Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Przespany czas czy wielka szansa?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1
Lestero

Lestero

    JEDZ dobrze, TRENUJ ciężko, ŚPIJ dużo!

  • Użytkownik
  • 37 postów
  • LokalizacjaWrocław/Okolice

Witam, nurtuje mnie pewna sprawa. Mam 19 lat, niedługo chcę rozpocząć studia na awf-ie we wrocławiu, w związku z przeprowadzką do wrocławia w końcu będę miał szansę zapisać się do jakiejś sekcji sztuk walk o czym zawsze marzyłem. Jestem bardzo sprawny fizyczne, zawsze jeździłem na wszystkie zawody ze szkół, miałem jedne z lepszych wyników, chodzę na siłownię i ćwiczę kalistenikę w sumie od czterech lat bez przerwy. Dodatkowo rok chodziłem na zapasy i trzy lata grałem w piłkę nożną (A i B klasa). W internecie można wyczytać informacje że już dla mnie za późno(w tym wieku),dlatego szukam kogoś zorientowanego co by mi mógł coś doradzić. Dodam na wstępie że nie interesują mnie treningi rekreacyjne, chciałbym rywalizować i brać udział w zawodach (no i łączyć to ze studiami). Po drugie, nie interesują mnie sporty walki (np. Boks, MMA) tylko bardziej sztuki walki i cała związana z nimi kultura (np. judo, Karate?). Czy jest to jeszcze dla mnie możliwe, czy furtka zamknięta i jeśli tak to które sztuki walki wybrać, z góry dziękuje za odpowiedzi.


Użytkownik Lestero edytował ten post 04 lipca 2016 - 23:52

  • 0

tumblr_mnvxojg2Wp1s9z343o1_500.gif


#2
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Wiem, że oczekujesz odpowiedzi od osób bardziej zorientowanych w temacie, ale jak dla mnie nigdy nie jest za późno żeby spróbować. Na amatorskim poziomie pewnie będziesz w stanie coś osiągnąć. Najlepiej porozmawiaj o swoich wątpliwościach z potencjalnymi trenerami, choć zakładam że będą mieli zbliżone opinie.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#3
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów

Kilka lat temu oglądałem w tv jakieś zawody dwuboju, prawdopodobnie były to mistrzostwa we Wrocławiu w 2013 i pamiętam jak komentator opowiadał o jednym z zawodników, że w zaczął trenować dwubój w wieku 18 lat, a prędzej był sprinterem. Szukałem, niestety nie udało mi sie znaleźć o kogo chodziło, ale wniosek jest taki, że nigdy nie jest za późno, musisz tylko wierzyć i dawać z siebie wszystko, ale gwarancji Ci nikt nie da, bo nie mają jej nawet Ci którzy od dziecka trenują.

 

Edit: Wychodzi na to, że jest to Lu Xiaojun, czyli naprawdę wielka postać w tej dyscyplinie, więc myślę, że wszystko przed Tobą :)


  • 1

#4
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów

Nie chcesz uprawiać sportów walki, tylko sztuki walki ale też chcesz rywalizować - na początek to się musisz zdecydować, czego tak naprawdę chcesz..

Na sztuki walki nigdy nie jest za późno.
Na sporty walki też - są różne kategorie wiekowe :-)


  • 0

Ja bym tu widział jeszcze tureckie wstawanie poparte ostrym wymachem !!! :D


#5
IwanKali1

IwanKali1

    Member

  • Użytkownik
  • 14 postów

Siemanko,

A zapasy już Cię nie interesują? Pisałeś że trenowałeś rok. I co już się znudziły?


  • 0

#6
Lestero

Lestero

    JEDZ dobrze, TRENUJ ciężko, ŚPIJ dużo!

  • Użytkownik
  • 37 postów
  • LokalizacjaWrocław/Okolice

Sorry za późną odpowiedz byłem w Niemczech w pracy. W moim mieście zlikwidowali już grupę dla dorosłych i to była długa przerwa więc wolałbym coś innego zapasy mnie nie przekonały.


  • 0

tumblr_mnvxojg2Wp1s9z343o1_500.gif





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych