Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Kilka słów o sobie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1
marcin2219

marcin2219

    Brak

  • Użytkownik
  • 3 postów

Cześć, forum obserwuję od dłuższego czasu, wcześniej tylko czytałem, mam zamiar zacząć trochę aktywniej uczestniczyć, bo coraz więcej pytań i wątpliwości mam, na które odpowiedzi nie mogę znaleźć w innych tematach :)

 

Mam 21 lat, studiuję, długo trenowałem hokej na lodzie - od poprzedniego roku już tylko czasem się w niego bawię, podczas tych kilkunastu lat zawsze coś tam trenowałem, choć nigdy nie robiłem regularnego, dłuższego treningu siłowego (jedynie okres letni między sezonami [góra kilka tygodni]). Warto dodać, że nigdy nie lubiłem ćwiczeń z kalisteniki - podciąganie przyprawiało mnie o ból głowy - rekord życiowy: 2 :D

 

Kalistenika w moim życiu

 

Coś się zmieniło 2 lata temu i zabrałem się przede wszystkim za naukę podciągania - dość szybko zrobiłem postęp. W lutym 2014 roku zacząłem program Freeletics (niemiecki program treningowy coś pomiędzy crossfitem a kalisteniką) i te 15 tygodni zmieniło moje podejście do treningów. Najdłuższa przerwa na jaką sobie pozwoliłem to 2 tygodnie podczas wakacji (tylko lekka aktywność). Poza tym ćwiczę do teraz, a w kalistenikę wkręcam się coraz bardziej i mam nadzieję, że być może z Waszą pomocą uda mi się osiągnąć znaczący progres i wykonam np. flagę (moje marzenie :D ).

 

Trochę o historii moich treningów

 

Po 15 tygodniach freeletics kontynuowałem ćwiczenia na bazie tego programu. Później robiłem różne rutyny MadBarz czy Bar Brothers. Potrafiłem podciągnąć się około 15 razy poprawnie, zrobić około 30 poprawnych pompek w serii - nigdy nie narzekałem na siłę nóg  (jedynie na masę :P ) - robiłem sporo przysiadów, wykroków, podskoków. W listopadzie zacząłem treningi na siłowni (2 miesiące), a następnie Cross. Spadły mi przez to osiągi w podciąganiu - od kwietnia zacząłem trenować wg Skazanego na Trening. Jak na razie jestem zadowolony z efektów, mam nadzieję dojść do dalekich kroków (cofnąłem się do pierwszych kroków).

 

Piszę to wszystko dlatego, że szukając porady od forumowiczów, może komuś przyda się historia, na jakim etapie jestem i co powinienem robić. Pośledzę trochę forum i poszukam odpowiedzi na moje wątpliwości i od weekendu być może zacznę męczyć Was pytaniami. Mam nadzieję, że niedługo ja też będę mógł komuś pomóc :)

 

 


  • 0

#2
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 postów

Witaj wśród twardzieli :D Moje doświadczenie mówi, że ważna jest regularność. 30 pompek to bardzo dobry wynik. Moje gratulacje! Co do flagi to jest to mój cel dalekoterminowy, że się tak wyrażę. Obecnie z uporem maniaka chcę dojść do pełnych pompek w staniu na rękach. Podciąganie robię od...zawsze :rolleyes: To moje bazowe ćwiczenie. Powodzenia i do usłyszenia!


  • 0

#3
zip

zip

    Iron Body

  • Moderator

  • 177 postów
Witamy na forum.
Sam 'skazanego' ćwiczyłem od pierwszych kroków i po roku regularnego ćwiczenia udało mi się zaliczyć master step'y, może jeszcze nie wszystkie ale większość.Dla jednych rok to długo ale dla mnie ten rok dał naprawdę dużo i przykładając się do ćwiczeń bez olewania jestem z tego roku bardzo zadowolony.Skoro mnie się udało a jestem leniem do potęgi to Tobie pewnie też się uda.
Wytrwałości życzę!
  • 0

#4
marcin2219

marcin2219

    Brak

  • Użytkownik
  • 3 postów

A jak ocenicie takie połączenie ćwiczeń ze skazanego (w żadnym ćwiczeniu nie przekraczam 5 kroku - jeszcze podstawy robię):

 

Poniedziałek,czwartek -> Przysiad, mostek, wznosy nóg

Wtorek,piątek -> Stanie na rękach, Pompki, podciąganie

Weekendy wolne

 

W jakim systemie polecacie? Przy trudniejszych krokach może warto ograniczyć treningi do 1x w tygodniu? Osobiście uważam, że dość szybko się regeneruję, szczególnie na etpaie pierwszych kroków wstrzymywanie się od treningów i robienie na dzień powiedzmy tylko stania na rękach przez 1,5 minuty byłoby męczarnią ; )


  • 0

#5
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 postów

Ja mam rozbite pompki i podciąganie na różne dni. Kiedy robiłem je w jednym dniu byłem dość wykończony i w moim przypadku to nie zdało egzaminu.


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych