Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Wykroki a kolana


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1
blackram

blackram

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 59 postów

Chciałbym dodać do treningu wykroki a następnie przysiady wykroczne i bułgarskie, ponieważ wydaje i się że są to ćwiczenia o dobrym przełożeniu na realną, funkcjonalną siłę. Zastanawiam się jednak, jaki jest ich faktyczny wpływ na kolana - są wykonywane tak jakby w pozycji półprzysiadu, który jak wiadomo za zdrowy nie jest.


  • 0

Kalistenika - twoje ciało to najbliższa i najtańsza siłownia, jaką możesz znaleźć, w dodatku czynna całodobowo ;)

 

Nie szukaj wymówek. Szukaj sposobów.


#2
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 postów

Chciałbym dodać do treningu wykroki a następnie przysiady wykroczne i bułgarskie, ponieważ wydaje i się że są to ćwiczenia o dobrym przełożeniu na realną, funkcjonalną siłę. Zastanawiam się jednak, jaki jest ich faktyczny wpływ na kolana - są wykonywane tak jakby w pozycji półprzysiadu, który jak wiadomo za zdrowy nie jest.

Od siebie powiem, że dodałem wykroki w realnym życiu tj. wchodzę od kilku dni po dwa schodki na raz kiedy gdzieś wchodzę po schodach:) Póki co kolana w porządku, przysiady robię co 3 dzień i zauważyłem, że od kiedy zacząłem je robić nie mam żadnych bólów kolan. Co do pół przysiadu to nie wiem czy zdrowy czy nie ale jak chodzi o mnie-walę pełne przysiady (również wąskie) i nic mi nie dolega więc jak dla mnie to jest wręcz pro-zdrowotne:)


  • 0

#3
Justy^a

Justy^a

    Advanced Member

  • Instruktor

  • 1 013 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Kwalifikacje:Trener Personalny
Dobre na kolana :) tylko zaczęłabym od przysiadów w wykroku, z perfekcyjnym wyprostem kolana w górnej fazie ruchu. Wypady mogą być nieprzyjemne dla kolan na początek.
  • 0

#4
blackram

blackram

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 59 postów

OK dzięki, zatem wykroki i podobne zostają w programie :) Z tym startem od przysiadów w wykroku to również dobra rada, bo istotnie po pierwszych próbach moje kolana ostro prostestowały na drugi dzień - myślę, ze ma to związek z trudnością utrzymania równej linii kolano - stopa przy słabych początkowo nogach.

 

Edycja:

 

Tak dla pewności, wstrzymywać na chwilę ruch w szczytowej fazie jak przy innych ćwiczeniach można normalnie ?


  • 0

Kalistenika - twoje ciało to najbliższa i najtańsza siłownia, jaką możesz znaleźć, w dodatku czynna całodobowo ;)

 

Nie szukaj wymówek. Szukaj sposobów.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych