Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Nadpotliwość ~ mój problem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1
Takao

Takao

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 38 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Witam, 
Nie wiem czy  w odpowiednim dziale zakładam temat, w razie czego proszę, go przenieść w odpowiednie miejsce.

A więc mój problem to nad potliwość. Otóż siedząc normalnie przy komputerze, potrafię mieć ręce całe mokre. Jak spaceruję wolnym tempem, spokojnie- zawsze mam mokre pachy oraz plecy, w dodatku pocę się wtedy na czole. Ten problem jest dla mnie dość uciążliwy i mimo stosowania wielu antyperspirantów nie widać poprawy. Pocę się szczerze mówiąc w każdym miejscu na ciele, pachwiny, ręce, plecy, klatka, czoło - wszędzie.

 

Jesteście mi w stanie jakoś pomóc, coś doradzić?


  • 0

#2
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Nie wiem czy tak będzie u Ciebie ale ja całe życie miałem problem z potliwością, a do tego jeszcze pot ten był bardzo ale to bardzo śmierdzący. Odkąd przestałem palić, nie piję co weekend, jem zdrowo i ćwiczę nie mam żadnego problemu z potem. Moim zdaniem nadmierny czy śmierdzący pot to objaw wydalania przez organizm syfu, który dostaje. Palisz? Pijesz? Pracujesz w dymie? Jak jesz? ;>


  • 0

#3
Takao

Takao

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 38 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Nie palę i nigdy nie zamierzam próbować. Piję okazyjnie, chociaż ostatnio dłuższy czas już nie piłem. Nie pracuję w dymie, nie pracuję jeszcze wcale, bo szukam pracy (student). Staram się jeść zdrowo. Śmieciowe jedzenie jem raz na miesiąc, a jakieś słodycze specyficznie zależnie od ochoty, ale nie jem praktycznie wcale.


  • 0

#4
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Nie palę i nigdy nie zamierzam próbować. Piję okazyjnie, chociaż ostatnio dłuższy czas już nie piłem. Nie pracuję w dymie, nie pracuję jeszcze wcale, bo szukam pracy (student). Staram się jeść zdrowo. Śmieciowe jedzenie jem raz na miesiąc, a jakieś słodycze specyficznie zależnie od ochoty, ale nie jem praktycznie wcale.

Co to znaczy staram się jeść zdrowo?


  • 0

#5
Takao

Takao

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 38 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Co to znaczy staram się jeść zdrowo?

 

 

To znaczy, że nie mam zbilansowanej diety, ale staram się i jem zdrowo.


  • 0

#6
bartnick

bartnick

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 95 postów
  • LokalizacjaZąbkowice Śląskie

To może być problem hormonalny. Sugeruję wizytę u endokrynologa.


  • 0

#7
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

To znaczy, że nie mam zbilansowanej diety, ale staram się i jem zdrowo.

Nadal nie wiem co to znaczy. Wiesz mam koleżanką, która je zdrowo według niej bo smaży na oleju roślinnym, je kurczaka (nieważne, że najtańszego), ogólnie wszystko je co można najtańsze kupić i do tego je np. orzechy bo zdrowe - huk, że smażone i zasypane toną soli, pije soki owocowe - huk, że z soku zagęszczonego i z masą konserwantów i ogólnie nie patrzy na etykiety tego co kupuje. Ona też uważa, że je zdrowo :) Ja też jadłem kiedyś tak zdrowo ;)


  • 0

#8
Takao

Takao

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 38 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Kurczaki jem z własnej zdrowej produkcji, soków nie pije, a zamiast tego jest woda oraz herbaty + kawa czasami. Kupuję rodzynki, a nie orzechy solone, z czego są to rodzynki luzem (mix) z biedronki. Co do taniości to też staram się wybierać jedne z tańszych produktów, ale to też zależy co to konkretnie ma być.


  • 0

#9
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk
A waga? Bf? Jakieś choroby przewlekłe? Alergie? Etc.
  • 0

#10
Takao

Takao

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 38 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Waga 79 kg, bf 16-17%, brak chorób, brak alergii. Aktywny tryb życia.


  • 0

#11
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk
W takim razie zostaje poszukać u specjalisty. Biorąc pod uwagę, że pot pełni funkcje chłodzenia i oczyszczania organizmu to jego nadmierne wydzielanie świadczy o problemach wewnętrznych lub zaczynającej się chorobie. Dla pewności przebadałbym się i na pewno nie daj sobie wcisnąć jakiś blokerów potu bo to usuwa objaw, a nie przyczynę.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych