Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Łokieć GOLFISTY i TENISISTY rechab i pre-rechab


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1
Struc

Struc

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 348 postów
  • LokalizacjaKraków

ŁOKIEĆ GOLFISTY

 

Zmagam się jakiś czas z łokciem golfisty (ból wewnętrznej część łokcia podczas ruchów zginaczy palców i nadgarstka). Częsta kontuzja wspinaczy, uwydatnia się podczas, np. podciągania (u mnie powstała od przeciążeń w podciąganiu podchwytem). W końcu dokopałem się do skutecznych terapii, które przynoszą efekty - również u mnie.

 

Zamieszcza artykuły i filmy z ćwiczeniami:

 

do poczytania: http://drytooling.co...uzupelniajacych

 

 

 

 

ŁOKIEĆ TENISISTY

 

Jest to z kolei kontuzja zewnętrznej części łokcia. Tutaj ćwiczenia polegają również na rotowaniu nadgarstkiem ale w innym kierunku.

 

Materiały:

 

do poczytania: http://www.portalgor...tryczna-terapia

 

 

 

MOJE UWAGI

 

Inne wnioski. Rozciąganie i poprawianie mobilności nadgarstków to podstawa. Warto używać ściskaczy, już po wyleczeniu kontuzji, aby wzmacniać zginacze palców, ale nie można zapominać o trenowaniu prostowników palców (gumki, które się nakłada na palce i je prostuje. Można te rzeczy zrobić w domu za grosze.

 

 

Dobra rozgrzewka i regularne wzmacnianie całych dłoni to podstawa i najlepszy patent na kontuzje. Pamiętajcie, że wszystkie ćwiczenia górnej części ciała wykonujemy za pomocą dłoni i jak nie trudno się domyśleć, na nasze cienkie palce i nadgarstki oddziałują potężna siły.


Użytkownik Struc edytował ten post 04 lipca 2015 - 00:29

  • 4

...





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych