Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Nauka przysiadu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1
xPatrykk

xPatrykk

    [Prime Сasual Dating Real-life Girls]

  • Użytkownik
  • 83 postów
  • LokalizacjaLondon

Witam, Panie i Panowie znacie może jakieś ćwiczenia, które pomagają opanować przysiad? 

Moim problemem podczas próby wykonania prawidłowego przysiadu, oraz jego nauki jest wygięty kręgosłup oraz unoszenie pięt (przenoszenie ciężaru ciała na palce).

 

Oprócz ćwiczeń rozciągających rotatory https://youtu.be/vBAafSDqvfk będę też ćwiczył według skazanego i dorzuciłbym też coś od siebie. Ale mam nawet problemy z takimi ćwiczeniami jak Goblet Squat, Bar Squat, czy Pole Squat.. Nie wiem już jak mam się nauczyć, na tę chwilę zostaje mi tylko rozciąganie rotatorów i wasze cenne rady, jeśli ktoś będzie chętny mi pomóc (Za co od razu bardzo dziękuję!)

 


  • 0

#2
Dewy

Dewy

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 109 postów
Miałem podobny problem jak Ty, jestem już prawie na 4 kroku w przysiadach i juz jest wszystko okej :) w sumie poza przysiadami nic nie robiłem i się to skorygowało
  • 0

#3
Dipsiarz

Dipsiarz

    Pracuj ciężko w ciszy, niech efekty robią hałas!

  • Bywalec
  • 586 postów

Przysiady z pogłębianiem ruchu powinny pomóc, dodatkowo dobrze rozciągaj łydki po treningu


  • 0

#4
xPatrykk

xPatrykk

    [Prime Сasual Dating Real-life Girls]

  • Użytkownik
  • 83 postów
  • LokalizacjaLondon

Miałem podobny problem jak Ty, jestem już prawie na 4 kroku w przysiadach i juz jest wszystko okej :) w sumie poza przysiadami nic nie robiłem i się to skorygowało

Też Ci się garbiły plecy? 


  • 0

#5
xPatrykk

xPatrykk

    [Prime Сasual Dating Real-life Girls]

  • Użytkownik
  • 83 postów
  • LokalizacjaLondon

Przysiady z pogłębianiem ruchu powinny pomóc, dodatkowo dobrze rozciągaj łydki po treningu

Mógłbym Cię prosić o sprecyzowanie pojęcia "pogłębiania" ?

Dziękuję :)


  • 0

#6
Dipsiarz

Dipsiarz

    Pracuj ciężko w ciszy, niech efekty robią hałas!

  • Bywalec
  • 586 postów

Z treningu na trening pogłębiasz coraz bardziej ruch przy przysiadach,na dodatek zapomniałem.. warto robić przysiady przy ścianie  i odpychać się od niej koniuszkami palców, ułatwi to przysiad bo będziesz bardziej wyprostowany i pięty nie będą szły do góry i będziesz mógł zrobić pełniejszy przysiad, wpłynie to na twoje rozciągnięcie:)


  • 0

#7
xPatrykk

xPatrykk

    [Prime Сasual Dating Real-life Girls]

  • Użytkownik
  • 83 postów
  • LokalizacjaLondon

Z treningu na trening pogłębiasz coraz bardziej ruch przy przysiadach,na dodatek zapomniałem.. warto robić przysiady przy ścianie  i odpychać się od niej koniuszkami palców, ułatwi to przysiad bo będziesz bardziej wyprostowany i pięty nie będą szły do góry i będziesz mógł zrobić pełniejszy przysiad, wpłynie to na twoje rozciągnięcie:)

Dzięki za podpowiedź, ale przy ścianie to zupełnie nie wychodzi, bo jak próbuję trzymać równowagę, to lecę na tyłek  :blink: :wacko:


  • 0

#8
Dipsiarz

Dipsiarz

    Pracuj ciężko w ciszy, niech efekty robią hałas!

  • Bywalec
  • 586 postów

Dlatego napisałem, że należy odpychać się palcami od ściany, czyli konkretnie stajesz ok 40 cm od ściany, bierzesz ręce za siebie i robisz przysiad jednocześnie schodząc palcami po ścianie i cały czas się lekko odpychasz, to odpychanie ma pomóc ci trzymać równowagę :) staraj się być w miarę wyprostowany, ew. lekko pochylony do przodu ale lekko:) (stoisz rzecz jasna plecami do ściany) ew możesz wykonywać pełne przysiady przytrzymując się np parapetu czy stołu, wtedy stoisz do parapetu przodem :D (chyba to był 3 albo 4 krok w skazanym o ile dobrze pamiętam) 


Użytkownik Dipsiarz edytował ten post 28 lipca 2015 - 13:17

  • 0

#9
xPatrykk

xPatrykk

    [Prime Сasual Dating Real-life Girls]

  • Użytkownik
  • 83 postów
  • LokalizacjaLondon

Dlatego napisałem, że należy odpychać się palcami od ściany, czyli konkretnie stajesz ok 40 cm od ściany, bierzesz ręce za siebie i robisz przysiad jednocześnie schodząc palcami po ścianie i cały czas się lekko odpychasz, to odpychanie ma pomóc ci trzymać równowagę :) staraj się być w miarę wyprostowany, ew. lekko pochylony do przodu ale lekko:) (stoisz rzecz jasna plecami do ściany) ew możesz wykonywać pełne przysiady przytrzymując się np parapetu czy stołu, wtedy stoisz do parapetu przodem :D (chyba to był 3 albo 4 krok w skazanym o ile dobrze pamiętam) 

Próbowałem, strasznie się garbię :D 

A Można schodzić w dół plecami po ścianie i na samym dole rozciągać biodro?


  • 0

#10
Dipsiarz

Dipsiarz

    Pracuj ciężko w ciszy, niech efekty robią hałas!

  • Bywalec
  • 586 postów

Możesz :P to zrób sobie taką progresję, najpierw przysiady z plecami dotykającymi ściany -----> przysiady z przytrzymywaniem się parapetu ------> przysiady ze schodzeniem palcami po ścianie ----- > pełne przysiady :)


  • 1

#11
xPatrykk

xPatrykk

    [Prime Сasual Dating Real-life Girls]

  • Użytkownik
  • 83 postów
  • LokalizacjaLondon
Możesz :P to zrób sobie taką progresję, najpierw przysiady z plecami dotykającymi ściany -----> przysiady z przytrzymywaniem się parapetu ------> przysiady ze schodzeniem palcami po ścianie ----- > pełne przysiady :)


Wielkie dzięki, będę informował jak mi idzie :)

Nastukano i wysłano przy użyciu Tapatalka :)
  • 0

#12
Boluś

Boluś

    Real muthafuckin G's

  • Użytkownik
  • 84 postów
  • LokalizacjaChełm

Sposób na garbienie: gdy w pozycji przysiadu się podnosisz to wyobraź sobie że brzuch musisz mieć jak najbardziej wyciągnięty do przodu . Rozumiesz o co mi chodzi?


  • 0

#13
Jokasx

Jokasx

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 98 postów

Możesz podkładać sobie np. krążki pod pięty. Wiem. że to nie wyeliminuje problemu, ale zawsze coś.


  • 0

#14
xPatrykk

xPatrykk

    [Prime Сasual Dating Real-life Girls]

  • Użytkownik
  • 83 postów
  • LokalizacjaLondon
Sposób na garbienie: gdy w pozycji przysiadu się podnosisz to wyobraź sobie że brzuch musisz mieć jak najbardziej wyciągnięty do przodu . Rozumiesz o co mi chodzi?


Rozumiem o co chodzi, właśnie ja się już garbię przy schodzenii w dół po przekroczeniu kąta prostego w nogach.
Spróbuję dziś na treningu twojej porady. Dzięki !

Nastukano i wysłano przy użyciu Tapatalka :)
  • 0

#15
xPatrykk

xPatrykk

    [Prime Сasual Dating Real-life Girls]

  • Użytkownik
  • 83 postów
  • LokalizacjaLondon
Możesz podkładać sobie np. krążki pod pięty. Wiem. że to nie wyeliminuje problemu, ale zawsze coś.


Właśnie tak zawsze ćwiczyłem :P

Nastukano i wysłano przy użyciu Tapatalka :)
  • 0

#16
student87

student87

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 384 postów
  • LokalizacjaPodkarpacie

Wkładanie czegokolwiek pod pięty jest błędem, w żadnym stopniu nie pomoże w nauce robienia prawidłowych przysiadów. 


  • 1

I want represent an idea, I want represent possibilities

 


#17
Bejek

Bejek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 145 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Jeżeli chcesz się nauczyć przysiadu to po pierwsze musisz mieć kogoś kto Ci powie jak wyglądasz z boku, cały czas przy Twoim treningu będzie Ci mówił co robisz źle, zawołaj kolegę niech Ci pomoże. Złap się jego ręki, lub futryny, czegokolwiek, ciężar ciała przerzuć do tyłu, jakbyś miał gwałtownie paść tyłkiem na ziemi i powoli z jego pomocą się opuść do samego dołu i wstań, nie ważne że zrobiłeś 5 przysiadów czy 10, ważna jest technika jak opanujesz technikę i wyeliminujesz unoszenie pięt to będzie sukces, druga sprawa, jeżeli garbisz się to, barki ściągnij do tyłu i napij brzuch oraz popatrz przed siebie i próbuj głową dosięgnąć chmur, tzn automatycznie prostujesz ciało, jakbyś chciał czegoś dosięgnąć, wypróbuj to, mi to pomogło :)


  • 0

#18
xPatrykk

xPatrykk

    [Prime Сasual Dating Real-life Girls]

  • Użytkownik
  • 83 postów
  • LokalizacjaLondon
Robię przysiady trzymając się futrtny. Zauważyłem, że dla utrzymania równowagi dużo pracują moje ręce.. Mam nadzieję, że to,minie.
Robię 5x5 3sekundy opuszczania, 1 sekunda w dolnej fazie i 3 sekundy podnoszenia się :)

Wysłane z mojego LG-D620 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#19
Bejek

Bejek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 145 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Dobrze, trzymaj tak dalej :)


  • 0

#20
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL


Z treningu na trening pogłębiasz coraz bardziej ruch przy przysiadach,na dodatek zapomniałem.. warto robić przysiady przy ścianie  i odpychać się od niej koniuszkami palców, ułatwi to przysiad bo będziesz bardziej wyprostowany i pięty nie będą szły do góry i będziesz mógł zrobić pełniejszy przysiad, wpłynie to na twoje rozciągnięcie:)


Dzięki za podpowiedź, ale przy ścianie to zupełnie nie wychodzi, bo jak próbuję trzymać równowagę, to lecę na tyłek  :blink: :wacko:


Masz po prostu sztywne zginacze bioder i ich nie potrafisz użyć

Będąc przy ścianie schodzisz do tego momentu gdzie jeszcze nie padasz do tyłu używając zginaczy.
Palce dotykają ściany

Oraz rozciągaj łydki i Achillesy i rób goblet squat tzn pozycja do głębokiego przysiadu, pięty płasko, jak lecisz do tylu to trzymasz się czegoś bądź trzymasz np 3 litry wody przed sobą
Ido ma na swoim kanale YouTube fajne ćwiczenia do przysiadow
Bodajże wpisz routine squats

Wysłane z mojego SM-G360F przy użyciu Tapatalka
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych