Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Prawidłowe oddychanie przy mostku

mostek Paul Wade oddychanie

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1
Neurobiolog

Neurobiolog

    Brak

  • Użytkownik
  • 5 postów

Jak oddychacie w czasie wykonywania mostku?

Ja zawsze nauczony byłem brać wdech w fazie negatywnej (czyli w tym przypadku opuszczaniu), a robić wydech w fazie pozytywnej (tu podnoszeniu się). I tak samo napisane jest przy zdaje się drugim kroku wg Wade.

Natomiast ostatnio moja dziewczyna, powiedziała mi, że ona w mostkach robi odwrotnie i podobno jest to o wiele zdrowsze i mniej kontuzjogenne. Studiuje medycynę, więc jakąś wiedzę tam ma..ale to teoria, dlatego wolę zapytać praktyków.


  • 0

#2
Chors

Chors

    Ad Astra

  • Bywalec
  • 354 postów
  • LokalizacjaPrawie Tatra

Również biorę wdech przy fazie negatywnej.


  • 0

#3
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Oddech podczas ćwiczeń jest ciekawszą kwestią niż wielu ludziom się wydaje. Spróbuj podczas ćwiczenia brać wdech podczas fazy pozytywnej a wydech podczas negatywnej - a następnie na odwrót. Grunt żeby oddech był płynny i żebyś nie wstrzymywał go podczas wykonywanego ruchu jeżeli tego nie potrzebujesz do utrzymania poprawnej techniki (wyjątkiem mogą być ćwiczenia z żelastwem takie jak martwy ciąg). Sam Wade chyba nawet pisał aby podczas wykonywania mostków oddech był głęboki i płynny, dzięki czemu możesz rzekomo zwiększyć nawet objętość płuc (nie mam co do tego pewności, ale na pewno płynny oddech jest relaksujący dla ciała i usuwa niepotrzebny stres i napięcie).

 

Popróbuj także wdychać powietrze nosem, a wydychać ustami lub oddychać tylko nosem.  Możesz w ten sposób zwiększyć nieco wytrzymałość podczas różnych ćwiczeń i łatwiej kontrolować napięcie mięśniowe jeśli tylko będziesz chciał.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: mostek, Paul Wade, oddychanie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych