Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Senność, zmęczenie, brak zapału ... Proszę o pomoc


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1
Ceglaasty

Ceglaasty

    Wszystko mogę w Chrystusie który mnie umacnia

  • Użytkownik
  • 80 postów
  • LokalizacjaKoszalin

Tak jak w tytule, a teraz szerzej o co chodzi.

 

Trenuję od roku i trzech miesięcy. Trening jest mi znany, ważę 76kg/wzrost 1.85. Wysiłek fizyczny także jest mi znany na co dzień. Biegłem maratony po 25km, jeżdżę na rowerze po 200km na dobę więc jestem w dobrej kondycji. Od roku trenuje na siłowni i parę elementów z kalisteniki. Trenuję 3 razy w tygodniu a trening w skrócie wygląda tak ( jedna partia tygodniowa, 4 serie po 12,10,10,8 powtórzenia ze zwiększaniem ciężaru, po 4 ćwiczenia na daną partie ). Śpię po 8 godzin nigdy nie mniej, a czasami po 9-10. Dietę jeżeli chodzi o białka/węgle/tłuszcze i kalorie mam dobrą jak na budowę i rozwój u ektomorfika więc nie ma co się przejmować. Jem bardzo mało owoców i warzyw ( aminokwasy, witaminy, b, b12, potas, zelazo, magnez <- mam zapewne braki ... ) I zapewne w tym tkwi problem prawda ? 

Na komputerze siedzę sporadycznie maksymalnie 2 godziny dziennie, a na telefonie już wcale, a jeżeli chodzi o telewizor nie mam ...

 

Jak wygląda mój dzień od dwóch miesięcy :

Śpię po 8+ godzin. Mam ciągły sen bez żadnych problemów

W szkole siedzę od 8 do 16 i na każdej lekcji nie mam nawet siły otworzyć oczu i ciągle leżę znużony i padnięty.

O 16 idę na 30 min snu w domu, ale chętnie bym spał z 4 godziny ...

Potem trening trwa do maksymalnie dwóch godzin. ( pon, środa, piątek) 

We Wtorki, czwartki jadę do pracy 4 godziny w warsztacie

Sob, niedziela zero imprezowania, wyspane nocki, ale wyjdę na rowerek/pobiegać lub porobić chociaż coś aktywnego.

 

 

Możecie pomóc ? 


Użytkownik DanielCegla edytował ten post 21 października 2015 - 17:47

  • 0

„Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj”

-Jan Paweł II

 

 


#2
MED

MED

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 71 postów

Zrób sobie tydzień przerwy na regenerację. Odpuść treningi jakiekolwiek i odpoczywaj, być może jest to tylko przemęczenie. Dorzuć na ten czas jakąs suplementację witaminami oraz jedz więcej owoców i warzyw. Jeśli nie przejdzie to proponuję udać się na morfologię krwi, bo miałem kilka lat temu podobne objawy(senność, osłabienie itd.) i było to spowodowane niedoborem żelaza.


  • 0

#3
Struc

Struc

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 348 postów
  • LokalizacjaKraków

możliwe przyczyny

 

anamia

niski cukier

niedobór wit. d3

problemy hormonalne

fatalne odżywianie lub nietolerancja jakiegoś składnika

stres

depresja

 

zacznij od podstaw - zbadaj dogłębnie swoją dietę i zrób ogólne badania (morfologię, mocz i ewentualnie kał)

jeżeli nie dopatrzysz się nieprawidłowości to kopiesz głębiej, samodzielnie lub z pomocą lekarz i eliminujesz ewentualne przyczyny, które mogą być bardzo prozaiczne, ale nie koniecznie łatwe do zdiagnozowania na sucho, np. niedobór wit. D3


  • 0

...


#4
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Do ewentualnych przyczyn dodałbym przetrenowanie - zadaj sobie pytanie czy ostatnio zawsze się dociskałeś czy zostawiałeś sobie przynajmniej jedno powtórzenie w zapasie. 


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#5
tehSiMO

tehSiMO

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 156 postów

Moim zdaniem jest to przemęczenie, do którego dochodzi nieodpowiednia dieta, co prowadzi do niedoborów witamin i minerałów, gdzie może to prowadzić do zaburzeń w gospodarce hormonalnej, nieodpowiedniej regeneracji układu nerwowego itd. Wybierz się na badania krwi, w nich wyjdzie wszystko. Jeśli jesz produkty pszenne i nabiał to odstaw na tydzień, na pewno zobaczysz różnicę, możesz dorzucić suplementy witaminowe, aby się trochę naprostować. Niedobór kwasów omega-3/9 i nadmiar omega-6 też może być przyczyną w tym przypadku, ale po pierwsze idź do lekarza i zbadaj krew.


  • 0
Zanim zapytasz wysil się i poszukaj w Google!
Train. Compete. Live

#6
Ceglaasty

Ceglaasty

    Wszystko mogę w Chrystusie który mnie umacnia

  • Użytkownik
  • 80 postów
  • LokalizacjaKoszalin

Okej chłopaki jutro pójdę ;) 

Wynik podeśle w odpowiedzi. 

Dziękuje Wam :) !


  • 0

„Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj”

-Jan Paweł II

 

 


#7
eGzu

eGzu

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 160 postów

Jeśli chciałbyś suplementować wit d3 koniecznie musisz dorzucić wit k2mk7, inaczej nabawisz się miażdżycy.

Pewnie sporo pijesz. Do wody dodawaj szczyptę soli, ale nie kuchennej, a himalajskiej, najłatwiej dostępna z tych "niezwykłych". Tego trzeba naprawdę nie wiele.
Pijąc samą wodę wypłukujesz z siebie minerały z każdym łykiem (obrazowo mówiąc), nie uzupełniając ich nowymi, bo te butelkowane, czy z kranu, to to słabuitkie w minerały jest.

Zobacz czy masz zakwaszony żółądek, jeśli nie to witaminy, białka itd nie będą się wchłaniać lub będą się wchłaniać w nieodpowiedniej formie.


Użytkownik eGzu edytował ten post 21 października 2015 - 23:00

  • 0

#8
Gromowładny

Gromowładny

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 168 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Przyczyn takiego stanu może być wiele. Najlepiej wykonać badania podstawowe krew+mocz i zobaczyć co tam wyjdzie. 

Mogą to być jakieś przewlekłe infekcje grzybice typu candida. 


  • 0

#9
Ceglaasty

Ceglaasty

    Wszystko mogę w Chrystusie który mnie umacnia

  • Użytkownik
  • 80 postów
  • LokalizacjaKoszalin

Badania porobione 

a) morfologia krwi

B) tarczyca

c) kał, mocz

 

Wszystkie wyniki pozytywne bez żadnych niedoborów oprócz leukocytów wynik 3,2.

A więc udałem się do lekarza sportowego i zalecił mi po prostu zwykły suplement diety ( aminokwasy, witaminy ) które są potrzebne do normalnego funkcjonowania organizmu, który wykonuje jakiś określony wysiłek w ciągu dnia i tyle. Stosuje także plush active ( 200mg kofeiny dziennie ) i muszę przyznać, że jestem mega rozbudzony.

Dziękuje wszystkim za pomoc :) !


  • 0

„Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj”

-Jan Paweł II

 

 


#10
eGzu

eGzu

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 160 postów

żeby witaminy były dobrze wchłaniane musi być zakwaszony żołądek, no i oczywiście tłuszcze.


Użytkownik eGzu edytował ten post 03 listopada 2015 - 23:56

  • 0

#11
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
Witaminy i minerały nie sa ci potrzebne, sprawdz jaki produkt spożywczy,zawiera sporo tej leucyny.

Masz nie dobór leucyny, a lekarz ci przepisał witaminy i minerały. Tak jest najprościej dac recepte, a nie poszukac dodatkowo przyczyny takie stanu. A jak przestaniesz te leucyne brac to co? Wyleczysz sie? Czy tylko bedziesz sie leczył. Lekarz powinien wiedziec jak wyleczyć pacjenta a nie leczy i leczyc do roku xxxx. A może nie wiadomo jak dlugo będziesz bral.

I te mussujace tabletki plusssz sa rowniez ble.

Wysłane z mojego SM-G360F przy użyciu Tapatalka
  • 1

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#12
Salute!

Salute!

    Salute!

  • Zasłużony
  • 1 391 postów

. Jem bardzo mało owoców i warzyw ( aminokwasy, witaminy, b, b12, potas, zelazo, magnez <- mam zapewne braki ... ) I zapewne w tym tkwi problem prawda ? 

Niekoniecznie, ja owocow nie jem wcale, warzyw niewiele i nie mam z tym zadnego problemu. Jezeli robisz trening kulturystyczny to w takim wypadku miesnie sie regeneruja i rosna podczas odpoczynku, moze zmien plan. Zarcie supli i paletanie sie po laboratoriach nic nie da na dluzsza mete.


Użytkownik Salute! edytował ten post 04 listopada 2015 - 14:50

  • 0

#13
Ceglaasty

Ceglaasty

    Wszystko mogę w Chrystusie który mnie umacnia

  • Użytkownik
  • 80 postów
  • LokalizacjaKoszalin

Dziękuje chłopaki :)

Podsumowując wyniki miałem perfekcyjne oprócz tych leukocytów, a więc nie mam żadnych niedoborów. 

Stosuje tak jak powyżej wymieniłem zwyczajne kompleksy witamin i aminokwasy nic więcej czyli dwie tableteczki dziennie. Zmieniłem plush active na po prostu kawę sypaną bo uwielbiam i jestem dzięki niej bardziej pobudzony ( 2 łyżki rano i 2 łyżki po południu ). Zmienilem dietę i skupilem się bardziej na owocach i warzywach.

Aktualnie jest dobrze i czuje się troszeczke lepiej więc lecimy dalej.


  • 0

„Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj”

-Jan Paweł II

 

 


#14
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
Przypomniało mi sie, sprawdz stan żołądka.

http://m.temat.net/?...oroby&width=480

Wysłane z mojego SM-G360F przy użyciu Tapatalka
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#15
eGzu

eGzu

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 160 postów

Wspomniałem o tym :)
Mój ojciec, gdy miał zgagę, wyśmiał mnie gdy mu powiedziałem by napił się łyżeczki octu jabłkowego. Po dłuższym czasie wypił i następnego dnia kupił butelkę octu.


Użytkownik eGzu edytował ten post 29 listopada 2015 - 18:50

  • 0

#16
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
Wspomniałem o tym :)

Mój ojciec, gdy miał zgagę, wyśmiał mnie gdy mu powiedziałem by napił się łyżeczki octu jabłkowego. Po dłuższym czasie wypił i następnego dnia kupił butelkę octu.

Faktycznie 2x wspomniales ;)
Lecz linku nie podałeś. :P

Wysłane z mojego SM-G360F przy użyciu Tapatalka
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych