Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Euro 2016 Polacy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1
Xiaoyum

Xiaoyum

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 010 postów
Siema. Niebawem zaczną się mistrzostwa Europy.
Jak myślicie nasi daleko zajdą ?
Moim zdaniem nie wyjdziemy nawet z grupy. Nie zrozumcie mnie źle. Życzę im z całego serca żeby wygrywali wszystko jednak jestem realistą. Już tyle razy się ich widziało w akcji że sorry ale ja jakoś nie wierze że nagle wydarzy się cud.
Mistrzostwa są to już poważne rozgrywki a widząc ich mentalność nawet na meczach towarzyskich można stwierdzić że raczej daleko nie zajdziemy. Po drugie przygotowanie fizyczne. Toć oni czasami po 30 minutach już nie mają energii. A co dopiero na mistrzostwach gdzie każdy zapier.... na zwycięstwo. Po trzecie. Umiejętności techniczne i zgranie. Niestety prawda jest taka że nasi nawet nie umieją stworzyć pożądanej akcji. Czasami im coś tam wyjdzie ale zawsze pod koniec to spier.... Obrońcy to potrafią zachować taką zimną krew że aż muszą wyje.... piłkę daleko przed siebie żeby tylko nie brać odpowiedzialności:D widać to bardzo db tu: ;)

https://m.youtube.co...h?v=jgjdoGA2OOc

( Fakt że to klubowe ale na logikę. Widzieliście np. Rep. Hiszpanii bardzo dobrze gra. Tak samo jej kluby. Tak samo jest np z Niemcami, Anglią, itd )
Także jak dla mnie nie mamy żadnych szans.
A może się mylę.
Jakie jest wasze zdanie ?
  • 0

#2
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

W reprze z ekstraklapy w pierwszej 11 jest dwóch zawodników...gdyby nie kontuzja Rybusa byłby jeden, a jakby tak zamienić Pazdana na Salomona co po ostatnim meczu jest możliwe to zero. Także nie wiem czy ty masz jakiekolwiek pojęcie czy trolujesz dla gównoburzy :D

 

Mogą wyjść mogą nie wyjść. To jest turniej i wszystko może się zdarzyć (Grecja 2004, Dania 1992).

Chyba pierwszy raz każdy z jedenastki gra w jakimś klubie regularnie i coś tam znaczy, paru jest na na prawdę światowym poziomie (Lewy, Krycha, Glik, Piszczek, bramkarze), reszta na conajmniej europejskim no i paru odstaje typu Pazdan, Jędrzejczyk (właśnie polska liga).

Szkoda Błaszczykowskiego, że bez formy.

Mecz z Holandią owszem tragiczny, nie mogłem na to patrzeć ale też ciężko oceniać. Może zmęczenie przygotowaniami, może zasłona dymna.

 

Mam wrażenie jakbyś oglądnał właśnie mecz z Holandią tylko i wyłącznie i na jego podstawie pisał tego posta. Bo akurat za Nawałki pierwszy raz w życiu widziałem jakiekolwiek zgranie, wychodzenie z defensywy nie wybijając piłki, pierwszy raz wszyscy śpiewają hymn, walkę, zgranie, widać ogólnie że jest atmosfera i chłopaki się lubią.

 

Reszta reprezentacji wcale nie ma jakichś dużo lepszych składów na papierze (może Francja odstaje).

 

A co do filmiku no to owszem Ekstraklapa to jest jakaś porażka, mimo że lubię oglądnąć to zdaje sobie sprawę, że to jest dramat :D Chyba nie dożyję ligi mistrzów polskiego klubu. To jest duży problem polskiej piłki bo szkolenie jest tragiczne i nawet największe talenty potem muszą nadrabiać niesamowicie będąc na zachodzie. Podam przykład, mieliśmy wykład z gostkiem od przygotowania fizycznego Śląska Wrocław i gadał, że zna się z ludźmi z Hannoveru 96. Ponoć jak Sobiech tam przyszedł z Polonii to fizycznie odstawał od niemieckich juniorów :D

Lewandowski też często się wypowiada, że żałuje że tak dużo musiał nadrabiać bo teraz byłby dużo lepszy.


  • 0

#3
eragon3d

eragon3d

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Bywalec
  • 748 postów
Ja tam sie specjalnie noga nie interesuje i w sumie lage klade na to euro, ale mam nadzieje ze nie bedzie jak zwykle czyli mecz otwarcia, mecz o wszystko i mecz o honor. Ale jezeli wiekszosc skladu gra w ligach zagranicznych to mysle ze jest spora szansa na wyjscie z grupy (chociaz nie wiem z kim nasi graja ;)). Najwazniejsze zeby byli zgrani i zadni gry, jak mocni poprowadza gre to ci slabsi tez dadza rade.
A mecze towarzyskie to zupelnie inna bajka, tam sie sprawdza taktyke i ustawienia wiec meczem z holandia bym sie wogole nie przejmowal ;)
  • 0

#4
Xiaoyum

Xiaoyum

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 010 postów
Ja dla mnie nie ma żadnej różnicy wszyscy grają słabo. To że Tym co grają w zagranicznych klubach lepiej idzie to normalne. Wiadomo że łatwiej się gra jak ktoś potrafi Ci dać dobra asystę, jak masz ludzi z którymi potrafisz zrobić solidną akcję itd. Jak debile współgrają z debilami to po ten wychodzi z tego " EKSTRAKLASA " :D To że zdąży się jeden na tysiąc bardzo dobry piłkarz ( lewy )to o niczym nie świadczy.
Fakt jakimś wielkim fanem piłki nożnej nie jestem ( kiedyś oglądałem prawie wszystko. W tym roku nawet ligi mistrzów nie oglądałem xD jak widać interesowania również się zmieniają. ) ale ti nawet największy imbecyl może się domyślić że nasi na tle innych reprezentacji wypadają słabo.

" Mogą wyjść mogą nie wyjść. To jest turniej i wszystko może się zdarzyć (Grecja 2004, Dania 1992).

Ni dobra ale co ma 2016 do 2004 lub 1992 ? Akurat w tamtych czasach jeszcze nasza reprezentacja bardzo dobrze grała. W 2004 zaczynała się już powoli robić taka patologia jak jest teraz ale nadal jakiś poziom trzymaliśmy. Nawet jak przegrywaliśmy to z klasą. A nie jak teraz.

PS: Oglądałem kwalifikacje do Euro. Wątpię żeby przez tak krótki czas cokolwiek się zmieniło xD
  • 0

#5
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

To, że Grecy wygrali w 2004, Duńczycy w 92...nasi w tamtych czasach jeszcze bardzo dobrze grali ? ; O Co ty wgl gadasz?

W 2004 miałeś 5 lat, na pewno dobrze pamiętasz te mecze xD

 

nawet największy imbecyl

 

Ok oficjalnie kończę bo chyba zaliczam się nie ? : (


  • 0

#6
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów

Jako, ze od dzieciństwa moim ulubionym sportem była piłka nożna to się wypowiem :D 

 

Osobiście jestem zadowolony, że w Holandią zagraliśmy tak słabo, teraz ten balonik oczekiwań nieco się zmniejszył i nawet jak wygramy jutro z Litwą 3:0 to sceptyczne polaczki powiedzą "EE tam, Litwa to nawet na Euro nie jedzie", i mają rację bo żaden z tych meczy nie jest ani trochę podobny do tego co będzie się działo na mistrzostwach. Przypomnijcie sobie euro 4 lata temu, grupa marzeń, wyjdziemy spokojnie z grupy (pierwszy raz w historii), a już w pierwszym meczu doszły takie nerwy, czerwona kartka dla Greków tylko ich rozjuszyła, nasi stracili chłodną głowę, dali się ponieść emocjom i przegrali, no dobra nie przegrali, ale tak to wtedy było odebrane. Aha, chłodna głowa, powiedziałem, że ją stracili, ale tak naprawdę, nigdy jej nie mieli, Smuda z pewnością nie pomagał, to jest człowiek, który ma wyższe ego niż cała obecna reprezentacja razem wzięta (dla przykładu ostatnio grupka zaczęła krytykować jego powrót do Wisły i powiedział, że "po ch*j ja tam pójdę jak nie uważają mnie tam za boga?!", walnął focha i jest teraz bezrobotny :D). 

Ale dosyć o tamtym Euro. Prześledźmy faworytów tegorocznych mistrzostw. Anglia - jedna z najlepszych lig świata, niedawno przegrali z Holandią takim samym wynikiem co my, 3 dni temu ledwo co wygrali z Portugalią, która od 30 minuty grała w 10. 

Francja - presja gry u siebie, brak kluczowych zawodników  z każdej formacji, Valbuena, Benzema, Varane, ostatnio ledwo wygrali z Kamerunem, który strzelił im 2 bramki.

Hiszpania - w składzie są tak wielkie roszady, że nawet ich kibice nie oczekują mistrzostwa, faworyt MŚ 2014 gdzie nie wyszli z grupy, ostatnio bezbramkowy remis z Rumunią.

Niemcy - duże problemy ze składem, porażka ze Słowacją 3:1, gdzie pokazali "moc" swojej obrony.

Włochy - co tu dużo mówić, wielka niewiadoma, mogą zaskoczyć, nikt raczej nie będzie zdziwiony jeśli zwiodą, średnia wieku ostatnim rozegranym meczu 30,5.

Belgia - w dzień dziecka remis z Finlandią 1:1 - ?? toż to nawet my z Finlandią 5:0 wygraliśmy :D

 

Optymistycznie - Polska wyjdzie z grupy z 2 miejsca, trafi na Szwajcarię, wygra potem trafi na Hiszpanię i koniec turnieju.

Pesymistycznie - Polska wyjdzie z 3 miejsca, trafi na Francję i koniec turnieju.

Obiektywnie uważam, że będzie to nasze najlepsze Euro w historii, zawodników lepszych nigdy nie mieliśmy, jeśli patrzyć na wartość drużyny jesteśmy na 10 miejscu spośród wszystkich 24 drużyn, na drugim w naszej grupie, a sam Lewy jest wart 2x więcej niż cała reprezentacja Irlandii Północnej.


  • 0

#7
MED

MED

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 71 postów
Tak sobie czytam posty autora i się zastanawiam czy troluje, czy nie czyta tego co pisze?
Mamy najsilniejszą kadrę od dobrych kilkunastu lat i na tle europejskich drużyn wypadamy nie najgorzej. Realnie patrząc jeśli dobrze się przygotowali to spokojnie mamy szansę wyjść z grupy co już jest wielkim sukcesem. Inną sprawą jest to, że nie ma co pompować balona i nastawiać się na niewiadomo co.
Nie oglądasz żadnych meczy, a mówisz o tym, że wszyscy nasi zawodnicy grają słabo i tylko Lewy coś potrafi.
Od jakiegoś tam czasu nie śledzisz piłki i wypowiadasz się na temat reprezentacji i naszych piłkarzy, co jest dla mnie nie zrozumiałe. Jesteś na prawdę bardzo wiarygodny.
I chyba właśnie największy imbecyl może wypowiadać się na temat sportu, którego nie śledzi.

Użytkownik MED edytował ten post 06 czerwca 2016 - 16:03

  • 0

#8
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów

Tak sobie czytam posty autora i się zastanawiam czy troluje, czy nie czyta tego co pisze?
Mamy najsilniejszą kadrę od dobrych kilkunastu lat i na tle europejskich drużyn wypadamy nie najgorzej. Realnie patrząc jeśli dobrze się przygotowali to spokojnie mamy szansę wyjść z grupy co już jest wielkim sukcesem. Inną sprawą jest to, że nie ma co pompować balona o nastawiać się na niewiadomo co.
Nie oglądasz żadnych meczy, a mówisz o tym, że wszyscy nasi zawodnicy grają słabo i tylko Lewy coś potrafi.
Od jakiegoś tam czasu nie śledzisz piłki i wypowiadasz się na temat reprezentacji i naszych piłkarzy, co jest dla mnie nie zrozumiałe. Jesteś na prawdę bardzo wiarygodny.
I chyba właśnie największy imbecyl może wypowiadać się na temat sportu, którego nie śledzi.

Ja jestem po środku pomiędzy hura optymizmem, a sceptyzmem typu "i tak nie wyjdziemy z grupy". Xiaoyum ma raję odnośnie tego, że nie gramy tak dobrze jak Hiszpania, Francja, Anglia czy Niemcy, ale tak jak napisał czillaut - historia pokazała, że drużyny nie stawiane w gronie faworytów zostawały mistrzami. To jest piłka nożna, dlatego stać się może wszystko, jest to nieprzewidywalny sport, z tym chyba każdy się zgodzi. Mam również obawy, iż możemy nawet nie wyjść z grupy, bo z pewnością nie jest to grupa wygodna - Irlandia Północna jest zespołem pięknie stawiającym autobus, dlatego remis z nimi nie jest wcale taki niemożliwy. Jeżeli będziemy się pilnować, szczególnie w obronie i do skutku konsekwentnie grać piłkę na poziomie na jaki nas stać, bez problemu pokonamy Irlandię oraz Ukrainę.


  • 0

#9
Gromowładny

Gromowładny

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 168 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Każda drużyna, która jest na Euro ma szansę i przekreślanie kogoś na początku jest po prostu głupie. Wygląda na to, że Polska wyjdzie z grupy więc szanse w tym przypadku znacznie sie wzmacnaiają.


  • 0

#10
Guest_Clyde_*

Guest_Clyde_*
  • Gość
Mi tam podoba się ich aktualna gra, po tych 2 meczach

Najgorzej tylko z tym wykonczeniem Milika hehe
A jutro licze na dobre zwyciestwo z ukrainą 2 lub 3 - 0
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych