Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Ból po ćwiczeniach

ból kontuzja trening redukcja

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1
krystekk2

krystekk2

    Brak

  • Użytkownik
  • 2 postów

Cześć, 

od jakiegoś czasu po treningu boli mnie w zaznaczonych poniżej miejscach. Ból jest dosyć intensywny i potrzebuje 2 dni regeneracji. Ćwiczę co drugi dzień. 
Co to może być ? wrzucam mój trening, może to pomoże:
1. Muscle up x 5 (pierwszy zawsze jest siłowy i powolny) 
2. Pull ups x 3

3. Back lever x 2

3. straight bar dips 1 x max

4. Dipy na poręczach 2 x 15

5. Inclined Chin Ups 3x12

No i brzuch. 

Może trening nie jest w 100% profesjonalnie ułożony ale bardzo dobrze mi się nim ćwiczy i widzę niezły postęp chociaż jestem na redukcji. Gdy zacznę trochę masować na pewno ułożę coś lepszego.
Załączony plik  ból.jpg   78,07 KB   14 Ilość pobrań


  • 0

#2
Bejek

Bejek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 145 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Pierwsza sprawa to rozgrzewka to może być jeden z przyczyn, zrób sobie 2,3 dni przerwy aż się zregenerujesz i przed treningiem rozgrzej się z 10 minut, te miejsca z uważną staranością. Druga sprawa możesz nadwyrężać te miesjca ćwiczeniami, może źle któreś ćwiczenie wykonujesz albo to po prostu efekt przejściowy z powodu wykonywania ciężkiego ćwiczenia, zastanów się ^^.


  • 0

#3
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp

Rozciągasz się po treningu?

 

Podczas jednej sesji łączysz 2 warianty pracy mięśni, które Cię bolą, a mianowicie pracę izometryczną (back lever) oraz pracę koncentryczno-ekscentryczną (podciąganie). Najpierw doprowadzasz mięsień do maksymalnego skurczu, a później go maksymalnie rozciągasz w napięciu, a później znowu maksymalnie kurczysz. Jeśli po tak intensywnej pracy nie schłodzisz i nie rozciągniesz mięśnia to niestety nie dziw się, że nie chce współpracować po kilku dniach.

 

Dodatkowo nie napisałeś nic o sobie, choć w innym temacie napisałeś, że przerzuciłeś się z ciężarów na kali. Jak to zrobiłeś? Ot tak rzuciłeś się na dipy i podciągania? Bez uprzedniego przygotowania stawów i ścięgien do pracy w pełnym zakresie ruchu? Bo niestety tak to właśnie wygląda.


  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: ból, kontuzja, trening, redukcja

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych