Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Co to za sztuka walki?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1
Dipsiarz

Dipsiarz

    Pracuj ciężko w ciszy, niech efekty robią hałas!

  • Bywalec
  • 586 postów

Siemanko, natrafiłem na filmik Drużyny mistrzów z piosenką "Wierz w siebie" i zaciekawił mnie fragment 2.10 - 2.18 To jakaś sztuka walki? Bo koleś nie blokuje typowo ciosów jak w boksie czy innych tego typu sztukach walki tylko je paruje bardziej męcząc przeciwnika. Przekopałem już jutuby i inne i nigdzie nie znalazłem niczego podobnego, a spodobało mi się to :P 


  • 0

#2
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów

Może by tak łaskawie owy filmik wrzucić?

 

 

To?

Wygląda na jakiś patent występujący w kungfu (i pewnie wielu innych sztukach walki - np. filipińskich).
Chi Sao, lepkie ręce, Wing Tsun - słowa klucze :-)

Może ktoś bardziej obeznany napisze coś więcej.


Użytkownik kano edytował ten post 05 września 2015 - 17:07

  • 1

Ja bym tu widział jeszcze tureckie wstawanie poparte ostrym wymachem !!! :D


#3
Dipsiarz

Dipsiarz

    Pracuj ciężko w ciszy, niech efekty robią hałas!

  • Bywalec
  • 586 postów

Wybacz, zakręcony dziś jestem ... miałem otwarte w drugiej karcie, jakoś się zamyśliłem i nie wstawiłem.. Też częściowo widziałem to w kung fu, trochę w aikido ale, żadnych konkretów.. bo to wlasnie widze ze jest zblizone do wing chun ale to nie to samo :P jeszcze będę szukał na ten temat, bo jednak wydaje się to mega przydatne i trening tego pozwala skracać czas reakcji :D Dzięki serdeczne! Może ktoś wie w ogóle z jakiego filmu jest teledysk? bo link w opisie do autora nie działa... 


Użytkownik Dipsiarz edytował ten post 05 września 2015 - 17:34

  • 0

#4
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
Ja bym stawiał na silat bądź coś z Tajlandii Czy Filipin

Widziałem wcześnie te video ale z innego video gdzie nie było piosenki tej, i chyba Polak gra tam

Wysłane z mojego SM-G360F przy użyciu Tapatalka
  • 1

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#5
Rokusho

Rokusho

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 53 postów

Ja bym stawiał na silat bądź coś z Tajlandii Czy Filipin

Widziałem wcześnie te video ale z innego video gdzie nie było piosenki tej, i chyba Polak gra tam

Wysłane z mojego SM-G360F przy użyciu Tapatalka

"Dawid Szatarski jest twórcą stylu walki zwanego SiKaYuth" Może wszyscy tam obecni to ćwiczą?


  • 1

Silniejszy bądź szybszy, krew rozmarz, pot wytrzyj.

 


#6
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów

Ciężko określiś styl/szkołę na podstawie jednej techniki (chyba, że to jakieś kozackie kopnięcie z capoeiry!).

Tzw. miękkie bloki, "łagodne wejście w kontakt", i jak to inaczej nazwać - pojawia się w różnych stylach czy systemach.

Powiem więcej - niektóre systemy prezentują dany element,a w zależności od nauczyciela jest on nauczany jak twardy lub miękki :-)


  • 1

Ja bym tu widział jeszcze tureckie wstawanie poparte ostrym wymachem !!! :D


#7
Dipsiarz

Dipsiarz

    Pracuj ciężko w ciszy, niech efekty robią hałas!

  • Bywalec
  • 586 postów

Spodobało mi się to parowanie ciosów bo po 1 jest skuteczne, po 2 szybkie, po 3 męczy przeciwnika, po 4 nie wytraca cię z pozycji ale wytrąca przeciwnika, po 5 nie wymaga zbytniego wkładu siły, po 6 współgra z prawami fizyki i jest efektowne. Kurcze czego chcieć więcej:D (Często biorę udział w jakiś pokazach więc staram się ciekawie się prezentować)
Miękkie bloki jak to ująłeś są lepsze bo męczy przeciwnika, ty nie obrywasz i dodatkowo masz więcej sytuacji by dobrze trafić. Ale nie określił bym tego jako "łagodne wejście w kontakt" tylko bardziej jako "walka na lajcie" xd w Chi sao jest łagodne wejście w kontakt :D Co do nauczyciela to się zgodzę :P w tym filmiku jest raczej na kozaku więc określiłbym go jako twardy xD ale Wing tsun jak oglądałem to nawet przy twardym nauczaniu praca rąk wygląda inaczej, tor ruchu łokci jest inny. Dlatego nie podpasowało mi to jakoś pod kung fu, po za tym ten koleś miał kieckę w poprzednich ujęciach podobną do tych co mają w aikido, ale tam głównie obalenia a nie parowanie i bloki :D

Edit: Znalazłem jak się nazywa ten typek :)) to Eskindir Tesfay szukam dalej co to za sztuka walki bo to chyba nie ta tego polaka.. :/ Ten gościu to też aktor :D napisałem do niego na facebooku i nawet mi odpisał! :D

Mieszanka silatu, wing chun i sztuk filipińskich :D no nic, będę trenował i kombinował, wszyscy dostali po repie chociaż dałbym i po 2 :D Dzięki pany :D...

"Hello Konrad, thank you for your kind words. Are talking about the training scene with Dawid Szatarski and me? I can't watch the video right now. What we did there is trapping...you can find trapping in philipio martial arts, wing chun, silat and other styles...what we did is a mixture of different styles...there is even some traditional muay thai and kung fu in there...hope my answer helped you. All the best my friend. Cheers, Eskindir"

 


Użytkownik Dipsiarz edytował ten post 05 września 2015 - 23:27

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych