Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Kalistenika po operacji kręgosłupa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1
naughtydog

naughtydog

    Brak

  • Użytkownik
  • 4 postów

Witam, jestem prawie 3 lata po operacji kręgosłupa na odcinku lędźwiowym, miałem usunięty kawałek uszkodzonego dysku, który uciekał na korzeń kulszowy. Po operacji przebyłem a właściwie jestem cały czas w trakcie rehabilitacji, która niestety będzie trwać do końca  mojego żywota.  Moja obecna rehabilitacja polega głównie na ćwiczeniach izometrycznych wzmacniających głębokie mięśnie, które wykonuję w domu, wcześniej pod okiem rehabilitanta obecnie spotykam się z nim w razie jakichś niepokojących objawów. Do czego zmierzam, powoli chciałbym wprowadzić ćwiczenia wzmacniające mięśnie mam na myśli ćwiczenia z kalisteniki. Oczywiście przed jakakolwiek decyzja muszę się skonsultować z fizjoterapeutą.

 

Czy jest ktoś na forum po operacji kręgosłupa i ma doświadczenie z ćwiczeniami z kalisteniki ?


  • 0

#2
Bejek

Bejek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 145 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Mój kolega miał też wypadek, coś z dyskami, nie wiem dokładnie zapytam się go i Ci powiem wszystko, on tez miał ciężką sprawę na prawdę a przychodził do parku kiedy ja trenowałem tu trochę powisiał czy coś (lekkie ćwiczenia) i  z czasem bardzo dużą poprawę widać.

Znaczy ćwiczenia izometryczne to oczywiście plank "deska" jak leżysz na boku jednym, drugim, czy normalnie zwrócony jesteś brzuchem do ziemi to ćwiczenia wzmocnia Ci brzuch a jeżeli chodzi o odcinek lędźwiowy to polecam deskę na dwóch krzesłach, na jednym opierasz nogi a na drugim opierasz plecy i robisz taki most zwodzony. Myślę , że te ćwiczenia są dobre, ale na wszelki wypadek popytaj fizjoterapety czy ludzi z forum, oni się znają na pewno :P


  • 1

#3
Justy^a

Justy^a

    Advanced Member

  • Instruktor

  • 1 013 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Kwalifikacje:Trener Personalny
Myślę, że trening siły/kalisteniki wyjdzie Ci na dobre, ale znajdź mądrego trenera "na żywo" przynajmniej na kilka pierwszych treningów. To inwestycja nie tylko w zdrowie, ale też w życie ; )
  • 2

#4
naughtydog

naughtydog

    Brak

  • Użytkownik
  • 4 postów

Dziękuję za cenne wskazówki. Jeśli chodzi o moje położenie na 100% nie ma u mnie placu do street workout, tak więc jestem skazany na własny sprzęt akurat dużo tego nie bo głównie drążek i wolna ściana na początek. Problem może być także z trenerem w najbliższej okolicy, ale za tym muszę się jeszcze dokładnie rozejrzeć. Do tej pory byłem skupiony na ogólnych ćwiczeniach izometrycznych przez co moja siła znacznie spadła. Jeśli chodzi o literaturę całą wiedzę będę opierał na "Skazany na ćwiczenia" moim zdaniem jest to dobra książka dla takiego świeżaka jak ja. Na tygodniu postaram się kontaktować z fizjo jaką będzie miał zdanie na ten temat, ale myślę że będzie na tak.


  • 0

#5
Justy^a

Justy^a

    Advanced Member

  • Instruktor

  • 1 013 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Kwalifikacje:Trener Personalny

Chodzi Ci o "Skazanego na trening"? Niektóre progresje z tej książki są dziwne... To świetny motywator, rewelacyjnie napisana, ale merytorycznie  bardzo słaba pozycja. Przepraszam z góry wyznawców Wade'a, ale to jest nie tylko moje zdanie.

 

Lepiej naucz się technik wysokiego napięcia z książek Tsatsuline'a i poćwicz sylwetki gimnastyczne - hollow body hold i arch body hold. Oczywiście trzeba do nich dochodzić stopniowo, stosując odpowiednie progresje. Twój rehabilitant na pewno Ci pokaże, jak.

 

Na początek podciągnięcie, pompka i przysiad - na tych prostych ćwiczeniach można jechać bardzo długo i zbudować silne podstawy, a wystarczy podłoga i drążek. I "oddech siły" ; )


  • 3

#6
naughtydog

naughtydog

    Brak

  • Użytkownik
  • 4 postów

Witam ponownie, mam pewien problem z górną budową pleców, między łopatkami są bardzo płaskie. Wydaje mi się, że przez to też pojawiają się bóle w odcinku piersiowym pomijam już zmiany w tym odcinku jakie już mam. Chcę się teraz skupić na zbudowaniu mięśni w tym rejonie bez nadmiernego wysiłku. Prosiłbym o jakieś rady jak wzmocnić mięśnie w okolicach łopatek aż do karku. Jakie zastosować ćwiczenia żeby sobie nie zaszkodzić. Z góry dziękuję. 


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych