Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Dieta 3 daniowa co wy na to?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1
Zmotywowany

Zmotywowany

    Member

  • Użytkownik
  • 21 postów
  • LokalizacjaKraków
Siemaneczko :) mam następujący problem bardzo ciężko będzie mi stosować diete 7 daniową ze względu na prace (7-22) a po zatym mam bardzo mały fundusz 300-400 zł i tu rodzi się moje pytanie ile trace robiąc diete 3 daniową zamiast 7 daniowej jeśli macie pomysł na rozwiązanie problemu bez utraty diety 7 daniowej prosze o propozycje praca to w sumię nie problem od czego mamy plastikowe pojemniki :) z góry dzięki za pomoc :) i ewentualnie prosił bym o polecenie tanich produktów by te 300-400 zł starczyło
  • 0

#2
SW96

SW96

    Sportowa rutyna, która cieszy ponad wszystko!

  • Bywalec
  • 643 postów
  • LokalizacjaŁódzkie

Witaj, jakie 7 dań? Nie znam chyba nikogo, kto by jadł 7 razy dziennie i sam sobie te posiłki przyrządzał. 5-6 razy to max. Nie widzę żadnego problemu w jedzeniu 3 razy dziennie, jeśli w tych posiłkach będzie wszystkie czego potrzebujesz i ilość kalorii w zależności od Twojego celu, czyli masa lub redukcja. Osobiście muszę jeść rano, przed treningiem, po i coś na noc, więc 4 posiłki to jest minimum, ale jeśli te Twoje 3 posiłki będą konkretne to będzie git.


  • 1

Sprawność/funkcjonalność/moc/siła/wytrzymałość/mobilność > wygląd

Mięśnie są niczym jeśli nie mają użytku poza siłownią.

Ważny jest sposób w jaki budujesz swoje ciało i co potrafisz z nim zrobić.
 
 
 

#3
Zmotywowany

Zmotywowany

    Member

  • Użytkownik
  • 21 postów
  • LokalizacjaKraków

Dzięki wielkie najlepsze forum jakie znam :) bardzo pomocne :) 


  • 0

#4
SW96

SW96

    Sportowa rutyna, która cieszy ponad wszystko!

  • Bywalec
  • 643 postów
  • LokalizacjaŁódzkie

Rozłóż je sobie tylko dobrze w czasie, żebyś dostarczał energii z każdego posiłku wtedy kiedy potrzebujesz. Najlepiej rano, przed treningiem i po, tak mi się wydaje. Co do produktów to:

-ryż brązowy

-kasza gryczana, jaglana, jęczmienna

-płatki owsiane

-jajka, twaróg chudy, mleko chude może być

-owoce, warzywa, wiadomo tego jest cała masa

-z mięsa to pierś z kurczaka albo tańsze podroby, np. wątróbka

-jakieś wafle ryżowe do nabijania węgli

-przyprawy, kakao, itd.

Musisz sprawdzić jak te 3 posiłki będą wyglądały jeżeli chodzi o wielkość i czy dostarczają Ci wszystkiego co potrzebujesz, z jakich produktów się składają i ile dziennie na te produkty wydasz.


  • 2

Sprawność/funkcjonalność/moc/siła/wytrzymałość/mobilność > wygląd

Mięśnie są niczym jeśli nie mają użytku poza siłownią.

Ważny jest sposób w jaki budujesz swoje ciało i co potrafisz z nim zrobić.
 
 
 

#5
MarekBania92

MarekBania92

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 72 postów
  • LokalizacjaJZ represent
Ja dodam od siebie masło olej kokosowy lniany rzepakowy oliwa z oliwek orzechy czy masła orzechowe awokado ziarna słonecznika nasiona chia itp. Ogółem tłuszcze sa ważne i nie można o nich zapominać bo gospodarka hormonalna sie pokićka i moze być niewesoło. Ja np mleka unikam bo estrogeny mi nie potrzebne wole maślankę czy kefir.
  • 1

#6
hewitt

hewitt

    Member

  • Użytkownik
  • 23 postów

Z produktów węglowodanowych polecam sprawdzić jakieś rzeczy strączkowe (groch, soczewica itp). Są to produkty małe objętościowo i bardzo długo się trawią, więc jak dla mnie idealne na system trzech/dwóch posiłków. Jeszcze lepsza opcja to łączenie ich z kaszami/ryżem, bo wtedy profile aminokwasów się uzupełniają i mamy pełnowartościowe białko. Do tego wieprzowina - najtańsze i najlepsze mięso jako źródło białka i tłuszczu. Warzywa mrożone z biedronki (najtańsza i najwygodniejsza opcja). Sprawdź sobie coś takiego na obiad. :)


  • 1

#7
squirrellion

squirrellion

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 177 postów

Jeśli masz tak długą pracę a do 400 zł musisz się zmieścić, polecam dietę ketogeniczną.. nie ważne kiedy zjesz, zawsze energii będzie..Ja mam podobnie jak Ty, 400 zł na miesiąc styka, a jak trafisz na promocje to jest bomba :D


  • 1

#8
Gromowładny

Gromowładny

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 168 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Jak dla mnie jedzenie tylko trzy razy w ciągu dnia to trochę za mało. Jeżeli pracujesz przez 15 godzin dziennie to w trakcie pracy zjesz tylko jeden posiłek? Wydaje mi się, że powinieneś mieć przynajmniej 3 przerwy, a w tym jedna dłuższa. Wtedy mógłbyś jeść przed wyjściem do pracy, 3x w pracy i jeszcze po niej. W sumie 5 posiłków. 


  • 1

#9
Zmotywowany

Zmotywowany

    Member

  • Użytkownik
  • 21 postów
  • LokalizacjaKraków

Wiesz pracuje na parkingu mam przerwę całą prace tylko nie ma gdzie zrobić jeść :) moja praca polega na siedzeniu dlatego w ciągu roku przytyłem ponad 15 kilo i trzeba coś z tym zrobić dlatego dieta będzie bardziej redukcyjna niż masowa :D


  • 0

#10
Dom1nus

Dom1nus

    Padre

  • Moderator Fanpage
  • 223 postów
  • LokalizacjaKielce

Nie istotne jest ile posiłków zjemy, według mnie głupotą jest jedzenie posiłków o ustalonej porze dnia. Najlepiej jeść wtedy gdy czujemy, że nam się chce, lecz nie należy się głodzić. Tak więc 3 posiłki dziennie są jak najbardziej okej pod warunkiem, że każdy posiłek będzie dostarczał odpowiednią liczbę składników odżywczych. ;) Więc się nie przejmuj czy zjesz 3 czy 5 posiłków. Prosty przykład: musisz dostarczyć organizmowi 2100 kcal, możesz to rozłożyć na 3 posiłki po 700kcal, 6 posiłków po 350kcal lub 9 posiłków po 235kcal. Nieważne ile zjesz posiłków dostarczysz organizmowi taką samą ilość kalorii. Tylko warto zauważyć, że po posiłku 200-300kcal nie odczujemy sytości przez co najprawdopodobniej będziemy podjadać co nam da nadwyżkę kaloryczną. Najlepiej zjeść 3-4 syte posiłki po których nie będziemy głodni i koniec problemu ;)


  • 2




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych