Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Początki z ćwiczeniami, dietą itd


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1
emkate

emkate

    Brak

  • Użytkownik
  • 3 postów

Witam.

Jestem tutaj nowy. Chciałbym Wam zadać kilka pytań odnośnie intensywności treningów , rodzajów ćwiczeń oraz diety.

Mam 175cm i ważę 74kg. Zależy mi wyrzeźbieniu się oraz przybraniu trochę masy. Na początek chciałbym trochę poćwiczyć trochę w domu.
Kupiłem drążek rozporowy oraz uchwyty do pompek. Od czasu do czasu biegam oraz raz w tygodniu gram w piłkę nożną.
Jakie ćwiczenie byście mi polecili na początek na klatę, plecy, biceps, triceps, brzuch oraz nogi . Ile robić serii oraz powtórzeń.
Na codzień raczej :) odżywiam się zdrowo. Chleb graham wędlina ser żółty, biały , jajka, dużo warzyw i owoców, jogurt naturalny, ryż, kasza, kurczak, wieprzowina, ryby i wołowina.  Alkohol okazjonalnie .


Użytkownik emkate edytował ten post 28 lipca 2015 - 12:51

  • 0

#2
MED

MED

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 71 postów
Na początek polecam poczytać pigułkę wiedzy i inne tematy w dziale bo wszystko o co pytasz zostało tam opisane wielokrotnie.
  • 0

#3
Sebass98

Sebass98

    Brak

  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Lokalizacjałódzkie

Na początek lektura pigułki wiedzy :) Co do treningu to możesz zastosować obwody z ćwiczeniami w zakresie powtórzeniowym 10-12. Później przejść na bardziej wymagające schematy. Wszystko masz opisane tutaj: http://kalistenikapo...odki-przykłady/


  • 0

#4
emkate

emkate

    Brak

  • Użytkownik
  • 3 postów

Przeczytalem praktycznie wszystko co w bylo w pigułce . Mam tylko jedno pytanie bo nie wiem czy nie doczytałem czy za dużo informacji przeszło przez moją głowę i mi gdzieś w mózgu luka nie powstała.

Czy mogę robić podciąganie, pompki  na uchwytach, przy ścianie oraz brzuszki wszystko jednego dnia ??


  • 0

#5
SW96

SW96

    Sportowa rutyna, która cieszy ponad wszystko!

  • Bywalec
  • 643 postów
  • LokalizacjaŁódzkie
Tak, jest to FBW, czyli trening całego ciała na jednym treningu, nie zapomnij o nogach B)

  • 0

Sprawność/funkcjonalność/moc/siła/wytrzymałość/mobilność > wygląd

Mięśnie są niczym jeśli nie mają użytku poza siłownią.

Ważny jest sposób w jaki budujesz swoje ciało i co potrafisz z nim zrobić.
 
 
 

#6
emkate

emkate

    Brak

  • Użytkownik
  • 3 postów

Tak jak pisałem wyżej dopiero zaczynam ćwiczyć więc wogóle nie jestem w temacie itd.

Jeżeli macie jakieś rady odnośnie ćwiczeń to bardzo proszę piszcie . Dzięki.

 

Na początek dla siebie wybrałem kilka ćwiczeń.

Rozgrzewka 15minut.

 

3x7 podciąganie na drążku rozporowym podchwytem

3x3 podciąganie na drążku rozporowym nachwytem

2x6 podciąganie na drążku rozporowym wąskie

3x7 pompki na uchwytach

3x5 pompki szerokie ( bez uchwytów)

brzuszki filmik

2 x 30 zwykłe brzuszki

stanie na rękach przy ścianie (jak najdłużej)

2x20 przysiady

 

co byście jeszcze proponowali??


Użytkownik emkate edytował ten post 30 lipca 2015 - 11:27

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych