Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Walka z podciąganiem cdn


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1
dnskpe

dnskpe

    Member

  • Użytkownik
  • 23 postów

Witam. Przez około 6tyg ćwiczyłem podciąganie ekscentryczne, czyli powolne opuszczanie i od zera doszedłem tylko do max max max 3 podciągnięć (oczywiśćie staram się podciągać prawidłowo technicznie i dość powoli). Czytałem, że aby uniknąć stagnacji nie powinno się wykonywać ćwiczenia dłużej niż 6 tygodni. W tej sytuacji pojawia się pytanie, cóż mam teraz robić, jeśli przy 3 seri ciężko mi się raz podciągnąć? Wziąć się teraz za pomki + przysiady i odpuścić na te pare tyg podciąganie czy co? Proszę was o odpowiedź, radę.


  • 0

#2
Boski

Boski

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 320 postów

Pompki, przysiady i podciąganie możesz robić równolegle bez odkładania na kilka tygodni - to bez sensu! Poczytaj pigułę: http://kalistenikapo...cznej-mądrości/

 

Spokojnie można jechać po 8 tygodni tym samym planem. Spróbuj dodać podciąganie z odciążeniem (oprzyj o coś nogi lub wspomagaj się nogą), tak co by prawidłowy ruch ćwiczyć i uzupełnij trening o jakieś pompki.

 

 

Pierwsze lepsze progresje do podciągania: http://www.startbody...rogression.html


Użytkownik Boski edytował ten post 28 lipca 2015 - 21:35

  • 0
“Absorb what is useful, Discard what is not, Add what is uniquely your own.”

-Bruce Lee


#3
Dipsiarz

Dipsiarz

    Pracuj ciężko w ciszy, niech efekty robią hałas!

  • Bywalec
  • 586 postów

Dorzuć podciąganie australijskie 5-7 serii po 8-10 powt. powinno wystarczyć jako uzupełnienie treningu, dodatkowo warto abyś chodził i codziennie w ciągu dnia kilka razy wykonywał po te 3 podciągnięcia, takie "smarowanie gwintów" to napewno pomoże:) a pompki i przysiady tak jak przedmówca napisał, możesz ćwiczyć równolegle :)) napewno nie zaszkodzi:) ćwicz też dipy, bo w miarę mocno angażują mięsień najszerszy grzbietu, który przy podciąganiu gra bardzo dużą rolę:)


  • 1

#4
dnskpe

dnskpe

    Member

  • Użytkownik
  • 23 postów

Ok, dzięki za odpowiedź :) Podciąganie australijskie i dipy ćwiczę bardzo rzadko, a mianowicie tylko wtedy gdy mam na czym :) chodź austalijskie niestety na trochę za wysokim drążku ale zawsze to coś :)


  • 0

#5
Boski

Boski

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 320 postów

To podstaw coś pod stopy, żeby był mniejszy kąt np krzesło. Jak masz w domu 2 krzesła to możesz je wykorzystać jako poręcze do dipów.


  • 0
“Absorb what is useful, Discard what is not, Add what is uniquely your own.”

-Bruce Lee


#6
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
Poczytaj o systemie 5x5.
Skoro jestes w stanie podciagnac sie 3x czysto technicznie to spokojnie mozesz zaczac ten system.

W duzym skrocie.
Robisz 5 serii po tyle powtorzen ile dasz rade z zachowaniem 1 powtorzenia w zapasie. Przerwy dlugie miedzy 3-4 minuty. Do nowej serii podchodzisz swiezy.

Nie gonisz za wszelka cene do zrobienia o 1 powtorzenie wiecej co trening. Ma to wyjsc naturalnie. Kluczem jest sluchanie ciala i reagowanie. Jesli masz gorszy dzien to zrob od razu o 1 powt mniej, aby nie wymeczyc miesni bezsensowna walka o te kilka cm w gore.

wysłane za pomocą TapaTalk
  • 1

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#7
dnskpe

dnskpe

    Member

  • Użytkownik
  • 23 postów

Powadz, dzięki mistrzu! :) pkt do reputacji przyznany :)


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych