Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

chrupiący kręgosłup i dziwny ból lędźwi.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1
Dipsiarz

Dipsiarz

    Pracuj ciężko w ciszy, niech efekty robią hałas!

  • Bywalec
  • 586 postów

Od pewnego czasu zastanawia mnie pewna rzecz... otóż dosyć często chrupie mi kręgosłup:P to nie boli ale jeśli się wygnę w tył bądź zrobie okrąg biodrami to chrupie i do dosyć głośno, trochę dziwne uczucie .. ma ktoś coś podobnego? nie jest to niepokojące? Druga sprawa to dziwny ból lędźwi, chociaż nie wiem czy można to nazwać jeszcze lędźwiami bo to trochę wyżej, jakieś 30 cm od biodra w górę tylko, że z tyłu, nie wiem czy to już nie zalicza się jako najszerszy grzbietu albo prostownik grzbietu bo boli niedaleko kręgosłupa. Ból nie jest jakoś nasilony czy coś tylko towarzyszy przy niektórych ruchach, po prostu pobolewa... boli przy skrętach tułowia, skłonach, wyprostach, trzymaniu ciała w napięciu, l-sicie i wznosach nóg, przy podciąganiu nie. Niepokoi mnie to, że zaczęło mnie to boleć w zeszłą sobotę jak zrobiłem wycieraczki, i podciągałem się w pon to zbytnio tego nie czułem ale we wt. już trochę tak, od wtorku nie ćwicze i nie widzę aby ból jakoś zmalał.. miał ktoś coś podobnego? co radzicie prócz przerwy?


  • 0

#2
Postaw na siebie

Postaw na siebie

    Member

  • Użytkownik
  • 21 postów

Witam.

 

A nie drętwieją tobie nogi jak leżysz lub stoisz?,

jak boli cie przy wznosach nóg i wyprostach itp, a nie boli ciebie przy podciąganiu to myślę ze to dysk ale nie jestem pewien w 100%, może ćwiczyłeś wcześniej na siłowni, lub masz prace siedzącą.

najlepiej polecał bym iść do lekarza. Pozdrawiam.


Użytkownik Damian Dardzinski edytował ten post 29 sierpnia 2015 - 19:55

  • 1

#3
Dipsiarz

Dipsiarz

    Pracuj ciężko w ciszy, niech efekty robią hałas!

  • Bywalec
  • 586 postów

drętwieją czasem jak za długo siedzę przy kompie i są w kiepskiej pozycji ale to raczej normalne... myślę, że to raczej nie dysk bo mam 17 lat, a na siłowni ćwiczyłem wcześniej pół roku ale raczej bez ćwiczeń obciążających kręgosłup.


  • 0

#4
Chors

Chors

    Ad Astra

  • Bywalec
  • 354 postów
  • LokalizacjaPrawie Tatra

Sądzę, że powinieneś na pierwszy ogień zasięgnąć porady specjalisty. Ewentualnie poczekaj kilka dni i zobaczysz, czy sytuacja się wyklaruje. Szkoda czasu na szukanie w takich kwestiach pomocy na forach. :) 


  • 1

#5
eGzu

eGzu

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 160 postów

To ile ćwiczysz i ile masz lat oczywiście wpływa na "jakość" dysków, lecz problemy z nimi może mieć dosłownie każdy człowiek. Zbadaj kręgosłup i to przynajmniej u 2 lekarzy.

Znajoma poszła z kręgosłupem do lekarza, stwierdził rwę kulszową.

Parę miesięcy z tym chodziła, pracowała jednocześnie wykonując zalecenia owego "lekarza", aż w końcu fizjoterapeuta (chyba) w sanatorium wyczuł, że to dysk. Szybka operacja i problemy do końca życia, bardzo mocno zniszczony nerw kulszowy, ledwo udało się uratować to co zostało, codzienne wielokrotne duże bóle.

Nie ma co ryzykować, ale nie ma co też ufać lekarzom w 100%.


Użytkownik eGzu edytował ten post 30 sierpnia 2015 - 09:31

  • 1

#6
Dipsiarz

Dipsiarz

    Pracuj ciężko w ciszy, niech efekty robią hałas!

  • Bywalec
  • 586 postów

Ten chrupiący kręgosłup najbardziej mnie zastanawia, nie sprawia to tak jak mówiłem bólu ale to chyba trochę dziwne, ból lędźwi czuję, że ma bardziej podłoże mięśniowe a nie stawowe czy kostne, pytam tutaj bo może ktoś ma podobnie:)


  • 0

#7
Mateusz_handstand

Mateusz_handstand

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 438 postów
  • LokalizacjaŚwiecie

Też mam takie dziwne "chrupanie" w kręgosłupie jeśli wykonam taki okrąg biodrami. Mam to odkąd zacząłem pracę .. praca w sumie stojąca (układanie kartonów na palecie) , czasami trzeba sie troche nagimnastykować by ułożyć paczki w narożniku .


  • 1

#8
Szpytek787

Szpytek787

    Member

  • Użytkownik
  • 11 postów
Kolego nie znam Cię ale to może być problem braku rozgrzewki i rozciągania ;) zaraz powiem cos za co być może mnie zjedzą ;) zacznij od rozciągania statycznego na zimnych mięśniach, rozciągnij główne partie ale bez używania nadmiernej siły i zrób pożądana rozgrzewkę, a jeśli chodzi o stawy to możesz mieć je poprostu słabsze niż inne tak jak ja, wiec polecam jakieś ćwiczenia odprezajace (np. Doraźnie basen za każdym razem jak bd czuł się "pospinany") Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 1

#9
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
Jesli bol jakiegokolwiek miesnia/obszaru nie wystepuje od razu po cwiczeniu, ani nawet na drugi dzien to w wiekszosci przypadkow mamy do czynienia z potocznymi "zakwasami".

Przeanalizuj swoj ostatni trening, czy nie zrobiles czegos wiecej, dokladniej itd. Czasami wystarczy dodac 1 nowe cwiczenie, dodatkowa serie lub chociaz kilka powtorzen, aby doznac "zakwasow" dwa dni po treningu.

Co do kregoslupa, to przed rozpoczeciem jakiegokolwiek treningu przy rozgrzewce "chrupie" a raczej "strzela" mi kazdy staw oraz prawie kazdy kreg. Nigdy mnie to nie bolalo i nie czuje dyskomfortu. Znajoma ordynator powiedziala, ze strzelanie stawow moze sie brac z nadmiernej ilosci jakis pecherzykow w stawie i przy niecodziennym ruchu stawu (wyginanie, poglebiony zakres ruchu itd) gazy zebrane w pecherzyku ulegaja uwolnieniu i slychac owe chrupniecie, strzelenie. Ile w tym prawdy nie wiem.
Najlepiej udac sie do czlowieka w kitlu aby przypadkiem nie poglebiac jakiejs wady.

wysłane za pomocą TapaTalk
  • 1

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#10
Dipsiarz

Dipsiarz

    Pracuj ciężko w ciszy, niech efekty robią hałas!

  • Bywalec
  • 586 postów

Ból pojawił się od razu po zrobieniu wycieraczki, wydaje mi się, że zakres ruchu był spory, ale nie było to szarpnięcie..


  • 0

#11
naughtydog

naughtydog

    Brak

  • Użytkownik
  • 4 postów

Jeśli ból wystąpił w trakcie lub zaraz po ćwiczeniu może to być przeciążenie struktur mięśniowych lub w najgorszym wypadku uraz kręgosłupa na pewno nie są to żadne zakwasy. W moim przypadku było to dźwignięcie ciężkiego agregatu nie pamiętam czy miałem wtedy ugięte nogi ale obciążenie było konkretne. Prawdziwy ból pojawił się dopiero jak ściągałem koło samochodowe w pozycji kucającej po tym przeleżałem pół dnia z przeszywającym bólem w lędźwiach. Gdyby lekarze mnie wtedy dobrze zdiagnozowali i zastosowali odpowiednie leczenie prawdopodobnie miałbym kręgosłup w dużo lepszym stanie niż obecnie i być może operacja nie była by potrzebna. Tak więc, Dipsiarz jeśli w twoim przypadku to nic poważnego to wystarczy zrobić sobie pauze lub zredukować wysiłek i ćwiczyć z rozwagą przez jakiś czas, aż nie ustąpi. Jak problem nie zniknie atakuj do lekarza i rób rezonans magnetyczny lędźwiowego.


  • 1

#12
eGzu

eGzu

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 160 postów

rób rezonans magnetyczny lędźwiowego.

wtedy nalegaj na to, bo to był główny powód błędnego zdiagnozowania w historii z poprzedniego mojego postu, tzn. brak tego rezonansu


  • 1

#13
Dipsiarz

Dipsiarz

    Pracuj ciężko w ciszy, niech efekty robią hałas!

  • Bywalec
  • 586 postów

Nastąpiła poprawa, ale przyznam, że naprawdę byłem bardzo zaniepokojony... no i to chyba trochę dziwne bo wczoraj ćwiczyłem sobie klatkę, pompki itp i na początku treningu ból się pojawił, ale potem osłabł, a jak się dziś obudziłem to już wcale nie bolało... trochę dziwne jak na moje oko, no ale nic, dziękuję za rady i pomoc, zobaczę jeszcze jak będzie z tym chrupaniem kręgosłupa:d


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych