest opisana świetna metoda wizualizacji.
 
Sam zastanawiam się nad jakąś książką dotyczącą biegania. Jeśli chcesz mieć kompletną biblioteczkę książek sportowych to taka też by Ci się przydała. Z tym że gotowy do biegu Starretta to w dużej mierze powtórka ze Sprawnego jak lampart ale z drugiej strony ma świetne opinie forum bieganie.pl.  Poza tym myślałem nad tą pozycją: SLOW JOGGING. JAPOŃSKI SPOSÓB NA BIEGANIE, ZDROWIE I ŻYCIE - HIROAKI TANAKA, MAGDALENA JACKOWSKA.


Dzięki.

Podawałam jakiś czas temu listę książek o bieganiu, jak nie znajdziesz to mógłbym wypisac jeszcze raz.

Jedna, dwie historie sportowców można by było przeczytać.

I jeszcze jedna sprawa do Salute albo kogoś kto wie.
Jaki jest tytuł i autor bibli tylko i wyłączanie o samym jajku? XD

Wysłane z mojego SM-T113 przy użyciu Tapatalka
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#12
warrumin

warrumin

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 195 postów

Dołączę się do tematu i spytam co dokupić :) Czytałem mianowicie "jedz tłusto i bądź zdrowy", "przeprogramuj swoje geny", "pierwotne ciało pierwotny umysł" oraz "zbożowa głowa". Zastanawiam się nad książkami Garry'ego Taubes'a "Good Calories, Bad Calories" i "Why we get fat" oraz nad  „Zdrowie zaczyna się od Jedzenia” Mellisy & Dallasa Hartwig. Chętnie poznałbym też tytuł książki na temat jajek, Salute dopomóż ^^ Ach, może jeszcze dodatkowo coś o przyprawach i ziołach, ale jedynie coś sprawdzonego w tym temacie :) Zależy mi na selekcji tych książek, aby informacje bardzo się nie powtarzały. Poza tym liczę na dodatkowe propozycje :)


Użytkownik warrumin edytował ten post 27 lipca 2016 - 19:50

  • 0

#13
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów

Książki o paleo i przeciwne zbożom już możesz odpuścić.
 

Garry Taubes - po polsku już ciężko dostać :-)
 

O ziołach coś sensownego to sam bym poczytał, ale nie wiem czy coś jest poza atlasami.


  • 0

Ja bym tu widział jeszcze tureckie wstawanie poparte ostrym wymachem !!! :D


#14
eragon3d

eragon3d

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Bywalec
  • 748 postów

http://tezeusz.pl/32...ajczarstwo.html

 

Jeżeli chodzi o zioła to:

 

Ożarowski - ziołolecznictwo poradnik dla lekarzy

Lamer-Zarawska E, Kowal-Gierczak B, Niedworok J - Fitoterapia i leki roślinne

Muszyński Jan - Ziołolecznictwo i leki roślinne

Kohlmunzer - Farmakognozja

Marławska - Farmakognozja

 

Z ziół to te co mam i przeglądałem, do zdobycia na necie w wersji studenckiej, z farmakognozji zapewne jest dużo więcej dobrych książek, tych co podałem jeszcze nie ogarnąłem. Ciężka wiedza, tak samo jak biochemia. W sumie nie ma się co dziwić bo obie mają ze sobą wiele wspólnego.

 

Polecam też strony:

 

rozanski.li

panacea.pl

http://www.megabol.p...flex/stawy.html

http://www.rozanski....itoterapia1.htm

http://www.rozanski....itoterapia2.htm

http://www.rozanski....itoterapia3.htm

 

Mnóstwo przydatnej i szczegółowej wiedzy.


  • 0

#15
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów

Poważne knigi!! :-)


  • 0

Ja bym tu widział jeszcze tureckie wstawanie poparte ostrym wymachem !!! :D


#16
warrumin

warrumin

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 195 postów
Jakieś dodatkowe opinie na temat tej książki o jajkach? Warto kupić? I czy po tym jak przeczytałem książki, które wymieniłem w poście powyżej (bez tych co miałem zamiar kupić), dowiem się czegoś nowego z książek Taubesa? Jest ogólnie bardzo często przytaczany i z chęcią przeczytam jego dzieła dla samej przyjemności, ale zależy mi również na dodatkowej wartości merytorycznej :)
  • 0

#17
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
https://m.youtube.co...h?v=OUTR9q1Jve4


Wszystko co powinno się wiedzieć o jajku.
https://www.google.p...JKWYIC8sLr7hnpQ

http://direct.dbc.wr...61/b20_Gola.pdf

http://m.wyborcza.pl...na_kolacje.html

O znalazłem ksiazke o jajeczkach
http://tezeusz.pl/32...ajczarstwo.html

Wysłane z mojego SM-T113 przy użyciu Tapatalka
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#18
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
A co myślicie o książce Drugi kod Petera Sporka?
Może ktoś ją już czytał ?

Wysłane z mojego SM-T113 przy użyciu Tapatalka
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#19
Salute!

Salute!

    Salute!

  • Zasłużony
  • 1 391 postów

Swietna, ale to o genetyce jest.


  • 0

#20
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
Swietna, ale to o genetyce jest.


Wysmienicie, moze dowiem sie czegos o genach i jak geny odpowiedzialne sa odżywianie badz na odwrot xd.

Wysłane z mojego SM-G360F przy użyciu Tapatalka
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych