Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Mój plac zabaw - czyli na jakim sprzęcie trenuję


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#1
szymonzleszna

szymonzleszna

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 86 postów
  • LokalizacjaLeszno
Moim zdaniem niepodważalnym atutem kalisteniki jest to, że walka w tym sporcie nie wymaga żadnego sprzętu, no prawie żadnego.
Zaczęło się w sumie tak, że pojechałem 9 stycznia br do multikina w Poznaniu, no bo przecież w 60.000-sięcznym Lesznie kina brak :(
Gdy już kupiłem bilet to poszedłem na galerię kupić sobie sztangielkę, no bo w nowy rok z nowymi postanowieniami, nowym treningiem itd. Ale jak zobaczyłem brzydką sztangielkę 10kg za 130 zł no to mnie szlag trafił, odpuściłem sobie ten sprzęt i poszedłem na "spacerek" do empiku. Gdy przeszedłem obok regału z książkami o sporcie od razu nasunęła mi się myśl, że jeszcze nigdy nie sprawdzałem co tu może być... No więc przejrzałem caluteńki regał. Było tam karate, taniec, survival.... No i trafiłam w końcu na to co trzeba - Skazany na trening. Zaprawa więzienna. Napisana przez Paula Wade'a. A dalej to już poszło. Treningi, programy, no a teraz tu piszę sobie...
Podczas poszukiwań kalisteniki w internecie trafiłem na temat street workout'u, a tu już bez sprzętu się nie da...

Jestem ciekaw jakiego sprzętu używają inni trenujący w oparciu o kalistenikę i street workout.

Ja, póki co, wykonuję ćwiczenia wg Skazanego na trening...
W treningach korzystam z następującego sprzętu:
- podłoga przed kominkiem w stołowym - tu pompuje itp.
- piłka - pomocnik w wykonywaniu niektórych ćwiczeń,
- stół - kładąc się na plecach pod stołem i chwytając nachwytem za krawędź blatu podciągam się do niego wykonując tym samym 2-gi wariant podciągania.

Myślę, że najdalej za miesiąc przejdę na kolejny poziom w podciąganiu i wtedy już będę musiał zainteresować się drążkiem, a przyznam, że chętnie wyniósłbym się z treningami na dwór, no ale na razie żadnego placu zabaw sobie jeszcze nie upatrzyłem.

A jak u was ze sprzętem?




  • 0

#2
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Ja mam kółka gimnastyczne, drążek, podłogę, gumę do rozciągania, uchwyty do pompek, obciążenie 10 kg, i nie długo kamizelkę będę miał obciążeniową oraz 70 kg żywej wagi - samego siebie. ;)

P.S. Jutro przychodzi drugi drążek, bo zapomniałem i skakanka. O. ;)
  • 0

#3
Barkes

Barkes

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 259 postów
Ćwiczymy u znajomego, dwa drążki oraz meble. Na szczęście nie przeszkadza mi w treningu :) Do tego ćwiczę z coraz większym ciężarem, dziś np. zjadłem dwie porcje spaghetti :)
  • 0

#4
Emil

Emil

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 662 postów
Uchwyty do pompek, jeden drazek na stale zamontowany w futrynie, drugi mocowany na potrzeby cwiczenia flagi w domowych warunkach :) Obciazenia na nogi po 2,5 kg plus hantle ale ich praktycznie nie uzywam. Bardzo pomocne sa tez krzesla. Aczkolwiek nie nadaja sie do dipsow. Przynajmniej moje. Ciagle kombinuje jak ogarnac dipsy w domowych warunkach.
  • 0

#5
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Mój plac zabaw moje ciało 70 kg, 170 cm, pokój z drewnianą podłogą z lat 60 , a w nim drążek narożny zakupiony http://www.ruradotanca.pl/drazek.html , piłka do kosza i tenisa, mata do ćwiczeń hektora, skakanka reebok, Obciążniki na ręce i nogi sterowane obciążenia 2,5 kg szt zakupione na http://www.blastusa.pl/ , zestaw 2 hantle po 7kg, timer interwałowy Gymboss max zakupiony na allegro i co jeszcze powiedzieć jakaś nutka. I tylko ćwiczyć.
  • 0

#6
szymonzleszna

szymonzleszna

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 86 postów
  • LokalizacjaLeszno
Czy ktoś dysponuje danymi do zbudowania przyrządów do ćwiczeń, mam na myśli park, taki rodem z getta heh... w którym trenuje np. Hanibal?
  • 0

#7
Revo

Revo

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 659 postów
@Szymon
czekaj gdzieś na forum bar-barian widziałem dane, koleżka sobie zbudował sprzęty, poszukam tego 
Proszę, tutaj masz niezłą ściągawkę

Dołączona grafika

Pull Up Bars
Tube Diameter: 3,5 cm
Height: 2,40m, 1,70m and 1,20m
Width: 2 m

Paralels
Tube Diameter: 3,5 cm
Height: 1,40m
Width: 55 cm

Horizontal stair
Tube Diameter: 3,5 cm
Height: 2m
Width: 1,20 m

support tubes
off all equipments
Tube Diameter: 5 cm
  • 0

#8
szymonzleszna

szymonzleszna

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 86 postów
  • LokalizacjaLeszno
Lece spawać...
Prześlę zdjęcia :)


  • 0

#9
Revo

Revo

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 659 postów
Ja piernicze szlag mnie trafi, nie umiem spawać i nie mam miejsca na taki wypas, pozostanie mi cieszyć się Twoim projektem
  • 0

#10
eragon3d

eragon3d

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Bywalec
  • 748 postów
Jak ktoś ma miejsce i trochę kasy to może równie dobrze skręcić takie drążki ze stalowej rury o grubości jednego cala. Będzie to bardziej czasochłonne niż spawanie lecz nie potrzeba do tego żadnego specjalnego sprzętu. Rura taka jest wystarczająco gruba aby utrzymać znaczny ciężar. Ja zrobiłem sobie taki drążek do robienia pompek na poręczach i wytrzymuje bez problemu moją masę a ważę sporo bo 103 kg. Potrzebne będą również pakuły i pasta uszczelniająca do rur stalowych, ewentualnie szlifierka kątowa i gwintownica ale to nie jest taki konieczne. No i oczywiście porządna żaba do skręcania rur, pionier i sporo siły :). Wierzcie mi ale takie skręcanie daje popalić. A dodatkowo mogę robić drugi krok w podciąganiu z książki "Skazany na trening". Ale ważne jest aby skręcać rury na pakułach aby mieć możliwość ewentualnych poprawek skręconych rur.
  • 0

#11
Revo

Revo

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 659 postów
Wydaje mi się, że calowe rury nie nadają się na drążek do podciągania, średnica 2,54cm jest za duża.
  • 0

#12
eragon3d

eragon3d

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Bywalec
  • 748 postów
Ja nie mam problemu aby uchwycić rurkę o tej grubości. Zawsze można użyć 3/4 cala ale istnieje wtedy możliwość, że ulegnie ona deformacji pod wpływem znacznego ciężaru. Wszak nie została stworzona do takich zastosowań.

  • 0

#13
szymonzleszna

szymonzleszna

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 86 postów
  • LokalizacjaLeszno
Takie gwintowanie i skręcanie rur calowych to faktycznie jest niezły wycisk, przynajmniej jeden trening z głowy hehe
  • 0

#14
eragon3d

eragon3d

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Bywalec
  • 748 postów
To fakt, przez dwa dni skręcałem a potem dwa "odchorowywałem" :P dłonie od trzymania gwintownicy nieźle bolały :D. Ale polecam to rozwiązanie bo nie jest drogie a można fajny sprzęt sobie zrobić :)
  • 0

#15
Szaszka

Szaszka

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 6 postów
I jak szymon ? Zespawałeś ? :P
  • 0

#16
szymonzleszna

szymonzleszna

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 86 postów
  • LokalizacjaLeszno
Rur mi zabrakło hehehe
Czekam na sprzyjający moment i mojego ojca, który jest głównym wykonawcą, ale jak już będzie stało to podeślę zdjęcia i wrzucę kosztorys...

  • 0

#17
Szaszka

Szaszka

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 6 postów
Powodzenia, ja u siebie będę robił poręcze takie same jak na zdjeciu które wrzucił Revo :P


Pozdro
  • 0

#18
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Zastanawia mnie dlaczego żaden z Was nie używa do podciągania liny. Do dziś jest to niezbędny element dobrze wyposażonej sali gimnastycznej. Ja ostatnio zakupiłem w Castoramie 4m świetnej liny, za którą zapłaciłem 20zł. Powiesiłem na drzewie i ćwiczę. Podciąganie na linie ma wiele zalet: można się podciągać bardzo wąskim chwytem, podczas zmiany rąk podciągacie się na jednej ręce, co jest świetnym ćwiczeniem pomocniczym przed podciąganiem jednorącz. Do tego zakres ruchu jest większy niż na drążku. Polecam wszystkim :)
  • 0

#19
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Zahir11 na czym podwieszasz linę? Myslałem nad tym pomysłem. :D Na drzewie po prostu ją zawiązujesz na supeł? ;)
  • 0

#20
lordkoks

lordkoks

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 72 postów
Jeżeli nie ma drzewa, wystarczy kawałek liny przymocowany do drążka. Podobnie działa też ręcznik
  • 0
Jeśli nie potrafisz to cię naucze, jeśli nauczyć się nie chcesz to cię do tego zmusze




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych