Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Kalistenika + siłownia


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
6 odpowiedzi w tym temacie

#1
Lee123

Lee123

    Brak

  • Użytkownik
  • 4 postów

Witam Was, na wstępie chciałbym wysłuchać waszych opinii co do połączenia kalisteniki i słowni.

Kolejną rzeczą o którą chciałbym prosić to ocenę planu treningowego i poznać wasze zdanie jak wy byście dobrali ćwiczenia oraz czy mój plan rozwinie wszystkie mięśnie w miarę równomiernie (nie znam się dobrze na siłowni dlatego chce wiedzieć czy nie ominę przypadkiem podczas treningu jakiejś partii mięśni).

 

Ogólnie chce poznać waszą opinię co byście pozamieniali, może coś dodali a coś usunęli. Pozdrawiam :)

 

 

Poniedziałek: Dipy, Podciąganie na drażku szerokim nachwytem, Podciąganie wąskim nachwytem, Podciąganie podchwytem, Martwy ciąg, Przysiady ze sztangą, Wiosłowanie sztangą, Wyciskanie sztangielek w leżeniu/Wyciskanie gryfem w leżeniu.
 
Wtorek: Odpoczynek
 
Środa: Plank, Plank boczny (na każdą stronę), Wznosy kolan do klatki, Popmki normalne, Pompki szerokie, Pompki diamentowe, Pike Push-Ups, Superman, Przysiady szerokie z wyskokiem, Przysiady wąskie, Mountain Climbers.
 
Czwartek: Odpoczynek
 
Piątek: Plan "poniedziałkowy" 
 
Sobota: Odpoczynek
 
Niedziela: Plan "środowy"

  • 0

#2
SW96

SW96

    Sportowa rutyna, która cieszy ponad wszystko!

  • Bywalec
  • 643 postów
  • LokalizacjaŁódzkie
Ćwiczenia z siłowni warte uwagi, które dają dużo korzyści, zalet i nie przeszkadzają w kalistenice, a pomagają rozwinąć się jeszcze lepiej to:
-Martwy Ciąg
-Przysiad
-Wykroki
-Wyciskanie żołnierskie
-Wyciskanie na ławce płaskiej
-Wiosłowanie sztangą w opadzie
 
Bardziej pod dwubój, siłę dynamiczną(moc, eksplozywność), pracuje całe ciało:
-Rwanie
-Podrzut
-Zarzuty sztangi
-wycisko-podrzut
-thrusters (przysiad połączony z wycisko-podrzutem)
-high pulls
 
Ja bym sobie ułożył FBW 3X w tyg łącząc kalistenikę + sztangę lub 2XPUSH/2XPULL/1XLEG lub PUSH/PULL, który ma w sobie ćwiczenia na nogi.

  • 1

Sprawność/funkcjonalność/moc/siła/wytrzymałość/mobilność > wygląd

Mięśnie są niczym jeśli nie mają użytku poza siłownią.

Ważny jest sposób w jaki budujesz swoje ciało i co potrafisz z nim zrobić.
 
 
 

#3
Lee123

Lee123

    Brak

  • Użytkownik
  • 4 postów
Dzieki wielki za odpowiedź :)
Sądze ze FBW byłoby dla mnie najlepszym wyjściem.
Nie znam sie jednak za bardzo na dobieraniu ćwiczeń dlatego zależy mi żeby ktoś taki jak Ty z wiekszym doświadczeniem i wiedzą zrobił to za mnie. Chce osiągnąć szybszy rozrost tkanki mięśniowej a przy samej kalistenice wiadomo że idzie to dość wolno, dlatego zdecydowałem się że połącze oba te "sporty".
  • 0

#4
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp

Nie znam sie jednak za bardzo na dobieraniu ćwiczeń dlatego zależy mi żeby ktoś taki jak Ty z wiekszym doświadczeniem i wiedzą zrobił to za mnie. .


Nikt za nikogo nic tu robil nie bedzie. Troche wlasnej inicjatywy i checi!
Trening tez za Ciebie mamy zrobic?

Na forum jest mnostwo cennej wiedzy, wystarczy ja wykorzystac.

O polaczeniu silowni i kali bylo sporo tematow.


wysłane za pomocą TapaTalk
  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#5
eGzu

eGzu

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 160 postów

Po przeczytaniu pigułki wiedzy powinieneś być wstanie sam ułożyć plan, który ewentualnie bardziej doświadczeni poprawią, lub po prostu powiedzą co jest źle, tak jak to było w moim przypadku.


  • 0

#6
Lee123

Lee123

    Brak

  • Użytkownik
  • 4 postów

Wybaczcie Panowie, po co Wasze komentarze skoro nic nie wnoszą? 

Gdybyście się znali, tyle samo czasu zajęło by Wam napisanie planu niż te hejty. 

Nie każdy jest taki jak Wy, może znajdzie się jedna dobra dusza która zrobi to za mnie, tym bardziej że przedstawiłem już jeden plan.

 

Edit:

Czy może trafiłem na forum tumanów gdzie nawet Administrator nie potrafi zestawić parę ćwiczeń w jeden trening,  przy którym mięśnie będą rozrastały się równomiernie i o żadnym z nich nie zapomni (np. łydki).

Jeśli jednak "głowa strony" daje taki przykład to nic dziwnego że większość użytkowników nastawiona jest na "hejty".

Pozdrawiam Serdecznie :)


Użytkownik Lee123 edytował ten post 24 sierpnia 2015 - 11:42

  • 0

#7
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
Tylko jeden uzytkownik na chwile obecna pokazuje sie od strony "tumana".
To forum dla inteligentnych ludzi, ktorzy potrafia czytac ze zrozumieniem i wyciagac wlasne wnioski z tego co przeczytali.


Napisane jest jasno i wyraznie w regulaminie dzialu, iz nie tworzymy planow, zestawow cwiczen, diet, ani zadnych rzeczy zwiazanych z treningiem indywidualnie, poniewaz kazdy z nas jest inny i kazdy z nas powinien dostosowac wszystkie czynniki pod wlasna osobe.

Nikt Cie nie zna, napisales kilka zdan o sobie i myslisz, ze to wystarczy na dostosowanie wszystkiego pod Twoj ambitny cel "szybkiej masy"?

Za duzo naczytales sie innych for, gdzie ludzi bez wiedzy "pomagaja" innym, gdzie lenistwo bierze gore nad zdrowym rozsadkiem.

Nienawidze, i pewnie smialo moge powiedziec "nienawidzimy", coraz wiekszej tendencji do "zrobcie za mnie". Dawniej ludziom bylo wstyd, ze w ogole tak pomysleli. Teraz jest to ogolnie przyjete, ze jedna osoba robi cos za dziesieciu innych cuchnacych leni.

Co do tego, czy potrafie, czy tez nie ukladac plany. Wystarczyloby przeczytac choc kilka tematow lub artykulow zamiast "hejtowac". Jedyna osoba, ktora to robi to jestes Ty. Wpadasz na "obcy teren" i od razu zaczynasz marudzic na ludzi tu zagladajacych i udzielajacych sie.

Konczac ten i tak bezsensowny post dodam tylko, ze aby byc silnym i zdrowym nie liczy sie tylko +1cm w bicepsie, lecz odrobina pokory, cierpliwosci i checi samodoskonalenia.

Temat zamykam ze wzgledu na zlamanie regulaminu dzialu oraz forum.

wysłane za pomocą TapaTalk
  • 3

Piękno i siła, a nie pompa i masa





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych