Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Białko

białko dieta ćwiczenia

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1
Fishu

Fishu

    Brak

  • Użytkownik
  • 4 postów

Siema mam 16 lat 172cm wzrostu i 62 kg wagi chodzę na street workout od ponad pół roku i stosuje dietę  i zastanawiam się nad kupnem białka. Większość moich kolegów je spożywa więc uznałem że też powinienem zacząć. I stąd moje pytanie czy polecacie mi jakieś białko dodam że jestem mezomorfikiem. Liczę na pozytywne komentarze :)


  • 0

#2
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp

Przeniosłem temat z działu "kadra forum" do "odżywianie". Co Cię skłoniło do napisanie postu o białku w takim dziale? :o

 

Większość moich kolegów pali pety i pije piwo kilka razy w tygodniu. Też powinienem zacząć? 

 

Dlaczego nie masz swojego zdania na temat suplementacji, tylko chcesz robić to co koledzy?

 

Żadne białko w proszku nie zastąpi Ci zdrowego i zbilansowanego odżywiania. 

 

Dodatkowo trenując SW powinno Ci zależeć na gęstości mięśnia i jego sile, a nie na jego masie, ponieważ im większa masa, tym potrzebna większa siła, aby unieść ten mięsień. Wielkość mięśnia nie jest wprost proporcjonalna do jego siły.

 

Odpowiadając stricte na pytanie:

 

 

czy polecacie mi jakieś białko

 

Nie, nie polecam żadnego innego białka niż to z naturalnego jedzenia.


  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#3
Mateusz_handstand

Mateusz_handstand

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 438 postów
  • LokalizacjaŚwiecie

Ja od zawsze twierdzę,że białko to uzupełnienie diety :) Jeśli z Twojej "diety" nie możesz dostarczyć odpowiedniej ilości któregoś z makro-składników , sięgasz po suplementy ,ale to tylko moja opinia :) 

 

Nie napisałeś swojego celu.. chcesz przytyć?

Więc przelicz sobie Twoje zapotrzebowanie jeszcze raz,dodaj do tego z 300-400kcal i zobacz czy w Twoich posiłkach dostarczasz odpowiednią ilość białka,węgli czy tłuszczy. Jeśli tak to kupno białka jest bezsensowne ;) 


  • 0

#4
Yarpen

Yarpen

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 81 postów

Fishu , jesteś młody i nie potrzebujesz żadnego białka ,zamiast wydania tych 70 zł na białko kup sobie za to kosz owoców i warzyw. Prowadzi bardzo dobrze Ci powiedział , to że inni biorą nie znaczy ,że ty też masz to robić . Natomiast jeśli już zdecydujesz sie na kupno tego białka ,to podejdź do tego z głową , poczytaj o tym i przemyśl to czy na prawdę go potrzebujesz. Nie jestem znawcą suplementów ,ale odnośnie firm ,to wiem ,ze dużo osób chwali sobie białko z Treca .


  • 1

#5
Matheyas

Matheyas

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 31 postów
  • LokalizacjaKielce
O olimp tez chwalą, zresztą kumple brali to i tamto.... Wszystko ok, stali się duzi, mieli łapę i w ogóle fajnie... Lecz...
Teraz mają 30-35 i rodziny, przez co wyglądają jak dzisiejsze świnie w korycie w jakiejś wielkiej korporacyjnej hali, widziałes takie?
Nie to, ze jest to złe, lecz nic dobrego to nie wróży.

Użytkownik Matheyas edytował ten post 25 maja 2015 - 21:13

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych