Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Intensywność treningu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1
iamtheweakone

iamtheweakone

    Fanatyk

  • Bywalec
  • 1 017 postów
  • LokalizacjaSieradz

Witam, od 9 tygodni ćwiczę według tego planu, jeden tydzień 10x5, drugi tydzień 5x10. Mam efekty, przybrałem na masie już 4 kg mięśni (raczej 0 tłuszczu, bo nie widzę zmian na brzuchu, a to głównie tam jest tłuszcz?), jestem silniejszy i ogólnie widać progres. Ostatni tydzień (czyli 9 tydzień treningów) zrobiłem sobie luźniejszy, aby teraz rozpocząć wakacyjny trening. Mam już rozpisany plan itp. ale zacząłem zastanawiać się nad treningami o wysokiej intensywności. Oto przykład, spodobała mi się taka metoda, dawanie z siebie wszystkiego w ciągu np. 30 minut bez przerw, albo jakieś krótkie po 1 min., ale zastanawiam się jak ułożyć do tego plan i ile razy tygodniowo go wykonywać (przynajmniej 4 razy tygodniowo chciałbym poćwiczyć :P (uzależniłem się :D)). Czy taki plan jest dobry na przybranie masy mięśniowej, ale żeby siły też trochę przybywało (nie hejtujcie za to, że jak większość chcę iść na masę, bo mam niedowagę pomimo tych 4kg więcej dzięki kalistenice, jeszcze kilka kg i zacznę ćwiczyć tylko pod siłę, jeszcze wakacje planem na masę będę robił) ? Doradźcie coś, a jeżeli takie plany są do kitu to co polecilibyście żeby trening był bardziej intensywny, bo aktualnie mam 3 minuty przerwy pomiędzy seriami i 1 minuta pomiędzy ćwiczeniami, ale po treningu i tak nie czuję zmęczenia i spokojnie wykonałbym jeszcze z co najmniej 1 raz taki trening.

 

Pozdro, kalistenika górą!


  • 0

#2
SW96

SW96

    Sportowa rutyna, która cieszy ponad wszystko!

  • Bywalec
  • 643 postów
  • LokalizacjaŁódzkie
 

Jeżeli po treningu nie czujesz zmęczenia, to znaczy, że nie dawałeś z siebie 100% albo trening jest do bani. Na masę to zacznij jeść przede wszystkim i zadbaj o regenerację.


  • 1

Sprawność/funkcjonalność/moc/siła/wytrzymałość/mobilność > wygląd

Mięśnie są niczym jeśli nie mają użytku poza siłownią.

Ważny jest sposób w jaki budujesz swoje ciało i co potrafisz z nim zrobić.
 
 
 

#3
iamtheweakone

iamtheweakone

    Fanatyk

  • Bywalec
  • 1 017 postów
  • LokalizacjaSieradz

Może źle to napisałem dlatego mnie nie zrozumiałeś. Mój plan jest dobry i ciągle widzę progres, wiem że nie powinienem zmieniać planu skoro aktualny przynosi efekty, ale przez wakacje mogę trenować dłużej, bo mam więcej czasu, mam już plan który łącznie z rozgrzewką i rozciąganiem robię 1,5h, wczoraj trenowałem tak pierwszy raz i było spoko, czułem pracę mięśni itp., ale w internecie znalazłem filmik na którym Lada Pridal robi trening wysoko intensywny, spodobało mi się to, że w ciągu dajmy na to 30 minut dajemy z siebie wszystko i to cały nasz trening. Jak najmniejsze przerwy, jak największa intensywność. I teraz mam do was kilka pytań dotyczących takiego treningu.

 

1. Czy trening wysoko intensywny jest lepszy od zwykłego treningu?

2. Jakie ma wady i zalety taki trening?

3. Jak miałbym ułożyć taki plan treningowy, bo nie wiem jak to zrobić. Lada Pridal w tym filmiku na początku przedstawił swój plan - Po tym jak przeczytałem jeden artykuł na tym forum sądzę, że ten rodzaj treningu to tabata, stała liczba powtórzeń i staramy się zrobić trening jak najszybciej umiemy. Pomożecie z ułożeniem planu treningowego? (oczywiście z uwzględnieniem nóg, bo Lada ich akurat tutaj nie uwzględnił :P)

 

Pozdrawiam.


  • 0

#4
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
Nie ukladamy planow za kogos.

Ps. Filmik pokazowy, niemajacy nic wspolnego z budowaniem sily lub masy miesniowej. Filmik fajnie wyglada, ale wartosci zadnej.

wysłane za pomocą TapaTalk
  • 1

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#5
iamtheweakone

iamtheweakone

    Fanatyk

  • Bywalec
  • 1 017 postów
  • LokalizacjaSieradz

Już nie chodzi mi o sam filmik tylko o trening wysoko intensywny, odpowie mi ktoś na te pytania dotyczące takiego treningu? Intensywność przecież jest lepsza niż objętość, więc na masę jest napewno lepsza, ale jestem ciekaw waszej opinii.


  • 0

#6
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
Ad 1. Nie ma lepszych i gorszych planow. Wszystko zalezy od celu, stazu, czasu, regeneracji itd.
To czy plan jest dobry zalezy od naszego wkladu. Najlepszy plan na papierze moze sie okazac beznadziejny w praktyce.

Ad2. Wada jest to, ze latwo o przetrenowanie. Robiac cos na czas zapominamy o technice kosztem jak najlepszego czasu.
Zalet, poza zwiekszona wydolnoscia oddechowa i wytrzymaloscia, nie widze.


Taki trening to cos na wzor opisanego EDT na forum. Poczytaj o nim, bo niektorzy sobie chwalili. Ma nieco inne zalozenia, ale tez daje w kosc.

wysłane za pomocą TapaTalk
  • 1

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#7
iamtheweakone

iamtheweakone

    Fanatyk

  • Bywalec
  • 1 017 postów
  • LokalizacjaSieradz

Poczytałem na temat treningu EDT i ułożyłem sobie plan treningowy, już dzisiaj go wypróbowałem i czuję, że dobrze zrobiłem zmieniając swój plan na wysoko intensywny. Po takim treningu czuję, że dałem sobie w kość (oczywiście zdrowo, a nie przetrenowując się) i najlepsze jest to, że robiłem go tylko 30 minut (plan A).

 

Oto trening jaki sobie ułożyłem, oceńcie jeżeli możecie:

 

Plan A

Podciąganie nachwytem na szerokość barków 13x5
Pompki z nogami na podwyższeniu 13x5
Pistolety 13x5
Wspięcia na palce 13x5

 

Plan B

Podciąganie podchwytem wąsko 13x5
Pompki na poręczach 13x5
Wznosy nóg 13x5
Unoszenie tułowia z opadu 13x5

 

1 tydzień:

Poniedziałek/Piątek - A

Środa - B

 

2 tydzień:

Poniedziałek/Piątek - B

Środa - A

 

Przerwy do 45 sekund.

 

Tym planem będę trenował do końca wakacji, wpadnie mi parę kilo napewno, a po wakacjach już zawsze tylko treningi na siłę, bo waga już coraz bardziej mi się zaczyna podobać, a masa sama wzrośnie do optymalnego poziomu z biegiem czasu jak będę trenował. :)


Użytkownik Mateusz01 edytował ten post 01 lipca 2015 - 19:58

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych