Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Wąski rozstaw kości w przedramieniu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1
Winablify

Winablify

    Member

  • Użytkownik
  • 23 postów

Witam

Nie jestem pewien czy to odpowiednie miejsce- jeśli nie proszę moderatora o przeniesienie a nie usuwanie tematu.

A więc tak: to że wszystkie nasze cechy budowy są uwarunkowane naszym materiałem genetycznym nie podlega dyskusji bo jest faktem. 

Tzn że chociaż nie wiem jak bym się starał i co jadł nie urosnę wyżej niż pozwalają mi na to geny bo mój ojciec, mama, dziadek babcia itp byli niziutcy

I podobną sprawą jest rozstaw kości- mam bardzo wąski rozstaw kości w przedramieniu.

Obwód mierzony na wysokości miejsca w którym nosi się zegarek wynosi zaledwie 7,5cm

Dlaczego to miałoby być istotne ? Otóż słyszałem gdzieś albo czytałem, że od tego zależy masa- maksymalna masa i siła jaką możesz uzyskać (chodzi o miejsca przyczepu mięśni?)

I wydaje mi się że jest to prawda- próbowałem wielu ćwiczeń na przedramiona gdy jeszcze chodziłem na siłownię za dzieciaka- 0 progresu.

Rok temu gdy zacząłem ćwiczyć kalistenikę po pewnym czasie wprowadziłem pompki na palcach tak jak radził Paul Wade i też 0 efektu

Oprócz delikatnych przedramion mam też delikatne dłonie które według wielu są ważne aby bezpiecznie prowadzić trening- nie puścić drążka.

Zakładam ten temat aby dowiedzieć się co o tym myślicie - warto nie warto, mogę oczywiście czegoś jeszcze spróbować, jestem otwarty na propozycję.

Pozdrawiam


  • 0

#2
eragon3d

eragon3d

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Bywalec
  • 748 postów
Nigdy o takiej dziwnej zależności nie słyszałem, jak dla mnie jest to bzdura. Zobacz na wspinaczy, sa chudzi jak szczypiorki a ścisk mają jak imadło. Masa przedramienia nie zależy od obwodu nadgarstka gdyż w tym miejscu nie ma mięśni. Wyrobienie dużych przedramion wymaga dużo czasu i uwagi. W skazanym 2 plan pompek na palcach jest planem na wyrobienie siły palców i siły przedramion a nie ich masy. Na Twoim miejscu obwodami az tak bym sie nie przejmował, przyjdą z czasem. A masywne przedramiona i tak nie ustrzega Cie przed kontuzją i jak dla mnie nie sa jakims wielkim wyznacznikiem siły czy sprawnosci. Moj kolega byl chudy, niewysoki, a moja ręka wygladala jak jego noga, ale mial tak silne palce ze mogl spokojnie podciagac sie na futrynie czego ja jeszcze dlugo nie zrobie o ile wogole zrobie mimo 20cm w nadgarstku i prawie 35cm w przedramieniu.

A co do kwestii genetyki to jednak nie pokladalbym w niej wszystkiego. Ciezka praca, dieta, wytrwałość i cierpliwość jest od niej ważniejsza. Mozesz miec rodzine drobnej budowy, ale Ty mozesz byc mimo niewielkiego wzrostu i potężnie zbudowany. Wielu kulturystow juz przerabiało ten temat. Mozesz miec przez geny pod górkę ale i tak to Twoja determinacja decyduje jak bedziesz wyglądać.
  • 1

#3
Boski

Boski

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 320 postów

obwód 7,5 cm? Jesteś lalką barbie? :P Geny genami, mistrzem świata może i nie zostaniesz ale możesz osiągnąć granice swoich możliwośći i to powinno być Twoim celem. Porównywanie się do innych może być szkodliwe, patrz na siebie i zdobądź swój everest ;) Ciesz się ruchem, dawaj z siebie wszystko na treningach, bądź wytrwały, ćwicz regularnie i zdrowo się odżywiaj a progres napewno nadejdzie tak samo jak dobre samopoczucie i energia :)


Użytkownik Boski edytował ten post 09 października 2015 - 11:41

  • 0
“Absorb what is useful, Discard what is not, Add what is uniquely your own.”

-Bruce Lee


#4
Winablify

Winablify

    Member

  • Użytkownik
  • 23 postów

dzięki eragon ! trochę mnie pocieszyłeś ale czekam jeszcze na kolejne opinie


  • 0

#5
eragon3d

eragon3d

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Bywalec
  • 748 postów

Może zamiast myśleć o czymś co w Twoim przypadku jest bardzo trudno osiągnąć, spróbuj poszukać taką działkę w której Twoje cechy będą się doskonale sprawdzać. Jeżeli jesteś szczupły i drobnej budowy to bedzie Ci dużo łatwiej wykonywać efektowne triki na drążku, możesz zainteresować się gimnastyką sportową, parkourem, freeruningiem, wspinaczką czy jakimkolwiek innym sportem/dziedziną w któej będzie Ci łatwo osiągnąć wysokie wyniki.

 

Pytanie czy jest sens płynąć pod prąd i się mocno namęczyć, czy nie lepiej wyjść z wody i iść na piechotę.


  • 0

#6
Winablify

Winablify

    Member

  • Użytkownik
  • 23 postów

no wspinaczka z racji słabych przedramion i dłoni raczej odpada.

parkour i freeruning tez odpada bo miałem kilka razy skręcone kolana i nie chce tego powtórzyć.

Chyba nie ma dziedziny w której mógłbym być dobry a więc wrócę po prostu do kalisteniki bez nastawiania się na super efekty

pozdawiam


  • 0

#7
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

"Nie trzeba być dobrym żeby zacząć, ale trzeba zacząć żeby być dobrym" - cytat z kalendarza pole dance. 

 

Nie wzdrygaj się przed sprawdzaniem nowych sportów nawet jeśli nie czujesz się w nich pewnie, myślę że po odpowiedniej praktyce będziesz w stanie osiągnąć zamierzony cel w dowolnej dyscyplinie.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#8
eragon3d

eragon3d

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Bywalec
  • 748 postów

"no wspinaczka z racji słabych przedramion i dłoni raczej odpada.

parkour i freeruning tez odpada bo miałem kilka razy skręcone kolana i nie chce tego powtórzyć.

Chyba nie ma dziedziny w której mógłbym być dobry a więc wrócę po prostu do kalisteniki bez nastawiania się na super efekty"

 

Mam 112kg, miałem pękniętą torbkę stawową w lewym kolanie, w prawym lekarz stwierdził chondromalację. 5 zwykłych przysiadów sprawiało ból, taki że ledwo je robiłem. Dziś po odpowiednim przygotowaniu kolana potrafię zrobić pistolet do siedziska krzesła. Nie napisałem tego aby się pochwalić, ale aby pokazać Ci, że każdy kiedyś zaczynał, każdy miał pod górkę. Efekty treningów zależą głównie od determinacji, systematyczności i konsekwencji.

 

To, że teraz masz słabsze ręce nie oznacza, że po 6 miesiącach rzetelnych treningów też tak będzie. Jeżeli teraz założysz, że nie dasz rady to na pewno nie dasz rady bo nawet nie zaczniesz. Dopóki czegoś nie spróbujesz nie będziesz wiedział, że nie możesz tego zrobić. A może np. jesteś przyszłym mistrzem świata we wspinaczce. Ale tak nie będzie bo przecież masz słabe ręce i nie zaczniesz się wspinać. Nie stawiaj się się od razu na przegranej pozycji bo wtedy na pewno przegrasz.


Użytkownik eragon3d edytował ten post 10 października 2015 - 19:14

  • 1




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych