Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Kontuzjowany Kraver - wraca do formy za pomocą skazanego!

Redukcja Skazany na trening Krav Maga Otyłość Kontuzja odchudzanie z kalisteniką siła wytrzymałość motywacja walka

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1
Maverikwp

Maverikwp

    Brak

  • Użytkownik
  • 2 postów

Witam wszystkich chętnych do pomocy:D

Jestem osobą, która od dłuższego czasu cieszy się życiem bez szwankującej trzustki. Lekarz stwierdzili, że rozpada mi się narząd odpowiedzialny za wydzielanie żółci oraz białek osocza. Z tego też powodu nie wolno mi się wysilać itd. dodatkowo musiałem zacząć terapię sterydową. W czasie leczenia strasznie przytyłem, a po leczeniu zacząłem wszystko dosłownie żreć i tak z 85kg przytyłem do 101kg B) Dalej mam zakaz bicia więc nie chodzę na treningi ale się zmotywowałem i od dwóch tygodni radośnie wykonuje ćwiczenie z książki wyimaginowanego, a może i nie Paula Wade. Wykonuje FBW zgodnie ze skazanym w pn, śr i pt, a we wt i czw trening interwałowy na worku i z Kettlem. Mam nadzieję, że ktoś zechce ze mną po dialogować na temat mojego poniższego treningu:) W razi pytań zapraszam do pw lub komentarzy pod postem:D


Życzę miłego czytania:)


Ankieta
  • Wiek 27
  • Płeć Mężczyzna
  • Wzrost i waga 181 cm, 100 kg BF 25-30%
  • Rodzaj i intensywność aktywności fizycznej w przeciągu ostatnich dwóch lat: Krav Maga (stójka i parter) 2x w tygodniu, kettlebells 2x w tygodniu, Basen 2x w tygodniu.
  • Wszystkie kontuzje, których doświadczyłeś w przeszłości: Wybity bark, Uszkodzona trzustka (już wyleczona)
  • Odpowiedź na pytanie: Czy przeczytałeś/aś pigułkę wiedzy? Tak
  • Cel treningowy (siła, wytrzymałość, sylwetka, gibkość, pozycje statyczne) Redukcja z 100kg na 85kg, Przygotowanie mięśni na powrót do sztuk walki.
  • Czas jaki możesz poświęcić na treningi: 5 razy w tygodniu
  • Rodzaj diety z rozpiską ile dziennie spożywasz: 3000 kcal, 3g/kg węglowodanów, 2,3g/kg białka, 1g/kg tłuszczy. Jem 4 razy dziennie co 4 godziny. Nie pijam słodkich napojów co najwyżej soki ze słoiczków od mojej teściowej. Wyeliminowałem ciasta, fast foody, słodycze. W sobotę lub niedzielę w czasie cheat day jem co chcę aby mózg mi się nie buntował.
  • Plan treningowy stworzony przez Ciebie:
Treningi wykonuje od poniedziałku do piątku, przez pierwsze 4tygonie wykonuje FBW z wielkiej szóstki Skaznego:

A) wykonuje go w poniedziałek środę i piątek

- Rozgrzewka: 5-10 min skakanka, 100 Pajacyków, ćwiczenia rozruchowe i na koniec 5 sprintów po 25metrów.
- Trening zasadniczy: podzieliłem trening na 3 obwody, które wykonuje bez przerwy, pomiędzy obwodem 1i2 2i3 nie ma przerwy.
1a. Pompki przy ścianie (1 krok) 3x25
1b. Przysiady przy taborecie ( 2 krok) 3x25

2a. Podciąganie na trx (2 krok) 3x15
2b. Półmosty (1 krok) 3x30

3a. Brzuszki (1 krok) 3x12-20 (więcej nie daje rady)
3b. Plank 3x60s

4. Burpess 3x 12>10>8
5. Pajacyki 45s>15s>45s>15s>45s>15s

- Cool down: 5min skakanka
- Streaching: Według Tsatsouline

B) wykonuje go we wtorek i czwartek

- Rozgrzewka: Skakanka 5min, Bieg bokserski 3x 10s sprint>20s spokojnie, ćw. rozruchowe
1 Interwały: 3x 30s pracy z workiem 10s odpoczynku i na zmiana z 3x 30s Swing Kettlebells. W sumie około 4-5min
2 Burpess: 3x 12>10>8
- Stretching: j/w
  • 11. Na jakiej podstawie stworzyłeś plan Po treningu.pl; Paul wade Skazany na trening; Własna wiedza.

Użytkownik Maverikwp edytował ten post 10 sierpnia 2015 - 09:48

  • 0

#2
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp

Nie ma się do czego przyczepić, no może poza brakiem w ciągu tygodnia (poza niedzielą) dnia wolnego. Łatwo się przetrenować, nawet tak prostym by się wydawało treningiem.

 

Dorzuć raczkowanie. Świetnie męczy ciało i daje porządnego kopa wydolnościowego.


  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#3
Maverikwp

Maverikwp

    Brak

  • Użytkownik
  • 2 postów
Hej, dzięki wielkie za pozytuwna ocene! Powiedz mi prosze kiedy i do czego dorzucic raczkowanie?
A co do dni bez treningu to w sobote i niedziele nie trenuje tylko mam czas dla narzeczonej (chociaz i ona ze mna siedzi kiedy robie sobie trening) i domu czyli koszenie, sprzatanie itd.

JesCze raz dzieki:)
  • 0

#4
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp

Raczkowanie możesz dać jako rozgrzewkę, albo np w sobotę jeśli masz dużo siły i nie zaszkodzi to regeneracji. Wystarczy zrobić 2x100 ruchów jako rozgrzewka, a każdy mięsień zostanie pobudzony :)


  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Redukcja, Skazany na trening, Krav Maga, Otyłość, Kontuzja, odchudzanie z kalisteniką, siła, wytrzymałość, motywacja, walka

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych