Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Siła na lata ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1
Winablify

Winablify

    Member

  • Użytkownik
  • 23 postów

Czy istnieje coś takiego jak siła stała ? Czyli taka która "zostanie nam" nawet jeśli przerwiemy trening na kilka lat

Wiem że z masą nabywaną bez supli, stymulantów, sterydów itp tak jest ale oczywiście do pewnego poziomu bo- organ nieużywany zanika. 

Widzę to po swoim ojcu który w wieku 50 lat ma dalej potężniejszą klatkę ale rączki mu troszkę schudły.

Założyłem ten temat bo zależy mi na sile użytkowej (nie wiem czy dobrze to nazwałem) takiej która przydaje się przy pracy- przenoszeniu, podnoszeniu itp. oraz chroni przed urazami w sporcie.

Wcześniej trenowałem w takim systemie: 

 

Po- bardzo wąskie pompki

Wt-drążek podchwyt wąsko

Śr-unoszenie nóg wisząc na drążku

Cz-stanie na rękach + skosy brzucha

Pt-pompki na 1 ręce z dzwignią

So-drążek nachwyt szeroko

Ni-mostki+ brzuch na leżąco

 

Wszystkie ćwiczenia były wykonywane w 3-4 seriach po max powtórzeń ile dam radę i w odstępach około 15-20 minutowych między seriami bo są bardzo męczące.

 

Czy to dobry plan jeśli zależy mi na długofalowych trwałych efektach jeśli chodzi o masę i siłę ? 

 

Ps. Zastanawiam się nad kupnem kreatyny bo słaby progres ale czy to da długofalowe efekty ?

 


  • 0

#2
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Hej

 

Odpowiadając na Twoje pytanie. Głównie trenujemy właśnie po to by być sprawnym nawet w późnym wieku. Z pewnością to co wypracujesz przez lata treningu zostanie Ci na kilka następnych miesięcy, ale potem Twoje umiejętności będą malały. Na pewno będziesz silniejszy od przeciętnej osoby, nawet jeśli nie będziesz już trenował. Ale to pod warunkiem że będziesz miał za sobą naprawdę kilka lat rzetelnego treningu. Czy jest coś takiego jak siła stała? Nie spotkałem się nigdy z takim określeniem, ale biorąc pod uwagę fakt że przyrosty siły mają charakter falowy to i sam poziom siły jest różny w zależności od dnia czy tygodnia, więc raczej nie nazywałbym go stałym. Niekiedy mamy po prostu słabszy dzień. 

 

Co do planu to połącz treningi z wtorku i poniedziałku w jeden dzień (np. w pon) oraz połącz treniingi z piątku i soboty (może być w piątek) a w sobotę dodaj trening nóg (nie wiem czemu nie masz żadnego ćwiczenia na tę partię). W niedzielę odpoczywaj, a jeżeli bardzo Ci zależy na tym treningu brzucha + mostkach to rób je po treningu nóg w soboty. Jeśli zależy Ci na budowie siły to trzymaj się maksymalnie 5 powtórzeń w serii z odpowiednio trudnymi wariantami ćwiczeń, również nie przesadzałbym z tym odpoczynkiem bo trening rozwlecze Ci się na cały dzień (chyba że taka jest Twoja metodyka ;)).

 

Słaby progres mógł być wynikiem braku treningu nóg (prosta dysproporcja w ćwiczeniach push/pull/leg), trenowaniem 7 dni w tygodniu, słabej diety, trenowaniem do upadku mięśniowego (nie podoba mi się określenie max powtórzeń, zawsze powinniśmy sobie zostawiać jedno powtórzenie w zapasie). W każdym razie szukaj błędów w swoim postępowaniu i spróbuj je rozwiązać, kreatyna tego za Ciebie nie zrobi. 


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#3
Winablify

Winablify

    Member

  • Użytkownik
  • 23 postów

z tym ograniczeniem liczby powtórzeń może być ciężko w niektórych przypadkach bo nie znam trudniejszych ćwiczeń


  • 0

#4
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Poczytaj o utrudnianiu ćwiczeń, jeśli zdobędziesz jakąś wiedzę na ten temat to w większości przypadków wystarczy wyobraźnia.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#5
Winablify

Winablify

    Member

  • Użytkownik
  • 23 postów

okej już wiem jak utrudnić te ćwiczenia.

ale chciałbym też pomału zacząć się przygotowywać do zrobienia flagi

Czy jest jakieś ćwiczenie domowe mogące mnie wprowadzić do treningu mięśni międzyżebrowych itp ?

Mam problem z pionowym drążkiem u mnie w mieście oraz nawet te początkowe kroki ze skazanego są trochę za trudne bo nigdy tych mięśni nie ćwiczyłem

A może to za wcześnie i muszę najpierw porządnie wzmocnić brzuch i ramiona ? 


  • 0

#6
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Pod flagę dobrymi ćwiczeniami są wycieraczki i wznosy nóg, a później to już wykonujesz typowe ćwiczenia do flagi (zwróć uwagę na różne progresje w tym zakresie, znajdziesz je też na forum). Oczywiście domyślnie te ćwiczenia wykonuje się na drążku, ale w ramach progresu możesz zacząć od podłogi nawet ze zgiętym nogami jeśli jest taka potrzeba.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych