Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Podwijanie kolan a mm czworogłowe ud


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1
Pletwal

Pletwal

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 67 postów

Ostatnio mam mało czasu na trening, robię więc sobie lekkie sesje z prostymi ćwiczeniami typu resety czy też pierwsze kroki ze Skazanego. W sumie już od dawna chciałem sobie zrobić taki powrót do podstaw i teraz niejako sytuacja mnie do tego zmusiła ale ok.

 

Pierwszy raz od dłuższego czasu zająłem się podwijaniem kolan czyli krokiem 1. we wznosach nóg i zauważyłem że mięśnie brzucha miałem praktycznie tak samo zaangażowane jak czworogłowe ud tzn. w tych dwóch obszarach odczuwałem napięcie o porównywalnej sile. Zrobiłem sobie porządną serię do momentu aż poczuję mocno brzuch i co ciekawe mm czworogłowe były podobnie przetyrane jak w ćwiczeniach na nogi jak np. przysiady nierówne. Kiedyś jak zaczynałem treningi to bawiłem się w pierwsze kroki skazanego i nie pamiętam bym czuł we wznosach krok 1. coś innego niż brzuch.

 

Chciałem się więc zapytać z czystej ciekawości osób które kiedyś robiły albo robią to ćwiczenie czy też macie po nim mniej więcej na równo przetrenowany brzuch jak i czworogłowe.

 

Domyślam się czemu czworogłowe się odezwały w tym ćwiczeniu i nie chodzi mi tu o wyjaśnienie tej kwestii ale bardziej o wasze doświadczenia być może sprzed kilu lat (taka nostalgiczna podróż wstecz :) ) bo u mnie kiedyś tego nie było a teraz jest


  • 0

#2
Justy^a

Justy^a

    Advanced Member

  • Instruktor

  • 1 013 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Kwalifikacje:Trener Personalny

Bolały Cię czworogłowe, czy zginacze bioder? Górne części mięśni czy całe przody ud?

 

Mięśnie pracują w taśmach. W uproszczeniu można powiedzieć, że brzuch przechodzi w zginacze bioder, a te w czworogłowe ud itd, aż do stóp.

Przy wznosach kolan angażujesz brzuch i zginacze bioder. Jeśli któreś z nich są silniejsze, zadziałają mocniej i mocniej je też poczujesz.

Możliwe, że mm czworogłowe też spinasz, chociaż imo to nietypowe.

 

A odezwały się może od długotrwałego siedzenia? Pracujesz więcej?


  • 1

#3
Pletwal

Pletwal

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 67 postów

To nie był ból tylko zwykłe napięcie. I czułem to w czworogłowych. Generalnie nie staram się nic napinać umyślnie a jeśli już to brzuch ale lekko.

 

Miałem jeszcze z 1,5 miesiąca temu trochę siedzenia ale ostatnio pracuję fizycznie, trochę ton przenoszę niemal każdego dnia w porcjach kilku-kilkunasto kg w ciągu ~8 godzin. Bezpośrednio po tej pracy nigdy nie ćwiczę, teraz akurat wypadło że miałem 2 dni wolne i ćwiczyłem w tym drugim dniu dając sobie trochę regeneracji.


  • 0

#4
Justy^a

Justy^a

    Advanced Member

  • Instruktor

  • 1 013 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Kwalifikacje:Trener Personalny

A, no tak :) Ja mam często tak, że np po dipach mam "zakwasy" na nogach.


  • 1




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych