Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Program z książki (Skazany na trening) - Prośba o wytłumaczenie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1
VendE

VendE

    Member

  • Użytkownik
  • 11 postów

Witam  :) 
Piszę już drugi swój temat na tym forum bo strasznie spodobała mi się kalistenika w przeciwieństwie do siłowni. Przeczytałem książkę "Skazany na trening" i nadal nie rozumiem w 100% ilości serii i powtórzeń.

lqkmhx.jpg

Cele treningowe powyżej dotyczą pompek klasycznych (Krok 5)

Moje pytanie brzmi: Czy nie zaszkodzi jeżeli w poziomie średniozaawansowanym dodam 2 serie żeby razem wyglądało to *4 serie po 10 powtórzeń* ? Dajmy na to że ćwicząc w taki sposób około pół miesiąca bo dość dobrze jestem wyrobiony będę dodawał 2-5 powtórzeń przy kolejnym treningu pompek. Czy to na takiej zasadzie działa że dodając powtórzenia w celu dojściu do progu przejścia (oczywiście w każdym progu będę wykonywał po 4 serie) przejdę przez ten próg mogąc wykonywać już Krok 6 ? 

Pozdrawiam i liczę na pomoc :) !


  • 0

#2
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 postów

Te progi są orientacyjne. Jak dajesz radę jasne, że wal więcej serii. Wg mnie próg oznacza tyle, że jeśli np. robisz te 2 serie po 20 pompek bez wielkiego halo, możesz przejść do trudniejszego wariantu. Jeśli coś pochrzaniłem niech mnie ktoś poprawi B)


  • 1

#3
VendE

VendE

    Member

  • Użytkownik
  • 11 postów

Te progi są orientacyjne. Jak dajesz radę jasne, że wal więcej serii. Wg mnie próg oznacza tyle, że jeśli np. robisz te 2 serie po 20 pompek bez wielkiego halo, możesz przejść do trudniejszego wariantu. Jeśli coś pochrzaniłem niech mnie ktoś poprawi B)

Dzięki za szybką odpowiedź :) 

Teraz przyszła mi kolejna myśl...Jak już ogarne perfekto klasyczne pompki i przyjdzie mi przejść na Krok 6 to w swoich planach treningowych już nie brać pod uwagę kroku 5 czy mam wykonywać po przejściu progu tylko i wyłącznie krok 6 itd. ??


  • 0

#4
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 postów

Na to nie odpowiem :D Niektórzy wracają do łatwiejszych wariantów w okresie regeneracyjnym czy też lżejszym czy też rehabilitacyjnym ale ja tak nie robię. Jak opanuję trudniejszą wersję to walę ją zwiększając albo liczbę powtórzeń albo serii albo coś tam innego. W zasadzie nie cofam się już ale poczekaj na inne wypowiedzi w tej kwestii


  • 1

#5
Orel

Orel

    Szeryf :D

  • Administrator - Boss

  • 582 postów

Możesz śmiało wykorzystać wcześniejsze kroki jako rozgrzewkę przed głównym ćwiczeniem. :)


  • 0

#6
Chors

Chors

    Ad Astra

  • Bywalec
  • 354 postów
  • LokalizacjaPrawie Tatra

Tak jest chyba nawet zalecane przez samego autora i to faktycznie bardzo dobry sposób. :)


  • 0

#7
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Osobiście polecam cofanie się do łatwiejszych odmian wtedy, gdy postanowisz przejść o krok dalej (czyli wykonujesz krok 5 w ramach luźniejszego tygodnia gdy już jesteś w stanie przejść z 6 do 7 kroku). Jest to zastosowanie metody dwóch kroków do przodu i jednego do tyłu. W kwestii dodawania serii powiem tyle, że to zależy od Twojego podejścia do sprawy - zadaj sobie pytanie czy wolisz przetestować program "Skazanego" czy jednak chcesz samemu poeksperymentować. 


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#8
VendE

VendE

    Member

  • Użytkownik
  • 11 postów

A co do stania na rękach (krok 1)...Nie zaszkodzi zbytnio jeżeli stanie na głowie+rękach będę wykonywał na razie na łóżku z nogami opartymi o ścianę dla większego spokoju ducha :) ?


  • 0

#9
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 postów

niestety szkodzi bo na łóżku masz miękkie podłoże i możesz sobie zmasakrować nadgarstki, kiedyś już ten temat był omawiany


  • 1




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych