Jump to content

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Photo

Mata do ćwiczeń


  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2,335 posts
  • LokalizacjaGorzów Wlkp

Witam,

 

szukałem, szukałem i się nie doszukałem tematu, gdzie byłaby opisana jakaś mata do ćwiczeń, a wiadomo, że takowa się przydaje :)

 

Do niedawna używałem zwykłej turystycznej karimaty, która jest wąska i niezbyt długa (180cm). Rolowała się i podwijała, co irytowało mnie podczas treningów. 

Postanowiłem, że kupię coś co będzie większe, praktyczniejsze i nie będzie zajmowało za dużo miejsca.

 

Zdecydowałem się na zakup maty z aukcji http://allegro.pl/sh...em=4279324881

Nie chodzi mi o reklamę sprzedawcy, bo nie mam z nim nic wspólnego.

Dostarczony towar wygląda tak (jestem w pracy więc wstawiam po prostu link):

http://zapodaj.net/a...ef4ef7.jpg.html

 

Zamówiłem 2 komplety, czyli łącznie 12 elementów czyli 240cm x 240cm. 

Są dostępne również niekolorowe zestawy, ale mi zależało na tym, aby i córka mogła się na tym pobawić, a wiadomo dla dziecka musi być kolorowo.

 

Do rzeczy.

Plusy:

  • Łączenia puzzli idealnie ze sobą pasują. Bałem się, że będzie to chińska tandeta i będą odstawać, ale wszystko spasowane jest bardzo dobrze.
  • Elementy nie rozjeżdżają się podczas ćwiczeń.
  • Grubość 1cm jest wystarczająca. Nie jest za miękko i można z powodzeniem wykonywać stanie na głowie, rękach, kruki, L sity itp i nie tracimy równowagi z powodu zbyt miękkiego podłoża. Ale z drugiej strony nie jest za twardo, aby bolały kolana od raczkowania, czy głowa od stania na głowie. 
  • Stopa nie ślizga się po macie nawet, gdy jest mokra.
  • Całą matę można bez problemu przesuwać na boki bez konieczności rozkładania.
  • "Droga" na szerokość jednego elementu w zupełności wystarczy do raczkowania, więc z 1 zestawu można osiągnąć 360cm powierzchni do raczkowania. 
  • Powierzchnia z 2 zestawów w zupełności wystarczy do rollingu. Mam 187cm wzrostu i bez problemu mogę 4x przeturlać się nie wypadając z maty.
  • Po ćwiczeniach złożenie elementów zajmuje minutę i nie jest potrzebna jakaś duża powierzchnia magazynowa, aby to trzymać. Zmieści się pod każde łóżko (12cm wysokości, 60cm x 60cm).

Minusy:

  • Dosyć nieprzyjemny chemiczny zapach na początku, ale kąpiel w wodzie z płynem zapachowym i wszystko pachnie jak należy.
  • Cena nie jest najniższa, bo około 120zł z przesyłką to spory wydatek.

 

Polecam każdemu kto nie ma za dużo miejsca na składowanie sprzętu, a potrzebuje coś pod 4litery podczas treningów. Zakup udany.


  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#2
Struc

Struc

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1,348 posts
  • LokalizacjaKraków

fajna - kupię sobie taką bo mam do jogi

 

tutaj typowa do ćwiczeń:

http://www.asport.pl...zle-120x120-cm/

 

z dwóch możesz zrobić 180x180cm


  • 0

...


#3
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2,335 posts
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
Chodzi o to, ze ta ktora podales jest bardziej pod ciezary i na silowniach one wygladaja na twardsze.
A te, ktore kupilem maja przeznaczenie dla dzieci, czyli sa odpowiednio miekkie.

W sumie pewnie roznia sie tylko kolorem i opisem, a pochodza z tej samej tasmy produkcyjnej :)

Ale i tak jest to zdecydowanie lepsze niz karimata. Bardziej wszechstronne wykorzystanie

Wyslane za pomoca TapaTalk
  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#4
Łukson

Łukson

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 376 posts

Taką mate jaka zaproponowałeś Powadzi kupiłem parę tygodni temu tylko 4 częściowa, myślę ze będziesz z niej zadowolony tak jak ja. Mata z przesyłka kosztowała mnie jakieś 60 zł. Teraz robienie jakichkolwiek ćwiczeń tym bardziej resetów to sama przyjemność.

 

">2cfrv4o.jpg


  • 0

#5
SW96

SW96

    Sportowa rutyna, która cieszy ponad wszystko!

  • Bywalec
  • 643 posts
  • LokalizacjaŁódzkie

60zł 4 części takiej maty? Dobra będzie pod sztuki walki też, żeby jakieś obalenia robić i np. pod martwy ciąg, żeby nie było tak słychać jak ciężary walą w beton?


  • 0

Sprawność/funkcjonalność/moc/siła/wytrzymałość/mobilność > wygląd

Mięśnie są niczym jeśli nie mają użytku poza siłownią.

Ważny jest sposób w jaki budujesz swoje ciało i co potrafisz z nim zrobić.
 
 
 

#6
Łukson

Łukson

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 376 posts

Nawet 59zł

 

http://allegro.pl/ma...4266930921.html


  • 0

#7
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2,335 posts
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
Pod mc nadadza sie, ale do sztuk walk nie polecam. Nie sa az tak sprezyste i nie absorbuja energii.

Wyslane za pomoca TapaTalk
  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#8
SW96

SW96

    Sportowa rutyna, która cieszy ponad wszystko!

  • Bywalec
  • 643 posts
  • LokalizacjaŁódzkie

Na dywanach się trenowało u brata w garażu, to i na tym damy radę. :lol:


  • 0

Sprawność/funkcjonalność/moc/siła/wytrzymałość/mobilność > wygląd

Mięśnie są niczym jeśli nie mają użytku poza siłownią.

Ważny jest sposób w jaki budujesz swoje ciało i co potrafisz z nim zrobić.
 
 
 




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users