Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Training Mask


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1
Effx03

Effx03

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 85 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Co o tym sądzicie?
http://trainingmask.pl/758-2/

Opłaca się zainwestować? Pod kalistenike może bardzo się nie przyda ale pod sztuki walki, jak sądzicie?


  • 0

"Jesteśmy tym o co walczymy i tym czym żyjemy,

Nie zawsze tym kim chcemy być i tym za co zginiemy,
Każdą przelaną kroplą krwi w imię naszej idei,
Jeśli nie wywalczymy, nie mamy nic, nie istniejemy."


#2
llewyl

llewyl

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 75 postów

Jak masz siano to czemu nie,fajnie jakby ktos z forum przetestowal i podzielil sie opiniami.


  • 0

#3
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
Pewnie, że warto. Dużo pewnie ci to da. Dużo pozytywnych opinii można nazbierać.

Pod mma czy boks etc będzie dobre. Pod bieganie również. Widziałem jak Rupp Gallen biegł z tą maską na zawodach na bieżni.

Jest na moim celowniku :)

Wysłane z mojego SM-G360F przy użyciu Tapatalka
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#4
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp

Zanim zainwestujesz kasę w gadżety zmuś organizm do oddychania tylko nosem podczas interwałów. Przez nos jesteśmy w stanie dostarczyć mniejszą ilość powietrza do płuc niż przez usta w tym samym czasie. Oddychając tylko przez nos zmuszasz organizm do konieczności wydajniejszego wykorzystania ograniczonego tlenu.

 

Z drugiej strony idzie zima. Nikt głupio nie będzie na Ciebie patrzył jeśli trening wykonasz w "chuście" lub kominiarce. Wtedy wystarczy na wysokości ust dołożyć dwie chusteczki z materiału i również masz ograniczoną ilość powietrza wdychanego przez usta.

 

Oczywiście maska fajnie wygląda, wstawili fajne zdjęcia. Ale tak jak Wade i Tsatsoulin pisał i parafrazując ich słowa, nie sprzęt czyni nas sprawnym i zdrowym. Gadżety nie sprawią, że "magicznie" coś się wydarzy. 

 

Wydałbym pieniądze na taki sprzęt tylko pod warunkiem zarabiania kroci i zastanawiania się na co je wydać. Są lepsze wydatki :)


  • 3

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#5
Effx03

Effx03

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 85 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Odświeżam trochę.

 

Na allegro chodzą po 150zł

http://allegro.pl/el...5804857922.html

 

A na zagranicznych stronach po 20 USD - 80zł + darmowy transport statkiem

 

http://www.aliexpres...archweb201560_7

 

Za taką cenę myślę, że warto spróbować.


  • 0

"Jesteśmy tym o co walczymy i tym czym żyjemy,

Nie zawsze tym kim chcemy być i tym za co zginiemy,
Każdą przelaną kroplą krwi w imię naszej idei,
Jeśli nie wywalczymy, nie mamy nic, nie istniejemy."


#6
majlo

majlo

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 200 postów
Ja kupowałem z Chin za 30$. Polecam. Wydolność znacznie sie poprawia gdy używamy maski
  • 0

#7
Struc

Struc

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 348 postów
  • LokalizacjaKraków

Myślę jednak, że to nie od maski podnosi się wydolność, tylko od rodzaju treningu :)

 

Oglądam sporo treningów, wielu rożnych czołowych sportowców - od mma po biegaczy długodystansowych i nie widziałem nigdzie masek.

 

Widziałem jedynie na filmikach komercyjnych.

 

Nie wiem, być może trochę to działa, ale wydaje mi się, że skuteczniejszego sposobu na podniesienie wydolności, jak trening w naturalnych, dedykowanych dla danego sportu warunkach jest najskuteczniejszy.

 

Ale jak ktoś kupi i opisze swoje postępy to chętnie poczytam.


  • 0

...


#8
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

Bo czołowi sportowcy zamiast maski po prostu jadą na zgrupowanie na 3000m npm xD


  • 2

#9
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
Bo czołowi sportowcy zamiast maski po prostu jadą na zgrupowanie na 3000m npm xD


Dokładnie, nie kazdego stac na wyjazd w góry, bądź brakuje czasu na wyjazd.

Tutaj nie chodzi o rodzaj treningu tylko o brak natlenienia organizmu przez trudniejsze oddychanie.

Ja widziałem jak Rupp w jakichś ważnych zawodach w USA na bieżni biegł 10km, pierwsze bodajże 5km w masce, potem ja zdjął i tak wygrał oczywiście.

Wysłane z mojego SM-T113 przy użyciu Tapatalka
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#10
arby

arby

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 89 postów

Miałem wątpliwości, czy taka maska to to samo co trening na wysokości. I słusznie: http://mudfireandbar...le-i-mean-fail/

W skrócie:

- na dużej wysokości powietrze jest rozrzedzone, organizm się dostosowuje zwiększając ilość krwinek i lepiej magazynując tlen w mięśniach,

- na zwykłej wysokości, ale w masce, powietrze ma normalną gęstość, ale zwiększa się opór przy oddychaniu. Nie da to tego efektu co przebywanie w górach, za to może wzmocnić mięśnie oddechowe.

Więc niekoniecznie bezużyteczne, ale efekt jest inny niż reklamowany.


  • 0

#11
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
Noo, wreszcie, paczuszka doszla z Anglii, jeszcze nie otwieralem, jutro badz pojutrze sprawdze jak z tym sie trenuje.

Chyba ktos na tym forum trenuje z ta maska od dluzszego czasu i moglby cos o niej wiecej napisac. Jesli nie, to moze za 3-6 miesięcy cos naskrobię. xD

Wysłane z mojego SM-G360F przy użyciu Tapatalka
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#12
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
Podniecajaca reklama xD
https://youtu.be/G6ZGAqHecM0

Wysłane z mojego SM-G360F przy użyciu Tapatalka
  • 1

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#13
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
W poniedziałek zrobiłem trening hiit z tą maska, pierwszy raz od dłuższego czasu nie robiąc nic intensywnego, prócz biegania w strefie tlenowej i mieszanej oraz interwaly maksymalnie na prędkości 10km i na najniższej wysokości czyli 3 000 ft, przebiezki 100m zacząłem biegać już na 6 000 ft, dłuższe wolne wybieganiu również na 6 000 ft.

Dziś pierwszy raz zrobiłem cross fit w tej masce na 3 000 ft, i o dziwo byłem w znakomitej formie. Rozdzieralem każdego xD

Jestem zadowolony z zakupu. Naprawdę ciężko w niej się trenuję. Później mógłbym napisać co się dokładnie poprawiło po zdjęciu tej maski.

Na razie trenuję zawsze w tej masce. Czasami robię przerwę od tej maski aby płuca odpoczely, wtedy biega się bardziej na luzie i mniej się męczę biegnąc ta sama prędkością co kiedyś nie mając maski.

Denerwuje mnie to, jak trzeba się podrapać np po nosie bądź z nosa cieknie, to się nie zrobi tego bez zdjęcia jej, tak samo nie można się napić czy wziąć zela.

Oraz zauważyłem że zaczęła mi spadać z głowy, tam dodatkowo jest opaska aby na głowę zaczepić, na początku biegałem bez niej, było wszystko w porządku, ale potem zaczepilem ten pasek i jest cool xD

I jeszcze jedna sprawa tak sapalem ze ta maska chodziła mi przód tył i mało co mi nie spadla/zjechala z twarzy, musiałem poprawić. To bodajże było na prędkości 10km i dłuższy interwaly.

Jeszcze na boks/muay thaï nie testowałem.

Wysłane z mojego SM-T113 przy użyciu Tapatalka
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#14
Salute!

Salute!

    Salute!

  • Zasłużony
  • 1 391 postów

Cos sensownego na temat masek

http://evidencebf.bl...az-wieksza.html


  • 0

#15
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
Cos sensownego na temat masek
http://evidencebf.bl...az-wieksza.html


No interesujace, ciekaw jestem badan na temat maski.

Wiedzialem, ze to nie stymuluje warunkow górskich, aby to zrobic, trzeba byc w gorach i tyle.

Ale chociaz magia placebo jako tako działa.

Wysłane z mojego SM-G360F przy użyciu Tapatalka
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#16
Salute!

Salute!

    Salute!

  • Zasłużony
  • 1 391 postów

Kolejny biznes z dziedziny fitness, ktos obserwuje trendy i szuka zysku, w sumie nic nowego ani dziwnego.


  • 0

#17
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Bardziej skupiłbym się na oddychaniu przez nos lub podkręceniu tempa interwałów zamiast kupowaniu tej maski. Oczywiście wyjazdy w góry też jak najbardziej są wskazane, tyle że nie każdy może sobie na to pozwolić. Osobiście nie widziałem zbyt dużej ilości osób ćwiczących w tych maskach.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#18
Salute!

Salute!

    Salute!

  • Zasłużony
  • 1 391 postów

Warto dodac, ze wstrzymywanie oddechu jest jedna z naturalnych metod zakwaszania organizmu, cos czego wielu tutaj chce uniknac i je "zdrowe" odkwaszajace suplementy.


  • 0

#19
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
Warto dodac, ze wstrzymywanie oddechu jest jedna z naturalnych metod zakwaszania organizmu, cos czego wielu tutaj chce uniknac i je "zdrowe" odkwaszajace suplementy.


Chodzi zapewne o training apnea.

Wysłane z mojego SM-G360F przy użyciu Tapatalka
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#20
Ambu

Ambu

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 201 postów

Odświeżę trochę temat. Maska oprócz rzekomego efektu zwiększenia wydolności treningu zyskała ostatnio nowy motyw: filtrowanie smogu.

Cóż, jakby nie patrzeć, różnica w jakości powietrza wdychając przez maskę jest zdecydowanie odczuwalna. Powietrze jest miliard razy lepsze, nie ma w nim już takiego smrodu.

Cóż, myślę, że przynajmniej na ten okres zimowy chyba warto się zaopatrzyć. Zwłaszcza, dla osób, które trenują na dworze, ale również dla tych, którzy chcą po prostu zadbać o swoje płuca chodząc po mieście. Co o tym myślicie?


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych