Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Smarowanie gwintow


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1
Dewy

Dewy

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 109 postów

Czesc. Chcialbym zaczac metode smarowania gwintow do 2 cwiczen : podciagniec oraz hspu. Czy stosujac smarowanie gwintow moge wykonywac 2x w tygodniu cwiczenia tj: pompki, przysiady, mostki, oraz wznosy nog?


  • 0

#2
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 postów

tak


  • 0

#3
Dewy

Dewy

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 109 postów
A do zwykłego treningu dodać jeszcze jakieś ćwiczenie ciągnące? Bo w treningu mam pompki czyli ruch pchajacy i w smarowanie gwintów tak samo, a ruch ciągnących mam tylko w smarowaniu gwintów.
  • 0

#4
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

W dzień w który robisz pompki jako "zwykłą" sesję dodaj podciąganie a wtedy wyrównasz tygodniową dysproporcję w ruchach push/pull.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#5
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
Mega dziwna dysproporcja sil. Chcesz robic smarowanie, bo potrafisz sie tylko raz podciagnac? Tak samo z hspu?

Wiekszosc na tym forum potrafi sie podciagnac kilka, jak nie kilkanascie razy, lecz hspu robi niewielu.
Odstaw hspu narazie i skup sie na absolutnych podstawach

wysłane za pomocą TapaTalk
  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#6
Dewy

Dewy

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 109 postów
Kto napisal, że jestem w stanie podciągnąć się tylko raz? Progresuje w sumie wg.skazaneg, w takim razie co polecasz zamiast wykonywania hspu?
  • 0

#7
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 postów

Ja osobiście zastosowałbym smarowanie tylko do jednego ćwiczenia. Oczywiście, że można smarować max 2 ćwiczenia ale nigdy tego nie stosowałem i nie mam przekonania czy to nie byłoby za dużo. Tym niemniej można eksperymentować. Smarowanie robiłem tylko do hspu. W mojej opinii pełnego hspu nic w pełni nie zastąpi B) W mojej opinii nie jest to również ćwiczenie zbyt popularne (nie wiem dlaczego może dlatego, że nie jest najłatwiejsze) ale daje wspaniałą moc


  • 0

#8
Jokasx

Jokasx

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 98 postów

Sam robiłem smarowanie gwintów do hspu trwało to tylko tydzień, bo tyle wystarczyło. Na chwilę obecną jestem w stanie zrobić po 2 pełne powtórzenia w kilku seriach do 3 niewiele brakuje :)

Powodzenia życzę


  • 0

#9
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 postów

no to pięknie, ja tyle na razie nie dam rady


  • 0

#10
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
Dewy powiedz mi jaki jest cel tego smarowania podciagniec? Masz stagnacje?

Smarowanie gwintow nigdy nie moze zastapic normalbego treningu. Smarowanie sluzy do przelamania stagnacji lub wypracowania pamieci miesniowej.

wysłane za pomocą TapaTalk
  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#11
Jokasx

Jokasx

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 98 postów

no to pięknie, ja tyle na razie nie dam rady

Tylko Ci się tak wydaje to szybko idzie :) A co do podciągania to zgodzie się z Powadzi, zamiast smarowania gwintów zastosuj normalny trening np. robiąc drabiny.


  • 0

#12
Dewy

Dewy

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 109 postów
Powadzi dzięki za wyjaśnienie mi tej kwestii.

Sądziłem, że smarowanie gwintów jest metodą, którą mogę stosować zamiast normalnego treningu w ćwiczeniach z którymi po prostu mam większy kłopot I wykonuje mało powtórzeń.

Powoli z ogólnego przygotowania siłowego przechodzę do ukierunkowanego (moim celem jest siła). Zazwyczaj robiłem 2/3 serie. Jakiego pułapu powtórzeń powinienem się trzymać?
  • 0

#13
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
Gdyby to tak dzialalo to dwu i trojboisci zarzuciliby na sztange 100%1RM i robili powtorzenie co godzinke.

wysłane za pomocą TapaTalk
  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych