Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Metabolizm - co to jest? jak podkręcić?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#21
Salute!

Salute!

    Salute!

  • Zasłużony
  • 1 391 postów

Moge ci przytoczyc cytaty z wielce naukowej ksiazki Maxa Burgera - "Biormorfoza i jej znaczenie w procesie starzenia się i stanach chorobowych" wydanej przez PZWL.

Stoi tam wyraznie, np ze Kirgizowie z okolic Omska, spozywajac zbyt wiele bialka w wieku 30 lat przedwczesnie sie starzeli/

 

Rozumiesz teraz takie badania naukowe? Czy tez moze lepiej rozumiesz te nowe badania sponsorowane przez przemysl suplementacyjny gdzie ktos wmawia, ze jednak trzeba zrec 2g/kg albo i wiecej, i to najlepiej co 2-3 godziny, zeby "poziom aminokwasow nie spadl".

 

Badania badaniami ale oprocz tego w dzisiejszej dzungli informacyjnej trzeba umiec sie poruszac, wiec zlap jakas ksiazke od biologii, fizjologii i biochemii, zebys mogl na biezaco sprawdzac prawdziwosc tych informacji z nauka i je rewidowac. Bo inaczej bedziesz slepo wierzyl kazdemu badaniu na kazdy temat a 90% z nich dzisiaj jest sponsorowane.

 

Tutaj masz ciekawa galerie facetow, ktorzy szamali duzo bialeczka, zobacz w jakim wieku poumierali. A przeciez byli tacy fajni....

http://www.ilovebody...ycie-w-czolowce


Użytkownik Salute! edytował ten post 16 października 2015 - 08:35

  • 1

#22
Neo

Neo

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 42 postów

Mógłbyś polecić jakąś konkretną pozycję z zakresu biologii, fizjologii i biochemii ? Chętnie przeczytam.

 

Jeśli chodzi o przykład który podałeś o Kirgizach to musiałbym przeczytać całe opracowanie (badanie naukowe?). Same badania często są sponsorowane przez firmy produkujące suplementy, co niekoniecznie znaczy, że są niemiarodajne. Polecam Ci poczytać czasem całe badania, interpretacja czy jakiś skrawek wyniku użyty potem w reklamie może być mylący czy wyjęty z kontekstu, ale jeśli sami przeanalizujemy dane to mamy bardzo miarodajne źródło informacji.

 

Co do ilości białka to dla osób chcących zbudować masę mięśniową czy zrzucić tłuszcz zachowując jak najwięcej mięśni prawdopodobnie wystarczy 1.6g/kg, a nawet mniej, jest pewien rozrzut w tych badaniach dlatego zazwyczaj podaje się te 2g/ kg jako bezpieczny numer.

 

Jest to sporo więcej niż w diecie przeciętnego Polaka, ale nie są to jakieś astronomiczne ilości. Wspomniałeś o 100 jajkach tygodniowo co daje ponad 100g białka dziennie, zakładam, że jesz do tego jakieś mięsa, nabiał, myślę, że spokojnie wyrabiasz te 2g / kg.

 

Co do starzenia się to diety niskokaloryczne, bardzo często oparte na warzywach i owocach są powiązane z dłuższym życiem. Wyższa ilość białka nie jest potrzebna do utrzymania procesów życiowych i zdrowia, ale przy budowie mięśni już tak.

 

Jeśli chodzi o zdjęcia to sterydy, anaboliki itd przyczyniły się do ich stanu zdrowia, poza tym wątpię żeby jedli taką ilość białka jak ja wspomniałem - będąc na dopingu zwiększa się w nienaturalny sposób syntezę aminokwasów dlatego te osoby jedzą astronomiczne ilości białek co kilka godzin. Dla osób chcących w naturalny sposób poprawić swoją sylwetkę takie ilości absolutnie nie są potrzebne i prawdopodobnie mają szkodliwy wpływ na organizm.

 

To jak często jemy też zostało rozdmuchane w artykułach i forach przez przykłady diet osób na dopingu. Ilość i czas posiłków nie ma znaczenia, dla sylwetki ważna jest kaloryczność diety i podział B/ W/ T, a jeśli do tego zależy nam na zdrowiu to będziemy patrzeć na to z jakich produktów czerpiemy te składniki oraz na witaminy i minerały.


Użytkownik Neo edytował ten post 16 października 2015 - 19:59

  • 0

#23
Salute!

Salute!

    Salute!

  • Zasłużony
  • 1 391 postów

Mógłbyś polecić jakąś konkretną pozycję z zakresu biologii, fizjologii i biochemii ? Chętnie przeczytam.
 
Jeśli chodzi o przykład który podałeś o Kirgizach to musiałbym przeczytać całe opracowanie (badanie naukowe?).

Podalem przeciez, Max Burger "Biormorfoza i jej znaczenie w procesie starzenia się i stanach chorobowych" PZWL.(Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich)
Cale 710 stron tak naukowego jezyka, ze trzeba miec biochemie pod reka i google, bo naukowa nomenklatura brzmi jak jezyk obcy. Wszystko tak naukowe jak sie tylko da.
Powodzenia, bo to bardzo trudna i dosc nieprzyjemna ksiazka :)


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych