Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Muscle up - problem

muscle up problem drążek eksplozja pull-up wejście siłowe

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1
GruntPLay

GruntPLay

    Member

  • Użytkownik
  • 16 postów

Witam,

mam problem. Robiąc eksplozywnego muscle-upa na drążku mam wystarczająco siły żeby wybić się na górę i ustawić się do pozycji dipa ale niestety będąc już na górze czuję że się tak jakby odbijam i z powrotem lecę w dół. Nie wiem dokładnie jak mam sobie z tym poradzić. Próbowałem muscle-upów na drążkach oddzielonych od siebie dzięki czemu nie blokowało mi klatki piersiowej i spokojnie je robiłem bez większych problemów. Jest jakiś sposób na to?


  • 0

#2
Eratoo

Eratoo

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 135 postów
  • LokalizacjaNamysłów
Próbowałeś będąc na górze podnieść i wyprostować nogi jako przeciwwagę?
  • 0

#3
GruntPLay

GruntPLay

    Member

  • Użytkownik
  • 16 postów

nie. Na następnym treningu spróbuję tego. Muszę to jakoś rozgryźć i będę próbował aż do skutku.


  • 0

#4
Eratoo

Eratoo

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 135 postów
  • LokalizacjaNamysłów
Jak spróbujesz to pisz czy jest git :)
  • 0

#5
Bejek

Bejek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 145 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Muscle up to prosta sprawa, ja najbardziej polecam nauke muscle upa na jedną rękę a potem na drugą jak to się opanuje, to ręce porządnie się wzmocnią, dodatkowo trzeba umieć podciągać się na spokojnie 6,7 razy i musisz nauczyć się dynamicznego podciągania jak najwyżej, a ostatnia rzecz to dipy na drążku, musisz je wykonywać jak najniżej np. do klatki piersiowej i do góry itd, jak opanujesz na spokojnie 10,15 to dodaj dynamike, połącz to wszystko i próbuj, chwila i umiesz:)


  • 1

#6
GruntPLay

GruntPLay

    Member

  • Użytkownik
  • 16 postów

Okej. W końcu mi wyszło. :) Jak mogę zwiększyć ilość powtórzeń ? Mam po prostu robić muscle-upy cały czas czy np. utrudniać podciąganie dynamiczne ? Na czym się skupić, co lepiej jest zaatakować?


  • 0

#7
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

Ja jak się nauczyłem pierwszego to miałem tak, że przechodząc koło drążka nie mogłem oprzeć się pokusie żeby sobie trzasnąć jednego :P I tak przynajmniej raz, dwa razy dziennie, z czasem po 2 itp. I teraz zrobiłbym z 7-8, więcej mi nie trzeba :P


  • 0

#8
Bejek

Bejek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 145 postów
  • LokalizacjaSzczecin

 

Okej. W końcu mi wyszło. :) Jak mogę zwiększyć ilość powtórzeń ? Mam po prostu robić muscle-upy cały czas czy np. utrudniać podciąganie dynamiczne ? Na czym się skupić, co lepiej jest zaatakować?

Brawo :) Jak już osiągnełeś jakiś poziom warto by podnieś poprzeczke, naucz się podciągać bardzo szybko i do klatki piersiowej, jak najwyzej to raz, dwa podciągaj się normalnie (zwiększaj ilość czyli stosuj drabinki oraz dodawaj obciążenie 2,3 razy w seri tzn, 6 podciągnieć zwyklych np i dajesz po tym np 5 kg i robisz 3 podciągnięcia) mieszaj tak i Ci siła skoczy + rób dipy, wąskie, klasyczne, szerokie, kombinuj. No i rób muscle upy codzienie po kilka i żeby ta liczba ciągle wzrastała. Ja tam dobijam 40 muscle upów i będzie ok :)


  • 0

#9
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

Miesiąc temu pisałeś, że się nauczyłeś MU na jedną, dziś dobijasz do 40 ? Filmik bym poprosił (w wyzwaniach jest MU, dawaj :P) Wgl możesz wyjaśnić jaki ma sens ciśnięcie do takiej liczby? Nie lepiej podnieść poprzeczkę i zacząć np uczyć się wolnego ? Nie zrozum mnie źle, każdy ma tam jakieś swoje cele, chciałbym po prostu zobaczyć jakieś uzasadnienie tego:P


  • 0

#10
Bejek

Bejek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 145 postów
  • LokalizacjaSzczecin

 

Miesiąc temu pisałeś, że się nauczyłeś MU na jedną, dziś dobijasz do 40 ? Filmik bym poprosił (w wyzwaniach jest MU, dawaj :P) Wgl możesz wyjaśnić jaki ma sens ciśnięcie do takiej liczby? Nie lepiej podnieść poprzeczkę i zacząć np uczyć się wolnego ? Nie zrozum mnie źle, każdy ma tam jakieś swoje cele, chciałbym po prostu zobaczyć jakieś uzasadnienie tego:P

Czytaj ze zrozumieniem, ja chcę dojść do 40 muscle upów i starczy, spokojnie teraz zrobie z 6 ;d Jaki jest sens? Taki, że stawiam sobie różne cele, każdy cel osiągnięty dodaje mi dużo motywacji no i siły i idę na przód :) Muscle up wolny nie jest trudny, chwila nauki i opanujesz, mi jeszcze sily brak aby w górnej fazie wejść ale to kwestia czasu, teraz uczę się pompek na jednej ręce tak jak w Skazanym, ciężkie ale daje radę :)

 

 

/ czill;no cóż, przepatrzyłem twoje posty i stwierdzam, że nie będę walczył z tym konkretnym wiatrakiem :P rób jak chcesz


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: muscle up, problem, drążek, eksplozja, pull-up, wejście siłowe

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych