Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Siła i sprawność - kalistenika - Ashley Kalym.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#1
Krzysztoph

Krzysztoph

    Brak

  • Użytkownik
  • 6 postów
  • LokalizacjaKodeń

Witam Wszystkich!

 

Niedługo nadejdzie premiera (mniemam, że bardzo interesującej i ciekawej) książki, o której pisałem w dziale z lekturami w obcym języku, link zamieszczam tu: http://kalistenikapo...y-ashley-kalym/

Książka ma trafić do sprzedaży za blisko miesiąc, dlatego ciekawskich uprzedzam wcześniej.  :) W powyższym linku znajdziecie więcej informacji, jednak są one po angielsku, tu jest namiastka tego w naszym języku:

https://www.galaktyk...oduct,,782.html


Użytkownik Krzysztoph edytował ten post 23 marca 2016 - 21:40

  • 0

#2
Guest_Clyde_*

Guest_Clyde_*
  • Gość
A może wiesz czy będzie normalnie dostępna w empiku? Zamierzam ją kupic, zawsze pogłębie wiedze o tym sporcie.
  • 0

#3
Dom1nus

Dom1nus

    Padre

  • Moderator Fanpage
  • 223 postów
  • LokalizacjaKielce

Co do empiku to nie wiem ale tutaj znalazłem najtańszą oferte w internecie: http://www.matras.pl...077301370532864


  • 0

#4
Krzysztoph

Krzysztoph

    Brak

  • Użytkownik
  • 6 postów
  • LokalizacjaKodeń

A może wiesz czy będzie normalnie dostępna w empiku? Zamierzam ją kupic, zawsze pogłębie wiedze o tym sporcie.

 

Tego Ci niestety nie powiem, ponieważ nie chcę skłamać. ^^


  • 0

#5
Salute!

Salute!

    Salute!

  • Zasłużony
  • 1 391 postów

No i? Na razie nigdzie nie ma choc premiera miala byc wczoraj.


  • 0

#6
Guest_Clyde_*

Guest_Clyde_*
  • Gość

No i? Na razie nigdzie nie ma choc premiera miala byc wczoraj.

 

Właśnie wczoraj byłem po szkole w empiku (od początku dnia czekałem aż ją kupie :] ) i szukam szukam no i nie ma.

Pytam się babki w kasie a ona powiedziała że zamówienie jest niedostępne. Nie wiadomo co z tą książką.


  • 0

#7
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

http://gimnastycy.pl...wny-jak-lampart

tutaj krótka zajawka, może pojawi się coś więcej


  • 0

#8
Salute!

Salute!

    Salute!

  • Zasłużony
  • 1 391 postów

Ale to nie ta ksiazka :D

 

Znajac gimnastykow i ich wysublimowane standardy zjada pewnie troche, bo nie bedzie przystawala do wiedzy trenerow z AWF.

 

/hah faktycznie XD, w każdym bądź razie temat z tą ksiązką też chyba był to może się przyda :P


Użytkownik czillaut edytował ten post 28 kwietnia 2016 - 19:07

  • 0

#9
Salute!

Salute!

    Salute!

  • Zasłużony
  • 1 391 postów

No jest juz cena na stronie wydawnictwa ale i tak dopisek przedsprzedaz. https://www.galaktyk...oduct,,782.html

Szkoda, ze tak pozno myslalem, ze na dlugi weekend bedzie do poczytania. Na allegro pewnie sie pojawi duzo taniej.


  • 0

#10
Salute!

Salute!

    Salute!

  • Zasłużony
  • 1 391 postów

OK, mam i czytam, wydane jest slicznie, choc jak dla mnie malo to funkcjonalne, bo duzy format i kredowy, pachnacy papier moze i robia wrazenie, ale to pasuje raczej do jakiegos albumu ze zdjeciami, niz ksiazki, ktora bedzie czesto w uzyciu i szybko zamieni sie w wymieta szmate. Wolalbym zeby to bylo wydane jak Skazany, bardziej to praktyczne.

 

No i zaraz na poczatku autor mowi to co powtarzalem wiele razy i za co mnie wiele osob zjechalo: jezeli ktos chce robic mase i wygladac jak kulturysta to "najlogiczniej by bylo jakby zaczal trenowac kulturystyke" :)


Użytkownik Salute! edytował ten post 12 maja 2016 - 08:56

  • 0

#11
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Napisz Salute proszę szerszą recenzję gdy już przeczytasz książkę, chętnie dowiem się o niej czegoś więcej od osoby trenującej niż z opisu na necie.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#12
Salute!

Salute!

    Salute!

  • Zasłużony
  • 1 391 postów

Jak skoncze to cos postaram sie skrobnac o tym co mysle o tej ksiazce.


  • 0

#13
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów

Jako teoretyzujący napiszę - bardzo dobry atlas ćwiczeń. Rozpisane progresje pod gimnastyczne elementy. Programów treningowych jako takich tam nie ma. Luźne zarysy jedynie..

Mi się podoba - mam oryginalną wersję, to nie wiem jak tłumaczenie, ale Galaktyka dobrze tłumaczy :-)

 

Porównując z takim Skazanym - progresje w tym samym stylu, tylko ćwiczenia o wyższym poziomie trudności :-) front/back lever, L-sit i takie tam.
Warto kupić!


  • 0

Ja bym tu widział jeszcze tureckie wstawanie poparte ostrym wymachem !!! :D


#14
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Aha, czyli ćwiczenia bardziej inspirowane gimnastyką czy street workoutem? Rozumiem że autor omawia te bazowe statyki, jest coś oprócz tego?


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#15
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów

Kalistenika, street workout, gimnastyka - granice się zacierają a "dyscypliny" pokrywają..

http://www.amazon.co...ader_1905367546

 

Na podglądzie jest spis treści.


  • 0

Ja bym tu widział jeszcze tureckie wstawanie poparte ostrym wymachem !!! :D


#16
Salute!

Salute!

    Salute!

  • Zasłużony
  • 1 391 postów

Hmm, no coz, zaluje, ze kupilem, pozbede sie tego jak najszybciej, ale nie bede nikogo zniechecal wiec nic nic wiecej nie napisze. Jezeli ktos cwiczy dluzej niz rok to nic tam nie znajdzie czego nie wie, a na pewno nic czego nie ma w ksiazkach Wade'a i Kavadlo.


  • 0

#17
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Właśnie po części tego się obawiam, mógłbyś mimo wszystko rozszerzyć myśl?


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#18
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów

Można rok ćwiczyć pompki, podciąganie na drążku i przysiady.
 

Wg mnie książka rozszerza paletę ćwiczeń po prostu. Jeśli ktoś chce czytadło - to Kalym się nie sprawdzi. Atlas ćwiczeń kalistenicznych.

Sporo się powtarza, bo jeśli książka ma być kompletna, to nie może zabraknąć pompek, czy zwykłych podciągań.

Salute - rozumiem, że się zawiodłeś, ale w której książce jest front lever, back lever?? Pewnie coś jeszcze, ale nie mam książki pod ręką.

Wade opisał "jedynie" flagę z tych gimnastycznych rzeczy..

 

Jak z każdą książką - najlepiej samemu obejrzeć przed zakupem jeśli to możliwe :-)


  • 1

Ja bym tu widział jeszcze tureckie wstawanie poparte ostrym wymachem !!! :D


#19
Salute!

Salute!

    Salute!

  • Zasłużony
  • 1 391 postów

Właśnie po części tego się obawiam, mógłbyś mimo wszystko rozszerzyć myśl?

Ksiazka ma duzy format, kredowy papier, ale wiekszosc opisow wyglada tak, ze z lewej strony jest opis, ktory czesto sie konczy w polowie strony i drugie pol strony jest puste a na sasiedniej stronie sa fotki, i kiedy jest ich 8 albo wiecej to sa takie malutkie ale poprzednia strona jest i tak pusta. Marnotrawstwo. Jak dla mnie z formatem ksiazki zdecydowanie przesadzono, bo no taka ksiega, ktora trzeba sobie gdzies rozlozyc na podlozu i czytac, nie tak jak Wade;a bierzesz w kieszen bojowek i masz, mozesz zwinac jak szmate ale masz pod reka. Tutaj kredowy papier zaraz sie pozgina i porysuje. No ale jako album wyglada dobrze.

Co do merytoryki, to niewatpliwie Ashley swoim wygladem i umiejetnosciami swiadczy o sobie, ale dzial zywieniowy chcialem pominac, niestety przeczytalem i stracilem czas, typowe to co w necie. Plany etc to sama koncowka ksiazki, podzial na sile, mase, wytrzymalosc to w sumie to co tu na forum wisi w faq. To samo z cwiczeniami, wiecej mozna sie dowiedziec z tych tutaj na forum YT-tutkow co do cwiczen. Wiecej cwiczen jest u Ala Kavadlo czy Paula Wade w ksiazce, np dipy to w tej ksiazce jedynie dipy na pudle za plecami, dipy na poreczach (i rada dodawania obciazenia) plus dipy z drazkiem z przodu, takie jak w MU sie robie. I tyle, a dipow koreanskich (z drazkiem za plecami), dipow w poziomce (L-sit), dipow w roznych rodzajach pochylenia etc...nie ma. Dziwne dla mnie.
Reszta to taki typowy atlas i tyle, to wszystko jest w necie. Nie widze powodow do ponownego czytania i nie dowiedzialem sie niczego nowego.


Użytkownik Salute! edytował ten post 16 maja 2016 - 11:59

  • 1

#20
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Rozumiem, dzięki chłopaki  za wyrażenie opinii.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych