Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Kalistenika vs Powerbuilding i Powerlifting ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1
Xiaoyum

Xiaoyum

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 010 postów
Kalistenika vs Powerbuilding

https://m.youtube.co...h?v=LYEhr7iJMZw

Kalistenika vs Powerlifting

https://m.youtube.co...h?v=Gx45nUETmIA

Moim zdaniem dwa bezsensowne porównania. W oby dwu przypadkach ludzie od kalisteniki są na obcym terenie i praktycznie nie mają żadnych szans. W drugim filmiku jako pierwsze ćwiczenie jest wyciskanie na klatę. No ok. Ale co to ma wspólnego z kalistenika ? Nawet jak ten murzyn dodaje obciążenie do pompek na poręczach, to co z tego ? Wyciskanie na ławeczce jest to całkiem inny ruch i inaczej mięśnie pracują. Wiec prawda jest taka że pierwsze ćwiczenie go najbardziej wykończyło bo najprawdopodobniej wykonywał je pierwszy raz. Kalistenike trenuje od roku wcześniej miałem styczność z siłownia. I próbowałem wyciskać na klatę ale prawda jest taka że dawno nie robiłem tego ćwiczenia i czułem się tak jak za dawnych czasów gdy to pierwszy raz robiłem. Łapy sie trzęsły a przy fazie negatywnej dosłownie sztanga mi spadała na klatę. Co do pierwszego filmiku. Martwy ciag jako pierwsze ćwiczenie? Serio ? Te ćwiczenie nie ma nic wspólnego z kalistenika. Jeszcze przysiady by były jak najbardziej w porządku, bo kalistenicy wykonują przysiady na jednej nodze z ciężarem więc tu dużej różnicy by nie było. Ale zarzucanie sztangi na barki ? Mam wrażenie że to jest celowo zrobione żeby pokazać że ludzie od kalisteniki są słabsi od tych co trenują z ciężarami. Moim zdaniem jak chcą robić takie porównania to powinni podzielić to na 2 części.
Część 1- środowisko siłowni
Część 2- środowisko typowo kalisteniczne ;)
I wtedy można by było porównać

A co wy o tym sądzicie ? :)

Użytkownik Cloud99 edytował ten post 28 października 2015 - 21:10

  • 0

#2
Struc

Struc

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 348 postów
  • LokalizacjaKraków

wybacz ale porównanie nie jest poważne :)

 

każda z tych dyscyplin realizuje przede wszystkim inne cele, wykorzystuje inną metodykę treningu a nawet inny sprzęt

 

że się dajecie łapać na takie filmy :lol:


  • 0

...


#3
Xiaoyum

Xiaoyum

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 010 postów
To samo napisałem :)
  • 0

#4
Struc

Struc

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 348 postów
  • LokalizacjaKraków

no to po co temat


  • 0

...


#5
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Fajne do oglądania, ale nie wnoszącego nic ciekawego. Ciężko wyciągnąć wnioski ze zmagań które nie są zbyt obiektywne względem obu zawodników ;)


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#6
SW96

SW96

    Sportowa rutyna, która cieszy ponad wszystko!

  • Bywalec
  • 643 postów
  • LokalizacjaŁódzkie

Adam Raw ma w tym wziąć udział w przyszłości :) Bez sensu są te porównania, jedno ćwiczenie typowe dla kalistenika, a dwa na sztandze. Różnica jest taka, że martwy ciąg, czy podrzut zrobi każdy, tutaj tylko obciążenie może być mniejsze/większe, a takiego muscle upa, pompki na jednej ręce, flagę, inne pozycje statyczne, hspu, itd. większość nawet nie ruszy. Dlatego te porównania nigdy nie będą miały sensu, dopóki nie zwiększą ilości ćwiczeń i ich stosunek nie będzie 50/50 jeżeli chodzi o kalistenike/ciężary


  • 1

Sprawność/funkcjonalność/moc/siła/wytrzymałość/mobilność > wygląd

Mięśnie są niczym jeśli nie mają użytku poza siłownią.

Ważny jest sposób w jaki budujesz swoje ciało i co potrafisz z nim zrobić.
 
 
 




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych