Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Barki do flagi i ćwiczenia na mobilność nadgarstków


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1
Dipsiarz

Dipsiarz

    Pracuj ciężko w ciszy, niech efekty robią hałas!

  • Bywalec
  • 586 postów

Siemka:) jak robię flagę (takie 3/4 pełnej flagi potrafię) to czuję ból barku ręki podciągającej ( tej na górze) nie zależnie która to ręka, sądzę, że to znak, że muszę jakoś przygotować lepiej barki ( bark ręki odpychającej nigdy mnie nie boli) robię HSPU, dipy, pike pushups, archer pushups ale tutaj chyba potrzeba czegoś więcej, zastanawiam się nad archer pullups.. to dobre ćwiczenie, które pozwoli mi lepiej przygotować barki do pracy w tej pozycji? Jakie jeszcze byście ćwiczenia mi doradzili? druga sprawa to prośba.. na forum wielokrotnie był wstawiany taki filmik z rozciąganiem na poprawę mobilności nadgarstków, podrzuci ktoś?:)


  • 0

#2
Ricko

Ricko

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 225 postów
  • LokalizacjaMarki

Jeśli chodzi o barki to chyba robisz wszystko co trzeba, możesz ewentualnie zwiększyć zakres w dipach lub robiąc pike pu, a może challenge zwisów od Ido :)

 

Nie wiem o który filmik Ci chodzi ale ja korzystam z tych ćwiczeń:  i nie mam problemów z nadgarstkami, a staję rękach prawie codziennie.


  • 1

#3
Justy^a

Justy^a

    Advanced Member

  • Instruktor

  • 1 013 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Kwalifikacje:Trener Personalny

Łap:

 

 

BTW, Dipsiarz,Ty stosujesz jakąś periodyzację? A flagę najlepiej nagrać i wrzucić do oceny, może chodzi o ułożenie barku.


  • 1

#4
Dipsiarz

Dipsiarz

    Pracuj ciężko w ciszy, niech efekty robią hałas!

  • Bywalec
  • 586 postów

Nadgarstki od stania na rękach mnie nie bolą ani od niczego, ale czuję, że ogólnie mam za słabo rozciągnięte i słabe przez to bo nie mogę wykonać tuck planche mając palce skierowane do przodu... 

Periodyzację ? A co to takiego ? :D Wybacz, ale nie operuję jeszcze tak trudnymi słowami:P Flagę ćwiczę ogólnie raz w tygodniu tak dodatkowo w postaci po prostu prób robienia flagi/ robienia flagi z podkurczonymi nogami:) Na razie nie robię tego na pionowej rurce obiema rękoma, tylko górna wisi na drążku a dolna podpiera się o rurkę (ćwiczę na trzepaku) Bark górnej ręki jest tak jakby rozciągnięty i za razem napięty, i dlatego to takie niemiłe uczucie przypominające ból :D


  • 0

#5
Justy^a

Justy^a

    Advanced Member

  • Instruktor

  • 1 013 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Kwalifikacje:Trener Personalny

Mogę się niestety tylko domyślać jakie to uczucie :)

 

Jeśli chodzi o periodyzację, to jest to po prostu planowanie serii treningów w czasie z uwzględnieniem przerw na regenerację...

 

Wiedzę, że masz plany, wizję, ciśniesz jak szatan, ale bez mądrego planowania te pobolewania i dyskomfort pojawiający się podczas ćwiczeń będą powracać coraz częściej i w większym nasileniu, a w końcu doprowadzą do kontuzji i wyłączą z treningów na kilka miesięcy. No po prostu się martwię o ciebie :D

 

Proponuję Ci bardziej profesjonalne podejście do trenowania, które z pewnością zaprowadzi Cię dalej, niż to, co robisz teraz.

 

http://wspinanie.pl/...yzacja-liniowa/

 

Sorry że się wbijam z butami, ale już zbyt wiele osób zniknęło z forum przez takie trenowanie "na pałę". Są też tacy, co pojawili się po kontuzjach i muszą zaczynać wszystko od nowa. Jesteśmy amatorami, nie zawodowcami, więc nie mamy profesjonalnej opieki i tym bardziej musimy sami dbać o siebie. Żeby za kilka lat nie stękać przy wiązaniu sznurówek.

 

Pzdr


  • 1

#6
Boski

Boski

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 320 postów
jest więcej modeli periodyzacji, teź są na wspinanie.pl. Liniowa obecnie jest rzadko stosowana i krytykowana. Ogólnie pan Sas-Nowosielski pisze bardzo ciekawe artykuły i książki, warto poczytać.
  • 1
“Absorb what is useful, Discard what is not, Add what is uniquely your own.”

-Bruce Lee


#7
Dipsiarz

Dipsiarz

    Pracuj ciężko w ciszy, niech efekty robią hałas!

  • Bywalec
  • 586 postów

Justy^a, to nie jest typ bólu prowadzący do kontuzji bo w innych ruchach mnie to nie boli, tylko po prostu to tak jak by mięsień był za bardzo rozciągany uczucie porównywalne jakby ktoś podczepił 20 kg i kazał wisieć na jednej ręce z rozluźnionym barkiem czyli w luźnym zwisie ... Jeśli chodzi o całokształt moich treningów, to sądzę, że są dobre bo
 
pn-plecy, nogi, biceps z naciskiem na mięśnie najszersze grzbietu i biceps
wt-klatka barki z naciskiem na barki
śr- brzuch nogi z naciskiem na nogi
czw- plecy biceps z naciskiem na prostowniki grzbietu, i ogólnie bardziej plecy
Pt- klatka, barki, z naciskiem na klatkę
sob- nogi, brzuch z naciskiem na brzuch
niedz. przerwa

Plan obmyśliłem tak, aby trenując 2 razy w tyg. daną partię np nogi, brzuch na jednym treningu bardziej angażować brzuch a na drugim nogi, tak aby po prostu nie przeciążać mięśni i dać im czas na regenerację:) generalnie kontuzji dostaje bardzo rzadko, za zwyczaj po treningach NIE bolą mnie mięśnie przez następne dni. Czasem dostaje kontuzji typu naciągnięcie mięśnia ale to bardzo rzadko :)

Myślę też, że przyzwyczaiłem mój organizm do takich treningów, i nie jest to bezmyślne ćwiczenie, wbrew pozorom naprawdę dużo nad tym wszystkim myślałem:) Nie mniej jednak dziękuję za artykuł i zaraz z chęcią go przeczytam:)


  • 0

#8
HYBRYDO

HYBRYDO

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 214 postów

ja stosuję periodyzację nieliniową i jestem mega zadowolony. Zajrzyj jak coś do mojego dziennika :)


  • 1

#9
Bejek

Bejek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 145 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Konrad jeżeli chodzi o ból w barkach może być taka sytuacja, że za słabo wypychasz ciało ręką dolną a więc górna musi nadrabiać i mocniej ciągnąć i może Cie przez to boleć, to tylko moje założenie, w cale tak nie musi być. Jeżeli chodzi o barki, nadgarstki, to rozciągaj je, o tym to chyba Ci nie muszę podpowiadać, a jeżeli chodzi o ćwiczenia pod barki, to wszelkie hspu, pompki, dipy z zejściem jak najniżej wtedy barki przejmują część pracy. Na moje oko po prostu jesteś jeszcze za słaby i się katujesz, jedni są przygotowani, drudzy nie, zostaw na razie flagę i rób bazę i za miesiąc, dwa wróć do niej to zanotujesz progres tak jak ja dzięki Twojemu planowi na podciąganie, oby :P Powodzenia! :)


  • 1

#10
Dipsiarz

Dipsiarz

    Pracuj ciężko w ciszy, niech efekty robią hałas!

  • Bywalec
  • 586 postów

Moim zdaniem do flagi jestem już odpowiednio przygotowany, pod względem bazy bo 22 podciągnięcia, 75 pompek, 30 dipów, 23 wznosy prostych nóg do drążka, 21 wycieraczek ( to są maxy) stanowi moim zdaniem odpowiednią bazę do tego elementu, nadal trenuję bazę, a flagę dorzucam dodatkowo, może pozycję mam złą... nie wiem, pokombinuję może ze zdjęciem jakimś i ocenicie :D


  • 0

#11
Bejek

Bejek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 145 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Ty nie patrz pod kątem ilości tylko czasu, poświęć jeszcze trochę czasu na bazę do 3,4 miechów, tak żeby zajmowała 90% treningu a 10% to kolejne elementy, po 4 miechach zmieniasz np. 40% bazy 60% elementów ;p


  • 0

#12
Boski

Boski

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 320 postów
pod flage warto robić też hspu. Jeśli flagę ćwiczysz na początku treningu to możliwe, że jesteś za słabo rozgrzany w obręczy barkowej.
  • 0
“Absorb what is useful, Discard what is not, Add what is uniquely your own.”

-Bruce Lee


#13
Dipsiarz

Dipsiarz

    Pracuj ciężko w ciszy, niech efekty robią hałas!

  • Bywalec
  • 586 postów

Bejek, mnie satysfakcjonuje mój trening, i ogólnie wolę "basic workout" zamiast treningu pod konkretny element, do L sita i V sita doszedłem przez jakby smarowanie gwintów i podobnie idę teraz z flagą, brakuje mi jakieś 30 cm do pełnego poziomu flagi, flagę kuczną robię już normalnie. Flagę wykonuję na drabinkach i tak się zastanawiam.. że może za szeroko ręce biorę ... i przez to ten bark pobolewa.. Flagę ćwiczę zazwyczaj po treningu siłowym, częściowo to traktując jako formę rozciągania :))


  • 0

#14
Dipsiarz

Dipsiarz

    Pracuj ciężko w ciszy, niech efekty robią hałas!

  • Bywalec
  • 586 postów

Niestety z fotą będzie problem, bo najzwyczajniej w świecie niema mi kto zrobić.. Dziś trochę trenowałem tą flagę na trzepaku, trochę zwisów w ustawieniu rąk do flagi i robiłem jeszcze tak, że zarzucałem nogi na drążek trzepaka i próbowałem się opuszczać, w sumie nie było to takie złe, co myślicie o czymś w rodzaju "inverted hang" tylko, że we fladze? Bo wydaje się to być spoko opcją, na pełnej fladze lecę dosyć szybko w dół, ale kuczną udaje mi się przytrzymać przez 3-4 s Podejrzewam, że robię błąd w pozycji, przyznam, że nie wygodnie mi jest robić flagę z brzuchem w górę, wolę całkowicie poziomą, bo na tej z brzuchem w górę ( podobnie jak front lever ale flaga xD) nie wygodnie mi trzymać rękę odpychającą. Kolejna sprawa, nie mogę unieść normalnie flagi kucznej od ziemi bo buja mną, tylko z rozmachu się udaje jak już ... jak wypchnę klatkę do przodu to czuję taki trochę dyskomfort, nie ból, tylko tyle, że nie wygodnie .. też tak macie? Co prawda jestem długi (185cm wzrostu 85 kg wagi) ale myślę, że coś robię źle technicznie ... Są jakieś detale na które warto zwrócić uwagę? Na drabinkach lepiej mi idzie i to dużo lepiej.. takie 3/4 pełnej flagi wtedy robię i na drabinkach mną nie buja.. Po powrocie do domu ćwiczę to na trzepaku więc wiecie.. jedna ręka na drążek, druga na słupek, ręka na drążku jak najbardziej w stronę słupka, ale czy to się nadaje do ćwiczenia flagi ?


  • 0

#15
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
Dipsiarz, video tez mozesz nagrac, jesli masz aparat badz smartphon kwestia odpowiedniego ustawienia go nie przewrócił sie ;)

Wysłane z mojego SM-G360F przy użyciu Tapatalka
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych